Якщо намагатися з'ясувати, наскільки давно існує образотворче мистецтво, то можна прийти до висновку, що воно з'явилося ще на зорі людства. Ускладнення практики та необхідність передачі знань представникам нових поколінь наштовхувалося на недостатність суто природного набору звуків, що видаються людиною. Виходом з цієї ситуації стало ускладнення мовленнєвого апарату і малювання на підручних поверхнях. Один з інструментів такого давнього "живопису" археологи виявили нещодавно в Йоркширі, повідомляє сайт Головне.

Неподалік від міста Сарборо в Північному Йоркширі археологам пощастило виявити доісторичний набір інструментів для малювання на шкурах, який використовувався нашими предками 10 000 років тому. Дослідники з Йоркського університету в співпраці з Манчестерським і Честерским університетами знайшли охристий камінчик і "олівець" в озерному мулі. У камінця була сильно пошкрябана поверхня — ймовірно, таким чином, одержували порошок охри для розфарбовування. Сам "олівець" має розміри 25 мм в довжину і 7 мм в ширину. Уточнюється, що охра була важливим мінеральних пігментом, який використовувався мисливцями-збирачами по всьому світу.

Люди добували вохру і застосовували її по-різному у мезоліті (Середньому кам'яному столітті, 8000 р. до н. е. до 2700 р. н. е. 8000 р. до н. е. до 2700 р. н. е..). Вохрою малювали на скелях і на шкурах, в тому числі, для маскування під час полювання. Набір інструментів знайшли на території археологічної пам'ятки Сімер-Карр. Перш на території іншого пам'ятника — Стар-Карр — були виявлені 30 головних уборів із шкури червоного оленя, які належали або шаманам, або мисливцям. На думку істориків і археологів, колір був важливою частиною життя доісторичних людей в мезоліті.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про найдивніше татуювання

Популярні новини зараз

Платити по 2,64 грн за кВт будуть не всі: якими будуть травневі платіжки за світло

Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись

Упаковка по 80 грн: в Україні супермаркети змінили ціни на цукор, вершкове масло та олію

Відмова може бути вигідною: українцям пояснили переваги

Показати ще