Ізраїльські вчені знайшли в печері Мислия на горі Кармель найдавніші на сьогоднішній день останки сучасної людини за межами Африки.
Раскопкі проводила міжнародна група антропологів, очолювана професором тель-авівського університету Ісраелем Гершковицем і професором хайфського університету Міною Винштейн-Аврон.
Так, вчені виявили фрагмент щелепи древнього людини. За версією дослідників, міграція з Африки почалася насправді на 50 тисяч років раніше, ніж передбачалося.
Вчені встановили вік останків, провівши аналіз в трьох лабораторіях за допомогою уран-торієвого, термолюминесцентного і електрон-спін-резонансного методів датування. Як з'ясувалося, вік знахідки— від 194 до 177 тисяч років.
У ТЦК відповіли, чи мобілізують в Україні чоловіків 50-60 років
Ситуація, як із газом: українцям виставили новий тариф на "доставку" електрики
"Ухилянти ховаються в містах": капітан ЗСУ розповів, кого мобілізують на фронт
Зимова допомога: українцям нададуть виплати для оплати комуналки та ліків
Щелепа належить саме Homo sapiens, а не неандертальцеві і кроманьйонцеві. У такого висновку антропологи прийшли, співставивши структуру зубів і їх розташування за допомогою створення 3D-моделі.
Фахівці вважають, що виявлені раніше кам'яні знаряддя періоду середнього палеоліту поблизу Мислии підтверджують теорію присутності сучасної людини в цьому районі.
До цього періоду схожі знаряддя знаходили на півдні, сході та півночі Африки. Згідно генетичного аналізу, у тих місцях існували племена Homo sapiens.
Рнаее портал "Знай.uа" повідомив, що "любов" прооцирует рак.