Ізраїльські вчені знайшли в печері Мислия на горі Кармель найдавніші на сьогоднішній день останки сучасної людини за межами Африки.

Раскопкі проводила міжнародна група антропологів, очолювана професором тель-авівського університету Ісраелем Гершковицем і професором хайфського університету Міною Винштейн-Аврон.

Так, вчені виявили фрагмент щелепи древнього людини. За версією дослідників, міграція з Африки почалася насправді на 50 тисяч років раніше, ніж передбачалося.

Вчені встановили вік останків, провівши аналіз в трьох лабораторіях за допомогою уран-торієвого, термолюминесцентного і електрон-спін-резонансного методів датування. Як з'ясувалося, вік знахідки— від 194 до 177 тисяч років.

Популярні новини зараз

Коли і навіщо українці знову переведуть годинник на "зимовий" час: західні регіони можуть постраждати

Таїсія Повалій повернулася до України після "втечі" слідом за Януковичем: "Вважають мене ворогом"

Надію Савченко з сестрою затримала поліція за підробку сертифікатів

Ксенія Мішина вразила виглядом після примирення з Еллертом: "Обличчя в кров"

Показати ще

Щелепа належить саме Homo sapiens, а не неандертальцеві і кроманьйонцеві. У такого висновку антропологи прийшли, співставивши структуру зубів і їх розташування за допомогою створення 3D-моделі.

Фахівці вважають, що виявлені раніше кам'яні знаряддя періоду середнього палеоліту поблизу Мислии підтверджують теорію присутності сучасної людини в цьому районі.

До цього періоду схожі знаряддя знаходили на півдні, сході та півночі Африки. Згідно генетичного аналізу, у тих місцях існували племена Homo sapiens.

Рнаее портал "Знай.uа" повідомив, що "любов" прооцирует рак.