Людство перебуває в активному пошуку альтернативних джерел енергії. Крім енергії Сонця і вітру інженери пропонують використовувати енергію атмосферного пара і океанічних припливів, силу бактерій і невеликих струмків. Важливою галуззю залишається атомна енергетика, але вчені продовжують свій рух углиб матерії. Як повідомляє видання Вечірній Харків, колективу фізиків з Ізраїлю та США вдалося з'ясувати, що в процесі злиття кварків можна отримати в 10 разів більшу кількість енергії, ніж при термоядерному синтезі.
До таких висновків автори дійшли, аналізуючи злиття двох короткоживучих важких баріонів. Виявилося, що народження таких частинок, що відбувається в результаті злиття більш легких, супроводжується, подібно термоядерної реакції, виділенням великої кількості енергії.
Оскільки кварки у вільному стані не спостерігаються, практичних застосувань цього поки немає. Між тим вчені відзначають, що їх робота підтверджує, що у Всесвіті існують стійкі форми екзотичної матерії. З кварків утворена адронна матерія, що зокрема входить до складу атомних ядер нуклонів (протони і нейтрони). Кварки не спостерігаються у вільному стані, дана властивість, звана асимптотичною свободою, що виявляється в зростанні сили взаємодії при віддаленні частинок одна від другої.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про "утилізацію" парникових газів