Є ймовірність того, що між звуками і символами, які їх позначають, є певний зв'язок. Таке припущення ще в 60-х роках минулого століття висловлював знаменитий американський лінгвіст і соціолог Наом Хомські. Теорія носила ім'я "універсальної граматики". Нещодавно вчені зі Швейцарії та Сінгапуру спробували експериментальним шляхом підтвердити положення цієї теорії, передає портал The Conversation.
В експерименті брали участь 400 добровольців. Кожному з них показували два символи з незнайомої мови, що позначають звуки "У" та "І". В результаті добровольці досить часто відповідали правильно. Теза про схожість алфавітів не виправдана, бо багато алфавітів доволі не схожі. Так, наприклад між японським та вірменським алфавітами дуже мало спільного.
Дослідники також звернули увагу на те, що ймовірність правильної розшифровки символу залежала ще й від того, наскільки детально він був промальований. Чим з більшою ретельністю писався символ, тим легше його було розгадати.
Вчені припускають, що якщо уявлення про знакову систему і не є вродженою, то, у всякому разі, заснована на певній культурній інтуїції.
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про причини домінантної поведінки чоловіків