Чим краще людський мозок запам'ятовує дрібні деталі, тим гірше він схильний до виведення загальних закономірностей, вважають вчені з Нью-Йоркського університету. Як повідомляє Futurity, мозок намагається розкласти всю інформацію по окремим групам. Чим більше часу проходить після події, тим легше мозку відновити закономірності в отриманій інформації.

Дослідники провели експеримент, в ході якого добровольцям показували який-небудь предмет (наприклад, тенісну ракетку) в поєднанні з картинками чотирьох повторюваних сцен (пляж, наприклад). Потім учені перевіряли здатність учасників зіставляти об'єкти з побаченними сценами одразу після експерименту, та через тиждень, вимірюючи характер активації нейронів. Результати показали, що відразу після показу не було ніякого істотного збігу в схемі активації асоціації з образами об'єктів, пов'язаних з однаковою сценою. Через тиждень, проте, схема активації в гіпокампі і префронтальній корі стала більш помітною. Іншими словами, з часом мозок організував інформацію у відповідності зі збігами.

Ці закономірності говорять про два регістри в яких працює наш мозок. У першому регістрі працює пам'ять близька до фотографічної за принципом своєї дії. Другий регістр сприяє аналітичної роботи та виявленню закономірностей. Таким чином, між двома регістрами нашого мозку відбувається постійний конфлікт. Такий висновок допомагає зрозуміти, чому гарна пам'ять не завжди гарантує швидку обучаємість людини.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про причини дитячих хвороб

Популярні новини зараз

Українцям приготували приємний "бонус" до пенсії: хто у черзі на доплати

Отримаєте менше – не дивуйтесь: Пенсійний фонд попередив про зміну розміру субсидії

"Війна в Україні завершиться несподівано" – пророцтво монаха з гори Афон

ВПО запропонують розпочати життя з чистого аркуша: як це зробити

Показати ще