Із дитинства всі звикли, що на рану треба подути, щоб стало легше. Однак зараз лікарі стверджують, що такий метод самолікування приносить більше шкоди, ніж користі, і на те є вагомі підстави. Про це повідомляють ЗМІ.

Якщо дути, менше болить. Навіть невеликий поріз шкірного покриву призводить до виникнення больових відчуттів і кровотечі. Щоб почався процес загоєння, спочатку має зупинитися кров. Це відбувається протягом певного проміжку часу, і весь цей період розсічені тканини продовжують посилати мозку відповідні больові сигнали.

Якщо в цей момент дути на рану, то, по-перше, навіть слабкий потік повітря почне охолоджувати шкіру, що створює легкий знеболюючий ефект. Відповідно, через, нехай невеликого падіння температури в осередку запалення, судини починають звужуватися, що призводить до зменшення і швидкого припинення кровотечі.

А по-третє, повітря, яке видуває людина, вологе. Щоб рана швидше затягнулася, необхідний нормальний рівень вологості в тканинах, саме такий, який існує в ротовій порожнині людини. Суха шкіра заживає погано і повільно.

Популярні новини зараз

В Україні легкові авто ТЦК беруть на облік: що загрожує власникам

Ви подивитесь на лічильники і не повірите очам: як прибрати кілька кубів до кінця місяця без порушень

Таких цін не бачили давно: скільки доведеться заплатити за курячі та перепелині яйця

Не 3,5 і навіть не 4 грн за кВт: українцям назвали "справедливий" тариф на світло

Показати ще

Біологи стверджують, що в ротовій порожнині кожної людини живе більше ста вісімдесяти видів мікроорганізмів. Вони живуть на слизовій оболонці рота, на язику, на емалі зубів, у міжзубних проміжках, у людській слині і активно беруть участь у травній функції людини. Постійної стерильності в ротовій порожнині домогтися неможливо. Навіть якщо використовувати потужні антибактеріальні засоби, через деякий час у роті знову будуть виявлені бактерії.

Вони постійно надходять із їжею, водою, повітрям, заносяться з інших відділів організму, затримуються і активно розмножуються в сприятливих для цього умовах, адже в роті людини тепло і волого.

Якщо дути на рану, що кровоточить, то разом із невинною мікрофлорою ротової порожнини на покалічені, запалені краї шкіри потрапляють і хвороботворні бактерії, віруси і тут вони поводяться інакше. Мікробіологи давно встановили, що кров, яка згорнулася — найсприятливіше місце для розмноження будь-яких мікроорганізмів.

Внаслідок цього, на тільки що затягнутій рані паличка Коха і стафілококи починають активно ділитися, виникають нагноєння і процес лікування рани надалі сильно затягується. Ну а якщо гнійну рану не лікувати, то можливий розвиток абсцесу і навіть зараження крові. Тому дути на відкриті рани дуже небезпечно, оскільки ймовірно виникнення інфекцій.

Дивіться сюжет про здоров'я

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", відмова від алкоголю перетворила пампушку на фітнес-модель.