У США розгорається скандал навколо методу ДНК-аналізу, що застосовувався протягом більш ніж десятиліття криміналістами Нью-Йорка. Правозахисники вже направили звернення до головного прокурора країни, повідомляє Futurism.

У 2015 році три адвоката з Товариства правової допомоги Нью-Йорка вирішили вивчити програму аналізу ДНК, розроблену у нью-йоркській лабораторії медичної експертизи, яка використовувалася проти одного з їхніх клієнтів у випадку замаху на вбивство. Поспілкувавшись з представниками наукового співтовариства, адвокати з'ясували, що довіри до цих методів немає. Один з учених фактично зізнався, що метод — це не що інше, як «генератор випадкових чисел».

Перший метод — FST — був розроблений, щоб розрахувати ймовірність того, що ДНК підозрюваного присутній у зразках, взятих з місця злочину. Оскільки програма відносно не перевірена — її творці відмовилися ділитися своїм кодом з зовнішніми джерелами — є побоювання, що це могло б призвести до помилкових збігів або, навпаки, до відсутності наявних збігів.

В даний час обидві ці технології замінені новими. Однак протягом останніх шести років перший метод використовувався в 1350 розслідуваннях, а другий протягом останніх одинадцяти років приблизно в 3450. Адвокати підкреслювали, що неточності самих методів, а також передбачуване зловживання ними можуть призвести до помилковим звинувачень.

Популярні новини зараз

Кожен пенсіонер повинен визначитися: українців поставили перед вибором

Ті, хто платить по 100 грн/куб – ще щасливчики: як в Україні можуть змінитись тарифи на воду

Сім'ї возз'єднаються, будемо їздити – куди хочемо: астролог назвав дату кінця воєнного стану

Українцям дали шанс позбавитися боргів за комуналку: далі може стати гірше

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про те, як археологам завдяки ДНК-аналізу вдался довести присутність жінок у військових фрмуваннях вікінгів