28 листопада з російського космодрому "Восточний" стартувала ракета "Союз-2.1б" з розгінним блоком "Фрегат", який містив корисне навантаження - тритонний гідрометеорологічний супутник "Метеор-М" №2-1 і 18 малих супутників.

Однак, ракета на орбіту так і не вийшла. Як пізніше підтвердили в "Роскосмосі", розгінний блок разом зі супутником увійшов в атмосферу і впав в Атлантичний океан. З огляду на це, в Якутії почалася масштабна пошукова операція.

Сьогодні, 29 листопада, пошукова група Центру експлуатації об'єктів наземної космічної інфраструктури (ЦЕНКІ) виявила три бічних блоки ракети «Союз-2.1б" і ведмедя, який бродив поруч.

Про це повідомляють російські ЗМІ, цитуючи начальника відділу ЦЕНКІ Олександра Дворічанського.

"Три бічних блоку впали в Тиндінському районі недалеко один від одного. Два практично поруч, третій в п'яти кілометрах від них. Бачили з вертольота, як недалеко від блоків бродив ведмідь", - сказав Дворічанський.

Популярні новини зараз

Військовозобов'язаним дали час до 5 лютого: що треба встигнути

Мобілізація їх не торкнеться: ким не зацікавиться ТЦК

ТЦК вичищають села – йдуть до тих, хто слабший: військовий обурився несправедливістю мобілізації

Краще не беріть 500 гривень у касирів: українців попередили про небезпеку, і навіть банк не допоможе

Показати ще

Згідно з повідомленням російських видань, штатний район падіння бічних блоків знаходиться на кордоні Тиндінского і Зейского районів Амурської області. Частина пошукової групи працює в селищі Діпкун, використовуючи два безпілотника для пошуку місць падіння чотирьох бічних блоків ракети. Основний склад базується в місті Зея.

Друга група працює в Алданському районі Якутії. В цьому районі впали стулки головного обтічника. Третя група - у Вилюйському районі Якутії - там шукаю фрагмент центрального блоку ракети.

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Росії у невдалому запуску ракети звинуватили священика РПЦ.