Шокуюче відкриття було зроблене вченими з Вашингтона. Астрономи виявили унікальну екзопланету, на якій доба триває понад 27 тисяч років. Приблизно половину цього періоду на планеті існує ніч.

На найближчому від Землі Марсі добу тривають близько 50 годин, однак у віддалених куточках Чумацького Шляху є небесні об'єкти, які хоч і схожі з Землею, але обертання навколо своєї осі у них займає тривалий період.

Описана вище екзопланета отримала назву CVSO 30. Розташовується вона в 1200 світлових роках від Сонячної системи.

Популярні новини зараз

Мобілізація стане на нові рейки: автоматичні санкції та нові правила відстрочки з 2025 року

Мобілізація їх не торкнеться: ким не зацікавиться ТЦК

Українці отримують штрафи за паспорти: кому загрожують несподівані витрати

Відключення світла по-новому: українцям готують кардинальні зміни

Показати ще

В сусідній системі, за словами вчених, знаходиться всього шість планет, а найбільш наближена до зірки має на поверхні температурі вище кількох тисяч градусів за Цельсієм. Слідом за нею розташовується CVSO 30. Вчені запевняють, що умови на планеті цілком придатні для того, щоб там зародилася елементарна форма життя.

Раніше NASA опублікувало відеоролик, в якому були показані моменти створення ураганів, що завдали величезної шкоди всьому світу. Вчені відзначають, що вивчення чинників утворення ураганів дає шанс передбачити їх появу. Стежити за траєкторією вітрів цілком можливо з допомогою моніторингу руху частинок пилу і вологи (тобто аерозолів), а комп'ютерні моделі допомагають скласти прогноз і місце створення урагану.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що вчені розповіли, від яких книг дурнішають.