За останню сотню років сталися суттєві зміни в будові Землі. Так, вчені заявляють, що вісь обертання нашої планети зрушилася більш ніж на десять метрів.
Про це пише replyua.net.
Дослідники пояснили, чому так відбувається та назвали три основні причини цього процесу.
В першу чергу, потрібно згадати антропогенний фактор, а точніше – танення льодовиків і підвищення рівня моря через потепління, викликаного діяльністю людини.
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Крім того, вчені підкреслили, що чималу роль у процесі відіграє збільшення площі суші.
Також, серед факторів, фахівці називають повільний відтік в'язкого шару мантії всередині Землі.
Давно відомий той факт, що обертання Землі не є ідеально рівним. Невеликі коливання в русі зірок відзначали ще стародавні астрономи.
З часом люди здогадалися, що коливаються не небесні світила, а сама Земля. Як з'ясувалося, збільшення швидкості зміщення осі безпосередньо залежить від швидкого танення льодовиків Гренландії, через що величезні об'єми води потрапляють у Світовий океан.
Дивіться: Таємниці Всесвіту, які нам ще належить розгадати
Нагадаємо, NASA запустило в космос надпотужну "машину". Для контролю над полюсами Землі був запущений новий супутник ICESat-2. Його метою є спостереження за таненням льодовиків Гренландії та на Південному полюсі.
Як повідомляв портал Знай.ua, стало відомо, в яку країну вдарить смертоносна Нібіру, яка наближається до Землі та знищить усе живе.
Також Знай.ua писав про те, що Hubble у космосі зафіксував незрозуміле інфрачервоне випромінювання. Вчені поки що ламають голову, що це таке. Відомо, що це явище знаходиться на відстані 800 світлових років від Сонця, а довжина його склала 200 астрономічних одиниць.
Можливо, мова йде про пиловий диск навколо головного світила, що з'явився в результаті вибуху наднової зірки.