Існує міф про те, що правильне харчування - це дуже дорога їжа, яку українці собі дозволити не можуть. Однак фахівці стверджують, що є безліч дешевих продуктів, які є дуже корисними і смачними. Дієтолог Лариса Буткова це підтверджує.

Вода

Початківці "зожніки" завжди першим ділом стикаються з проблемою правильного вживання води. Багато хто недооцінює її важливість, хоча вона відіграє визначальну роль в регулюванні температури тіла, транспортуванні до клітин поживних речовин і кисню, видаленні продуктів розпаду, захист суглобів і органів. Якщо людина не випиває свою норму води, її організм переходить в режим економії, забезпечуючи нею життєво важливі органи - мозок, серце, легені, печінку, нирки. Через це страждають менш важливі органи - шкіра, шлунково-кишкового тракту і суглоби.

Організм людини за один день втрачає приблизно 2 літри води. Для того, щоб дізнатися свою норму споживання рідини в добу, потрібно свою вагу помножити на 0,031. Наприклад, якщо людина важить 70 кг, йому потрібно випивати 70 х 0,031 = 2,17 літра води в день.

Вівсянка

Популярні новини зараз

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще

Вівсянка володіє масою корисних властивостей. Вона допомагає стати стрункішою, корисна для серця (овес багатий унікальними антиоксидантами), підвищує імунітет (підхопивши застуду, спробуйте "полікуватися" вівсянкою), знижується ризик діабету (овес багатий на магній, який необхідний для нормального обміну цукру) і допомагає уникнути стресу (вітаміни групи B, одержувані з вівсянкою, стимулюють вироблення серотоніну - речовини, що дає мозку команду заспокоїтися).

Уточнимо, що мова зараз йде про найдешевшу крупу, а не про разові пакетики швидкого приготування. Чим тонші пластівці, тим далі вони від цільного природного зерна, тим нижче їх користь, тим швидше вони засвоюються і тим вище їх глікемічний індекс.

Цибуля

Цибуля володіє цілим арсеналом корисних властивостей. Вона знижує рівень холестерину в крові і артеріальний тиск, містить антиоксиданти, має протизапальні властивості. І скільки б не росли ціни в Україні, її вартість залишається завжди прийнятною (зараз - 5-7 грн / кг).

Морква

Продукт, який буде дуже корисним для вашого зору. Крім того, морква є джерелом харчових волокон, калію, вітамінів C і К, бета-каротину. І теж є цілком бюджетним продуктом: близько 6 грн за кіло.

Гарбуз

Гарбуз сповнений антиоксидантами і численними вітамінами. До того ж страви з гарбуза відрізняються різноманіттям: його можна запекти з овочами, подавати як гарнір до других страв, а можна використовувати в якості начинки в пирогах. А покупка цього продукту зовсім не вдарить по вашій кишені - гарбуз пристойних розмірів обійдеться в 25 гривень.

Зелень

Петрушка, кріп, кінза, базилік, шпинат, цибуля, часник - кожен вид має свої корисні властивості. Звичайно, взимку ціни на свіжу зелень кусаються (пучок свіжої зелені коштує не менше 11 грн), але ближче до весни, буде дешевше.

Арахіс

Він допомагає регулювати рівень цукру в крові, нормалізує кров'яний тиск і обмінні процеси в організмі людини. Також арахіс підвищує імунітет і піднімає настрій. Дуже корисний для тих, кому необхідно зосередитися на вирішенні важливого завдання.

Правда, зловживати ним не варто - досить 12-15 "горішків" в день.

Банан

Це джерело калію, клітковини, вітамінів С і В6. Банан відмінно регулює кров'яний тиск. На жаль, останнім часом банани поступово виходять зі списку занадто дешевих продуктів - ціни на них за кілька місяців зросли майже вдвічі. Але тим не менше вони як і раніше залишаються одними з найдешевших фруктів на українському ринку.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", дослідники з Університету Лестера назвали вікторіанську дієту найефективнішим способом схуднення. Дієтологи і експерти по оздоровленню організму прийшли до висновку, що вона не тільки допомагає худнути, але і максимально швидко насичує організм необхідними вітамінами.