Зовсім скоро буде Хрещення Господнє. Це велике народне і релігійне свято. Але нас це не сильно цікавить, адже однією з головних традицій є купання в ополонці. А це не тільки дуже весело, але й досить небезпечно, адже можна отримати переохолодження. Тому ми вирішили розповісти вам, які його перші симптоми і як цього можна уникнути.

Які симптоми переохолодження

Всього існує три ступені переохолодження: легкий, середій і важкий.
Якщо говорити про перший, тобто легкий, то першими симптомами будуть падіння температури до 32-34 градусів і синюшний колір губ. Через це людині складно говорити, але вона здатна самостійно пересуватися. Зазвичай, при легкому переохолодження бувають обмороження 1 і 2 ступеня тяжкості.

Середня ступінь переохолодження характеризується зниженням температури тіла до 29-32 градусів і зменшенням пульсу до 50 ударів на хвилину. При цьому шкіра людини стає синюватою і дуже холодною. У цьому стані у людини може з'явитися обмороження навіть самого тяжкого ступеня. Дуже важливо при середньому ступені переохолодження уникати сну. Він може закінчитися летальним результатом.

Важка ступінь переохолодження настає після зниження температури тіла до 31 градуса. А частота пульсу при цьому не вище 36 ударів на хвилину. Шкіра і слизові потерпілого набувають виражений синюшний відтінок, обличчя, губи, кисті рук і стопи стають набряклими. Тиск стає дуже низьким, а дихання рідкісним. В цьому випадку не вийде обійтися без лікаря, інакше можливий летальний результат.

Популярні новини зараз

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще

Як уникнути переохолодження

У першу чергу потрібно сказати про алкоголь, адже багато хто чомусь вирішили, що він гріє. Все трохи не так, адже він просто притуплює відчуття. І вам здається, що зовсім не холодно, хоча насправді організм переохолоджується.
У холодну погоду одягайтеся тепло, вільний одяг, не забуваючи одягати головний убір, рукавички і шарф.
Якщо ви раптом відчуєте холод всередині себе, то потрібно відразу ж піти в тепле місце і зігрітися там.

Дивіться: Переохолодження - чим загрожує?

Тепер ви знаєте, які головні симптоми переохолодження і як його можна уникнути і сподіваємося, що це допоможе вам.