У суботу, 19 травня, відзначається свято Іов Горошник. За церковним календарем, цього числа вшановують пам'ять праведного Іова Багатостраждального. "Горошником" свято назвали тому, що в цей день прийнято садити горох. Про це повідомляють ЗМІ.
Історія
Йов жив приблизно в період із XX по XV століття до н. е. Все життя він вірив у Бога і ніколи не сумнівався в Його діяннях. За це Господь любив його не менше і обдаровував земними благами. У Іова було все – безліч худоби, будинки, майно, велика дружна сім'я. Його діти, сім синів і три дочки, і їх сім'ї також ні в чому не потребували.
Одного разу до Бога прийшов диявол і запропонував перевірити, чи буде вірний Іова Господу, якщо його позбавити мирського благополуччя. Бог погодився. Незабаром Іов втратив все – майно, худобу, дружину і дітей. Але він знав, що так Господь випробовує його, і терпів.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Наступним кроком Сатани стала страшна хвороба, яка вразила чоловіка. Йому довелося поселитися у відокремленому місці і там намагатися вилікувати виразки. Друзі Іова дізналися, що з ним сталося, і приїхали його підтримати. Вони постійно твердили, що це покарання за гріх.
На мить Іова все ж засумнівався. Тут же перед ним з'явився Господь і докоряв його в цьому. Іова відразу покаявся. Господь повернув усе, що відняв у праведника. Дітей не воскресив, але натомість подарував інших сім хлопчиків і трьох дівчаток.
Іова прожив майже 250 років. Він був щасливий, бачив своїх потомків і більше ніколи не засумнівався в Бозі.
Традиції та обряди
Із самого ранку дорослі і діти ходять босоніж по росі. Вважається, що вона володіє чудодійною силою у цей день. Малюкам дозволяється навіть лежати на траві. Так вони більше "увберуть" здоров'я і сили.
Цілителі збирають росу. Вони вимакують її рушником, вичавлюють у посуд і зберігають. Потім протягом року вдаються до цілющої вологи при виготовленні ліків для хворих.
Займаються посівними роботами. Роблять це після заходу сонця, щоб птахи не побачили і не поклювали насіння. Процес супроводжується замовляннями на рясний урожай, захист від нечистої сили і лихого ока. За народним повір'ям, усіма городніми роботами в цей день краще займатися жінкам – тоді врожаю буде більше.
Прикмети
День ясний і багато роси – до хорошого урожаю огірків.
Якщо кілька днів вранці була роса, а на Іова Горошника її немає – погода зміниться.
Вранці стоїть туман – опадів не буде.
Якщо вночі холодно – огірків вродиться мало, а якщо тепло, то навпаки.
Якщо калина зацвіла – настав час кукурудзи, огірків, гарбуза й бобів.
Якщо на клені з'явилися сережки – можна садити буряки.
Дивіться сюжет про свята