Православна церква відзначає День пам'яті мучеників Тимофія і Маври 16 травня за новим стилем. Молоде подружжя Тимофій і Мавра жили в кінці 3 століття, за свою віру в Христа вони зазнали жахливих катувань і були розп'яті. Молодята прожили в шлюбі всього 20 днів.

Прикмети на Мавру Розсадницю

У слов'янському народному календарі Мавра придбала кілька прізвиськ. Найбільш відоме з них — Розсадниця — говорить саме за себе. В цей день господині висаджували на грядки розсаду капусти і засівали городи насінням овочів. Іноді свіжі посадки окропляли святою водою, щоб захистити рослини від гусениць та попелиці. Дотримувалися і деяких інших повір'їв. Наприклад, капусту було не прийнято садити у четвер, навіть якщо на нього припадав день Маври Розсадниці; вважалося, що її будуть точити черв'яки. При пересадці рослин жінки не їли хліба, щоб кури не склювали молоді паростки.

Зеленими щами день Маври називався тому, що в середині травня починали варити щі не з квашеної капусти (її запаси до цього часу закінчувалися), а зі свіжої зелені — щавлю, лободи, кропиви. Так і казали: «На зелені щі кропиву шукай». Ця трава не випадково користувалася популярністю; навесні в ній міститься безліч корисних речовин, необхідних людині після довгої зими.

Мавру також величали Молочницею. Вважалося, що в цей день корови, наївшись свіжої та соковитої трави, приносять найсмачніше і густе молоко. «І господині легко, якщо на столі молоко», — таку приказку згадували на Мавру.

Популярні новини зараз

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Показати ще

Спостерігали за прикметами. І велика роса, і ясний день передвіщали хороший урожай огірків. А ось відсутність роси вранці обіцяв дощ вдень.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що 15 травня всі православні християни відзначають День пам'яті князів-страстотерпців Бориса і Гліба. Зазначимо, що це перше православне свято, засноване на Русі. Його історія почалася в 1115 році.

Борис і Гліб (у хрещенні — Роман і Давид) були князями, синами київського князя Володимира Святославовича. У міжусобній боротьбі, що спалахнула в 1015 році, вони були вбиті старшим братом Святополком Окаянним.