У Нью-Йорку проходить Генасамблея ООН. Українсько-російське протистояння помітне і там. Російська делегація вийшла із зали Генасамблеї під час виступу Петра Порошенка, а президент РФ вкотре звинуватив американців в усуненні від влади в Україні Віктора Януковича.
Про цілі учасників 70-ї сесії Генасамблеї ООН в Нью-Йорку для "Знай" розповідає політолог Володимир Фесенко.
- В чому причина російського демаршу?
- Такі демарші традиційні для міжнародної політики. Інтерв'ю Путіна про причетність американців до подій в Україні теж має скоріше інформаційно-пропагандистську функцію. Взагалі, ідея про американців, які скинули Януковича, відображає специфіку мислення кегебіста і антиамериканські фобії. Це притаманно всьому російському суспільстві та еліті.
Читайте також: Путін звинуватив США в усуненні Януковича
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
- Які реально інтереси Москви?
- Тактично розігруватимуть сирійську карту, Москва намагатиметься підштовхнути американців до відновлення партнерських відносин. Попервах на Близькому Сході, а потім, можливо, в світі. В Сирії Путін пропонуватиме спільний фронт проти "Ісламської держави".
Стратегічно Путін протискатиме ідею нового світового порядку, де Росію визнали б як один з центрів сили. Не думаю, що на це погодяться, але ідею поширюватимуть.
- Що по Україні може бути?
- Кремль пропонуватиме відійти від протистояння, пом'якшити санкції. Путін пропонуватиме шукати компроміс шляхом проштовхування Мінських домовленостей. Інша річ, що він має на увазі російське тлумачення домовленостей. Але образ миротворця ліпитиме з себе досить інтенсивно. Критикуватимуть Україну, представлятимуть нас джерелом війни.
Читайте також: Путін спробує поміняти Сирію на Україну - політолог
- Петро Порошенко виступив за обмеження права вето у випадках, коли мова йде про масові вбивства?
- Ми підтримуємо ідею реформування ООН. Але ідею добровільного обмеження права вето висунув президент Франції. Це відповідає нашим інтересам, тому ми принципово "за". Але, справедливо кажучи, це не ідея Петра Порошенка.
- Яка реальна ціль України на Генасамблеї?
- Інформування і поширення української позиції щодо подій в Криму та на Донбасі. Нам треба довести ситуацію до лідерів країн, які не дуже в цьому обізнані - в Азії, Африці та Південної Америці.
Друга наша ціль - Україна хотіла б обратись в Радбез ООН як непостійний член. Голосування з цього питання відбудеться в середині жовтня. Воно буде таємним, тому вже точиться серйозна боротьба.