Українські заробітчани в Росії все частіше стають жертвами торгівлі людьми. Їх обманом і погрозами втягують у наркотичний бізнес, в результаті вже сотні людей замість обіцяних високих заробітків отримали тюремний термін в РФ.

Правозахисник Євген Чекарев розкрив подробиці злочинної схеми в ефірі ObozTV.

За словами Чекарева, українців обманом видурюють в Москву, де вони надовго не затримуються.

"З 2013 року з'явилася дуже серйозна проблема, пов'язана з участю в наркотрафіку наших громадян. Схема така: громадяни України, а можливо і Російської Федерації, вербують тут наших людей. Їм кажуть - є дуже високооплачувана робота в Росії. Людина вирішує їхати, йому дають квиток, як правило, до Москви. Після Москви дають квиток або гроші на проїзд в якесь інше місто", - розповів Чекарев.

Як каже правозахисник, після приїзду, заробітчанин знімає собі квартиру і отримує перше завдання - "відвезти кудись якийсь пакет". Через кілька днів людина розуміє, що перевозить наркотики, але, найчастіше, вже пізно.

Популярні новини зараз

Гороскоп на тиждень 2-8 жовтня для всіх знаків Зодіаку: влада Риб, вибір Стрільців та перешкоди Дів

"Передам, як раніше": українці помітили дивне у платіжках за газ

Встигнути до 31 грудня: тисячам пенсіонерів поставили ультиматум, інакше не буде грошей

Війна не буде тривати довго: Буданов назвав причину

Показати ще

"Вони телефонують своїм роботодавцям, ті кажуть - ми знаємо, де знаходяться твої родичі в Україні, якщо ти не продовжиш виконувати цю роботу, у них будуть проблеми. У деяких забирають паспорти, у деяких не забирають - це різноманітні схеми. Але в результаті правоохоронні органи РФ знаходять цих "наркоторговців", і вони отримують дуже великі терміни, сидять у в'язницях в Росії", - розповів експерт.

Чекарев підкреслив, що як мінімум 250 заробітчан були засуджені в Росії за торгівлю наркотичними речовинами.

"Але фактично це торгівля людьми", - зазначив він.

Правозахисник каже, що потенційним жертвам пропонується кур'єрська робота. Заробітчани можуть розраховувати, що в разі отримання патенту на офіційну роботу в РФ вони не стануть жертвами злочинців. Але навіть патент рятує не завжди.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", у світі 800 мільйонів людей живуть за рахунок грошових переказів, одержуваних від родичів, які працюють в інших країнах. Про це інформує ООН. За даними організації об'єднаних націй, всього в світі близько 250 мільйонів міжнародних мігрантів, з них 200 мільйонів - трудових.