Українському зварювальнику, який офіційно працював у Польщі, не доплатили близько 200 тисяч гривень (25 тис. злотих).

Про це стало відомо завдяки повідомленню одного з українських телеканалів.

"Я звертався безпосередньо до самого керівника. Він спочатку говорив, що він віддав ті кошти тому, у кого я працював. А той поїхав у Францію. Мабуть, сподівався, що це вже не з'ясується. Коли той приїхав з Франції, я під'їхав до нього додому, а він каже, "І мені не доплатили", - розповів українець.

Також уточнюється, що за роботу з монтажу системи охолодження повітря, яка була виконана ще в січні-травні 2017 року, українцю не виплатили понад 8 тис. злотих (близько 64 тис. грн).

Популярні новини зараз

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Показати ще

"В очікуванні своїх грошей Ярослав організував у Польщі бригаду будівельників з українців. Але і з цим не склалося. На одному з об'єктів їм не доплатили третину - 17 тис. злотих. Це 136 тис. грн. Працівники з труднощами зібрали гроші, щоб повернутися в Україну", - йдеться в матеріалі.

У робочих урвався терпець і Ярослав разом зі знімальною групою приїхав в офіс фірми-підрядника. Але там пояснили, що для виплати грошей немає підстав, адже відсутній протокол прийому виконаних робіт.

"У договорі йдеться дійсно про надання протоколу виконаних робіт. Але хто повинен був його пред'явити, Ярославу наймачі і не думали розтлумачити", - пише видання.

Єдиною можливістю повернути гроші для чоловіка залишається звернення до суду. Перші його витрати на адвоката і справа - 6 тис. злотих (48 тис. грн.). Незалежно від результату справи, він збирається повернутися в Україну, де у нього сім'я, і вже тут організувати свою бригаду для виконання будівельних робіт.

Як повідомляв портал "Знай.uа" до 2020 року мінімальна заробітна плата українців повинна доповзти до позначки 4425 гривень. Про це йдеться в проекті постанови про основні напрями бюджетної політики на 2018 рік.

До таких "висот" мінімалка почне повільно, але впевнено рухатися вже з наступного року. У бюджетній резолюції закладено підвищення розміру мінімальної зарплати до 3723 гривень з 1 січня 2018 року. Ще через рік прогнозується, що вона виросте до 4173 гривень. Разом з зарплатами протягом наступних трьох років буде збільшуватися і прожитковий мінімум українців. З січня 2018 року до грудня 2020 року цей показник "злетить" з 1700 до 2139 гривень.