Олександр Сергійович Саєнко – український юрист і політик, з 2016 року Міністр Кабінету міністрів України. Про кар'єру, компромат, особисте життя і доходи – читайте в матеріалі.

Біографія

Дата народження– 29.02.1984

Місце народження – Київ, Україна

Вік – 35 років

Національність -– українець

Знак зодіаку – риби

Сім'я

Олександр Сергійович одружений, його дружину звуть Вікторія. Сімейна пара виховує трьох дітей – двох синів Володимира і Андрія, а також дочку Єву.

Освіта

Середню освіту здобув в одній із київських шкіл. Після випуску вступив до Академії державної податкової служби, де отримав спеціальність правознавця. Крім того, політик пройшов розвиваючі курси в престижних школах Канади і Сполучених Штатів Америки.

Політик досконало володіє трьома мовами – українською англійською та російською.

Кар'єра і бізнес

Кар'єра Саєнко почалася на посаді юридичного консультанта та експерта в управлінні праці та соціального захисту одного з районів Києва. Через рік він перейшов в Мінекономіки. Там він займався юридичними питаннями, пов'язаними з бюджетною політикою.

2005 рік – Саєнко взяв участь у створенні закону «Про державну службу», а також оцінюванні концепції державного управління за показниками Sigma, запровадженні механізмів інституційного розвитку Twinning, TAIEX.

У тому ж році зайняв пост юридичного консультанта в Головному управлінні державної служби України. До 2009 року навчався в аспірантурі в Інституті законодавства Верховної Ради. Потім став главою Школи вищого корпусу держслужби.

У 2011 році отримав посаду консультанта з економічних питань у Фонді економічних реформ. У 2014 році обійняв посаду радника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Через рік зайняв посаду помічника народного депутата Володимира Гройсмана. А після того, як останній був призначений прем'єр-міністром, Саєнко зайняв пост міністра Кабінету міністрів.

Алексанрдр Саєнко візьме участь в парламентських виборах у складі партії Володимира Гройсмана.

Робота в Кабінеті Міністрів

У Олександра Сергійовича немає власного міністерства. Головний його обов'язок – курирування і координування Секретаріату Кабінету Міністрів. Саєнко стежить за всієї урядової роботою, займається підготовкою зустрічей і засідань, підготовкою і підбором співробітників, а також відповідає за зв'язок Кабміну з Верховною Радою.

Крім цього, Олександр Сергійович очолює робочі групи, які займаються питаннями приватизації, реформ в управлінському секторі, забезпечення роботи комітетів і підприємств. Також політик очолює так званий Офіс реформ Гройсмана.

У 2016 році міністр представив проект реформування міністерств. Через рік уряд схвалив концепцію Саєнко.

З 2017 року політик виконує обов'язки керівника Наглядової ради EUACI від уряду України.

Компромат і чутки

Політик часто заявляє, що заробітна плата в 35 тисяч гривень – це недостатньо для члена уряду. На його думку, середній заробіток політичного діяча такого рівня повинен становити дві-три тисячі доларів США.

Ходять чутки, що призначення Саєнко пролобіював його начальник Гройсман.

Олександра Сергійовича називають тіньовим господарем Кабміну і альтер-его Володимира Гройсмана. Більш того, на парламентських виборах 2019 року Саєнко входить в п'ятірку списку партії «Українська стратегія Гройсмана».

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2018 рік, Олександр Саєнко заробив майже 594 тисячі гривень. На банківському рахунку політик зберігає 44 тисячі гривень. Готівкою – 163 тисячі доларів і 2,3 тисячі євро.

Політичний діяч володіє двома квартирами в селі Боярка і в Києві. Його дружина Вікторія– житлоплощею в столиці в 74 квадратних метра.

Крім того, Саєнко зареєстрував земельну ділянку в Київській області, її площа складає 1200 квадратних метрів. Пересувається політик на автомобілі Acura 2007 року випуску. Вартість машини на момент покупки становила 90 тисяч гривень.

До слова, дружина міністра Кабміну входить в ТОП дружин міністрів з найменшим доходом і достатком. Згідно з декларацією, річний дохід Вікторії Саєнко склав – 0 гривень.

Фото

Відео

Посилання

Сторінка Олександра Саєнка в Фейсбук