У 35 років молодий Сергій Березенко - успішний політик, що досяг високого рівня впливу. І усе завдяки тому, що йому дуже пощастило із ріднею. Анатолій Матвієнко, давній соратник Петра Порошенка, доводиться йому дядьком. Саме цим і пояснюється його кар'єрний злет. Дізнайтеся, як дружині нашого героя Уляні, власниці понад 14 млн. грн., удалося за рахунок держави та не без допомоги зв'язків чоловіка облаштувати прибутковий бізнес? Тут - уся правда про підкуп виборців, використання адміністративного ресурсу та махінації нардепа із землею.

Біографія

Народився 11 квітня 1984 року.

Знак Зодіаку: Овен. За східним гороскопом: рік Дерев'яного Щура.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Вік: 35 років.

На жаль, після Революції Гідності в українській політиці нічого кардинально не змінилося. Народ сподівався на новий рівень. Однак цього не сталося. Усе те ж кумівство, розмови про корупцію та показова діяльність у цьому напрямі. Часи змінюються, а на арені усе ті ж обличчя.

У сподіванні великих грошей у кулуари великої політики повернулися ті, від кого українці хотіли позбутися. Щоправда, з'явилися й нові люди, які демонстрували екс-президенту Петру Порошенко визнння. Корупція та «кришування», махінації із землею, тендера - усе, як і раніше.

Як і їх «попередники», нова влада займається тим, що розкрадає державні землі та об'єкти власності. Яка різниця, хто керує країною: Віктор Ющенко, Віктор Янукович чи Петро Порошенко? Інші обличчя, та усе ті ж методи.

Стати помітною фігурою в українському політикумі Сергій Іванович Березенко зміг завдяки дядькові та зв'язків із екс-президентом. Не так давно скандальний нардеп пообіцяв американським ЗМІ, що буде гарним слугою свого народу.

Але як таке можливо? Адже він відомий підкупом виборців, використанням адміністративного ресурсу та гучними земельними аферами. Тим паче, що у 2018-му племінник Анатолія Матвієнка й зовсім зайнявся піаром в США. Напевно, тут не обійшлося без допомоги впливових покровителів.

Як повідомляв його персональный сайт, Сергій Березенко брав участь у офіційних прийомах та давав інтерв'ю місцевим ЗМІ. У телепередачі «Час-Time, Голос Америки» його, наприклад, назвали представником «нового покоління».

Сергій Березенко

Але що ж насправді представляє собою молодий політик? Та як частина політичної кар'єри Сергія Березенка була пов'язана із роботою екс-мера Києва Леоніда Черновецького і екс-президента України Петра Порошенка? Спробуємо розібратися.

Сім'я

Рідне місто - Вінниця. Тут, у сім'ї медиків, він народився. Коли Сергію було 7 років, його сім'я переїхала до столиці. Іван Михайлович, батько нашого героя, - заступник головного лікаря Київської міської лікарні швидкої допомоги. Він є також співвласником інвестиційної компанії «Кампаса».

Валентина Сергіївна, мама Сергія Березенка. За фахом - гастроентеролог. Анатолій Матвієнко, - дядько українського політика, родом із Бершаді Вінницької області, народний депутат ВРУ чотирьох скликань.

Сімейний стан Сергія Березенко: одружений. Дружина: Уляна. Діти: троє синів Олександр, Ярослав і Лука.

Сергій Березенко із дружиною

Освіта

Після переїзду до Києва навчався в Києво-Печерському ліцеї №171. Закінчив навчальний заклад «Лідер» із червоним диплом у 17 років.

У 22 роки закінчив «Києво-Могилянську академію», де навчався на економічному факультеті.

Має ступінь бакалавра економічної теорії. Із 2005 року продовжив навчання за програмою спеціаліста економтеорія.

Кар'єра та бізнес

Трудову діяльність розпочав у 21 рік. Буквально кілька місяців пропрацював на фондовому ринку ЗАТ «Тект-Брок». Посада - аналітик. Отримав сертифікат торговця цінними паперами у Держкомісії з цінних паперів та фондового ринку.

Незабаром зайняв вакантну посаду гендиректора ТОВ «Українська бурова компанія». Одночасно не без допомоги родинних зв'язків вступив у велику політичну гру. Перший досвід роботи придбав, потрапивши під молодіжне крило партії «Собор». Лідером фракції на той момент був його дядько.

Племінник балотувався до Київради після перемоги «помаранчевих». У найближче оточення новообраного глави Києва увійшов за списками блоку Леоніда Черновецького. Незабаром став радником мера. А у 2006 році найближчий помічник градоначальника уже очолив сферу молоді, спорту та туризму.

Як відомо, за часів правління «Льоні Космоса» розпил комунальної власності зріс до небувалих масштабів. Про це повідомляли ряд відкритих джерел. Так молодий депутат Київської міськради (був ним із 2006 по 2014 рр.) став одним серед «своїх».

Керував головним управлінням у справах сім'ї та молоді Київської міської держадміністрації. Його призначення на цю посаду відбулося через деякий час після його особистої зустрічі із Петром Порошенком.

Особисто вони познайомилися у 2012 році. Про це повідомляє Вікіпедія та ряд інших ЗМІ. Їх зустріч відбулася на парламентських виборах. До речі, Анатолій Матвієнко, дядько перспективного Сергія Березенко, був тоді відповідальним за роботу «в полях». Він займався організацією осередків партії «Солідарність». Згодом - і місцевих штабів екс-президента Петра Олексійовича Порошенка. Займався також підбором кадрів для роботи в дільничних та окружних виборчих комісіях.

У 2015 році висувався на проміжних виборах у Чернігові від Блоку Петра Порошенка «Солідарність». Переміг із результатом 35,90% голосів виборців. Тоді нарахували 50 порушень. Однак у ЦВК публічно заявили про відсутність серйозних порушень. Про це повідомляли ряд відкритих джерел.

Заслуживши велику довіру Петра Порошенка, молодий нардеп стає позаштатним радником Президента України (серпень 2015 року). Через рік - заступник голови депутатської фракції «Солідарність».

Компромат і чутки

Після чернігівських виборів 2015-го року наш герой стає особливо популярним. Як повідомляють відкриті джерела, його звинувачували у підкупі виборців. Крім цього, Сергій Березенко звинувачувався у використанні адміністративного ресурсу. На його рахунку - ряд інших порушень виборчого законодавства країни. Щоправда, у ЦВК серйозних порушень при 50-ти зафіксованих чомусь не бачили.

У Чернігівській області його суперники по виборах з команди скандального дніпровського бізнесмена Геннадія Корбана знайшли і зафіксували в офісі Березенко конверти з грошима. Кандидат в депутати купував голоси виборців за 400 гривень.

У підсумку на довиборах на 205-ому одномандатному мажоритарному виборчому окрузі в Чернігові (Верховна Рада України восьмого скликання) він здобув перемогу. Сергій Іванович Березенко набрав тоді 35,9% голосів.

Як свідчили місцеві жителі Чернігівської області, такого масштабного використання адміністративного ресурсу ніколи ще не було. При діючому на той момент президентові Петрові Порошенко виборча компанія супроводжувалася цілою низкою скандалів та підкупом виборців.

Глава МВС Арсен Аваков заявляв тоді в інтерв'ю Zn.ua, що поліція регулярно фіксує випадки підкупу виборців. Однак кримінальну справу із приводу підкупу виборців Сергієм Березенко було закрито. Про те, що він фігурував у кримінальних провадженнях, недноразово писали відкриті джерела. Але за словами Арена Авакова, щодо Сергія Березенка, як народного депутата, слідчі дії проводити… не можна.

Перейшовши у 2015-му з посади керівника Держуправління справами сім'ї та молоді Київської міської держадміністрації, приймає присягу на вірність Україні та приступає до обов'язків нардепа.

Використання чорного піару та звинувачення у підкупі виборців приписували не тільки йому, але і його головному опонентові Геннадію Корбану, який ішов із відривом у 20% голосів. Проте вину обох у суді так і не довели.

При цьому горе-політичній кар'єрі Сергія Березенка не заважали махінації із землею та заробляння мільйонів на вугільних тендерах. Займався він цим не поодинці. А разом із іншими «героями». Подробиці того, як народний депутат із сином дядька та іншими особами кілька років «процвітали у бізнесі», можна прочитати на Рolitiko.ua.

Як виявилося, співзасновники фірми ТОВ «Українські будівельні інвестиції» були замішані у гучних столичних земельних махінаціях. На їхньому рахунку - багатомільйонні спільні вугільні тендера, співпраця із фірмами близького соратника екс-президента України Віктора Януковича, що втік, члена «регіоналів» Олександра Єфремова.

Декларація нашого героя за 2018 рік шокує простого обивателя грошовими активами. Готівкою у Сергія Івановича 15 тис. доларів та 350 тис. грн. У дружини Уляни Ярославівни - 41 тис. доларів, 38 тис. 500 євро та 1 млн. 479 тис. грн.

Але й це ще не все. На різних банківських рахунках нардепа 49 тис. 622 долара, 200 тис. грн., 84 тис. 712 грн., 800 тис. грн., 105 тис. 806 грн. і 18 тис. 684 грн. У благовірної - 2 млн. 384 тис. 850 грн., 34 тис. 595 доларів, 1 тис. 566 доларів, 2 млн. грн., 1 млн. грн., 3 млн. 100 тис. грн., 4 тис. 371 грн., 1 млн. 70 тис. 622 грн.

Якщо перевести валюту в гривні та підсумовувати грошові активи Сергія Березенка, то виходить 3 млн. 249 тис. 447 грн. У дружини загалом - 14 млн. 213 тис. 417 грн. Напевно, тут зайве зазначати, що у власності Сергія Березенка - Mercedes-Benz GLE 350d 4M, 2016 р.в. вартістю майже 2,5 млн. грн. Та ще у оренді Lexus LX 450D 2017 р.в.

До речі, зарплата народного обранця за 2018 рік склала 391 тис. 794 грн. А зарплата його дружини на ТОВ «Юридична компанія« Ексельсіор »- 1 млн. 202 тис. 9 грн. Не будемо вказувати прибуток від заняття підприємницькою діяльністю, дохід від відчуження цінних паперів і корпоративних прав, здачі житла в оренду тощо - суми для пересічнго громадянина просто космічні.

А ось поговорити про дружину депутата окремо стоїть. Її мільйони «виросли» не просто так. Дружина Сергія Березенкаобзавелася власним бізнесом, ставши власницею елітного дитсадка «Кідсвуд», який з'явився на місці, де раніше керував підприємливий чоловік.

Журналісти «Наші гроші» із Денисом Бігусом з'ясували, що дитсадок відкрили на закритій території «Будинку відпочинку «Конча-Заспа», очолюваною нардепом після Революції Гідності. Про це Znaj.ua писав раніше.

Незважаючи на те, що договори на оренду двох об'єктів нерухомості з Фондом держмайна з'явилися тільки в 2018 році, заклад почав функціонувати роком раніше. Навчання і харчування в елітному закладі дуже дороге: 18 тис. грн. та 4 тис. грн. відповідно.

При цьому у закладу немає ліцензії. Розслідування журналістів довело, що за оренду приміщення площею понад 500 м² державні структури отримують лише 42 тис. на місяць, що в рази нижче за середню ринкову вартість.

Уляна Ярославівна є бенефіціаром ТОВ «ЮК «Ексцельсіор» та ТОВ« Інноваційний дитячий центр «Кідсвуд». Сам Сергій Березенко говорив, що до бізнесу благовірної абсолютно ніякого відношення не має. Як і до того, що надавав їй допомогу в заволодінні нерухомістю на закритій території, що знаходилася раніше під його контролем.

Завдяки зв'язкам у вищих ешелонах влади, нардеп, який за сумісництвом - «завгосп» президента, довго маніпулював столичними наділами. За даними ЗМІ, не виключено, що земельними махінаціями він почав займатися ще в мерії при Леоніді Черновецькому.

До недавнього часу «компанія» Петра Порошенка була впевнена у своїй безкарності. Сьогодні українцям залишається сподіватися на те, що правда все-таки восторжествує. І винні будуть покарані.

Саме Березенко називають причетним до компанії Ін Лайн, яка і займалася розміщенням тендерів.

Відзначимо, що бізнес на незаконній рекламі Березенко робить з іншим депутатом від колишнього блоку Петра Порошенка - Оксаною Авдєєвої, яка є сестрою сумнозвісного соратника колишнього президента Ігоря Кононенко.

Сергій Березенко також причетний до маніпуляцій із землею. Зокрема, чиновник нібито займався спекуляціями з земельними ділянками в столиці. У цій справі його нібито кришував колишній столичний мер Леонід Черновецький.

Гучний скандал виник в 2007 році, коли Березенко передав Базу відпочинку Дніпровська хвиля на Жуковському острові, за що нібито отримав 10 мільйонів гривень винагороди.

Саме Сергій Березенко називався головним гаманцем Петра Порошенка, відповідальним за масовий підкуп виборців під час президентської компанії 2019 року. Згідно із заявою кандидата в президенти Анатолія Гриценка, Порошенко виділив своєму соратнику два мільярди гривень, які були повинні допомогти йому виграти президентські вибори.

Фотографії

Сергій Березенко

Сергій Березенко

Сергій Березенко

Відео

Посилання

Фейсбук - на момент виходу публікації серед його передплатників було 6 тис. 303 осіб.

Персональний сайт Сергія Березенка.