Олександр Геннадійович Шуцький - український державний службовець, виконуючий обов'язки начальника Чорноморської митниці Державної митної служби України з жовтня 2019 року, радник податкової та митної справи першого рангу.

Біографія

Дата народження: 27 червня 1978 року.

Знак Зодіаку: Рак. За східним гороскопом: рік Жовтої Земляного Коня.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Вік: 42 роки.

Почав працювати на митниці у вересні 2016 року, заступивши на посаду начальника митного поста "Луцьк" Волинської митниці.

У жовтні 2017 році брав участь в конкурсі на керівника начальника Волинської митниці.

Як він сам розповідав в інтерв'ю РБК-Україна, на ряду з ним в конкурсі брав участь Віктор Кривицький (з команди тодішнього прем'єра Володимира Гройсмана). Перевага була віддана саме Кривицького, йому ж надійшла пропозиція обійняти посаду в.о. глави в Закарпатській області.

Після був призначений виконуючим обов'язки Сумської митниці ДФС. Керуючи цією митницею вивів боротьбу з контрабандою на новий рівень. Зокрема, з запрошеними висококваліфікованими фахівцями з Америки на митному посту Бачівськ Сумської митниці провели запуск нового рентген-апарату для поглибленої детальної перевірки вантажних і легкових автомобілів.

Під керівництвом Щуцького на Сумській митниці був також проведений ряд гучних затримань контрабандних товарів, серед яких великі партії культурних цінностей (ікони, енциклопедії, марки та ін.), мобільних телефонів, наркотичних засобів, ліків, заборонених до переміщення через митний кордон тощо.

Сім'я, особисте життя

Дитинство і юність пройшли в Києві. Тут він народився і виріс.

Його декларація за 2019 рік демонструє, що зареєстроване місце проживання Олександра Шуцького на той момент було місто Київ. А місце фактичного проживання - місто Суми.

В даний час живе по суті на три міста – Київ, Миколаїв і Херсон.

Сімейний стан: одружений.

Дружина: Світлана Володимирівна Безкоровайна, підприємець. Разом виховують сина.

Освіта

Політична діяльність: був помічником народного депутата 7-го скликання Михайла Апостола. Пізніше був помічником на громадських засадах народного депутата Ігоря Бріченко.

З 16 вересня 2016 по 15 червня 2017 року - начальник "Митного поста" Луцьк ".

З 15 червня 2017 р по 22 листопада 2019 року працював в.о. керівника в "Сумській митниці ДФС".

З 22 листопада 2019 року по теперішній час - в.о. керівника Чорноморської митниці Держмитслужби.

Останні новини

12 лютого 2020 року Щуцький заявив, що контрабандисти в Україні почали застосовувати нові схеми, при яких їх набагато важче викрити.

Навесні 2020 року Чорноморська митниця пішла на конфлікт з російським бізнесменом Олегом Дерипаскою - бенефіціаром Миколаївського глиноземного заводу (МГЗ). За словами Щуцького, Дерипаска йде від митних платежів і також свідомо піддає регіон екологічній катастрофі.

Річ у тім, що на території Миколаївської області величезна кількість червоного шламу - токсичної речовини.

"На наше переконання, вони зобов'язані його утилізувати. Якщо ви вважаєте, що це не відходи, а товар, тоді введіть його в режим товару і реалізовуйте. Але вони вирішили накопичувати його тут, створюючи бомбу уповільненої дії. Я вважаю, що на сьогодні ми підійшли до тієї стадії, що або ми приводимо бізнес і екологічну ситуацію до ладу, або завтра наші діти будуть жити в іншій країні. Іншого виходу немає. Просто згадуємо угорський проект і отримуємо ситуацію в рази гірше ", - заявляв тоді в інтерв'ю Щуцький.

Також в серпні 2020 року Чорноморська митниця за підтримки голови Херсонської обласної державної адміністрації Юрія Гусєва ініціювала введення заборони на в'їзд перевантажених вантажівок в порти України. Детальніше про причини і перші результати рішення Щуцький написав в колонці на сайті "Економічної правди".

Фотографії

Олександр Шуцький

Олександр Шуцький

Олександр Шуцький

Олександр Шуцький

Посилання

Офіційна сторінка Олександра Шуцького у соціальній мережі Facebook.

Біографія Олександра Щуцького в Wikipedia.