Віталій Олексійович Малецький – український політичний і державний діяч, міський голова Кременчука, який прославився тим, що перешкоджав роботі журналістів. Про кар'єру, компромат, доходи і сімейний стан – читайте в матеріалі.

Біографія

Дата народження – 5 вересня 1978 року

Вік – 42 роки

Місце народження – місто Кременчук, Полтавська область

Національність – українець

Знак зодіаку – діва

Сім'я

Віталій Олексійович одружений, його дружину звуть Малецька Марина Леонідівна, жінка займається підприємницькою діяльністю. Сім'я дітей не має.

Освіта

Середню освіту політик отримав у рідному місті в 1995 році. Потім вступив до місцевого політехнічного інституту, де вчився на спеціальності "Менеджмент організацій".

У 2005 році Віталій Олексійович став дипломованим держуправлінцем в Національній академії державного управління при Президентові України.

Кар'єра і бізнес

Про ранні кар'єрні роки Віталія відомо мало. У 2000 році він отримав посаду менеджера зі зв'язків з громадськістю в Українській скаутській організації "Пласт".

У 2005 році став керівником міського центру соціальних служб при Кременчуцькій міській раді. Через рік брав участь в парламентських виборах від партії "Українці разом", проте безуспішно.

У 2010-му переміг на виборах до районної ради. П'ять років працював головою постійної депутатської комісії.

У той же період став заступником мера Кременчука Олега Бабаєва – займався гуманітарними питаннями. У листопаді 2015 року був обраний міським головою міста Кременчук.

Брав участь в місцевих виборах в 2020 рік від політичної сили "За майбутнє". За прогнозами соціологів, Малецький отримав більше 50% голосів виборців, а значить, вдруге займе крісло мера.

Компромат і чутки

Як пишуть ЗМІ, в 2018 році Малецький втік від журналістів через гострі питання. Це сталося після президії – міський голова сказав представникам преси, що йому потрібно працювати і просто пішов.

Навесні 2020 року редактор газети "Програма плюс" написав заяву в поліцію на мера Віталія Олексійовича. Він зазначив неприпустиму поведінку міського голови, мовляв, той, незважаючи на свою чиновницьку посаду, дозволяє вести себе по-хамськи, ображати журналістів і нацьковувати на представників ЗМІ поліцію та СБУ.

В результаті було відкрито кримінальне провадження за статтею 171 КК України – перешкоджання діяльності журналістів або переслідування журналіста за виконання професійних обов'язків.

Видання "Bigmir net" пише, що в травні 2020-го, під час загального карантину, всупереч рішенню уряду влада Кременчука запустили міський транспорт.

Згідно з інформацією з декларації міського голови, своєї квартири або будинку у нього немає – живе політик то у своєї матері, то у дружини. Також він не вказав інформації про наявність особистого автомобіля.

У 2017 році Малецький надав правоохоронцям неправдиву інформацію. Через це проти політика навіть відкрили кримінальне провадження.

У 2020 році Віталій Олексійович потрапив в скандал, пов'язаний з передвиборчою кампанією – як виявилося політик поширював серед жителів Кременчука агітаційну газету, випущену за кошти з міського бюджету. Друк газети коштувала майже 9,5 мільйона гривень. Політика звинуватили в нецільовому використанні коштів, ще й під час всеукраїнського карантину, введеного через пандемію коронавірусу.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, політик не володіє власною нерухомістю. Малецький має право користуватися квартирою площею 49 квадратних метрів, що належить його матері.

Дружина міського голови декларує будинок площею 73 квадратних метрів в Кременчуці та земельну ділянку площею 472 квадрата.

Віталій Олексійович також має право користуватися машиною Chevrolet AVEO 2008 року випуску. Належить автомобіль Олексію Павловичу Малецькому.

За рік політик заробив 738 тисяч гривень. Його дружина Марина – 999 тисяч гривень.

На банківських рахунках сім'я зберігає – 29 тисяч гривень. Готівкою – 24 тисячі доларів.

Фотографії

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Віталія Малецького в соціальній мережі Фейсбук

Офіційний сайт міської ради Кременчука