Владислав Володимирович Чайка – український державний і політичний діяч, бізнесмен, який в 2020 році брав участь у виборах міського голови Миколаєва. Про кар'єру, компромат, доходи і сімейний стан – читайте в нашому матеріалі.

Біографія

Дата народження – 22 липня 1972 року

Вік – 48 років

Місце народження – місто Миколаїв, Україна

Національність – українець

Знак зодіака – рак

Сім'я

Батько політика – Чайка, Володимир Дмитрович. Протягом 13 років він був міським головою Миколаєва, обирався на цю посаду чотири рази поспіль. Вважався одним з міських голів-рекордсменів за тривалістю заняття посади.

Мати – Людмила Олександрівна.
Сестра – Юлія.

Політик одружений, сім'я виховує трьох дітей – двох синів і дочку. Всі вони живуть і навчаються в Миколаєві.

Освіта

Середню освіту Владислав Володимирович отримав в рідному місті. Потім він вступив до Миколаївського суднобудівного технікуму, де в 1991 році отримав диплом "техніка-електрика".

У тому ж році вступив до Українського державного морського технічного університету, в якому навчався на відділенні інженера-механіка.

У 2007 році почав навчатися на магістерському відділенні Європейського університету в Миколаєві – там Владислав отримав диплом за спеціальністю "Управління інноваційної діяльності".

Кар'єра і бізнес

Свою трудову кар'єру Чайка починав з посади електрика на Чорноморському суднобудівному заводі.

У 90-х роках він працював в різних фірмах, займаючи посади від простого найманого працівника до заступника директора.

У 2010 році Владислав Володимирович відкрив благодійну організацію "Миколаїв – єдина родина". За роки своєї діяльності допомога була надана дітям, спортсменам, самотнім людям похилого віку, ветеранам, інвалідам, матерям-одиначкам, багатодітним сім'ям.

У 2019 року в складі делегації міністерства розвитку економіки Чайка брав участь в переговорах з Японією щодо будівництва мостового переходу через річку Південний Буг у Миколаєві.

У 2019 він став переможцем загальноміської програми "Людина року – Городянин року" в номінації "Благодійність і соціальне партнерство".

У 2020 році Владислав Володимирович брав участь у виборах мера Миколаєва від партії "Опозиційна платформа – За життя". Згідно з прогнозами соціологів, політик отримає близько 26% голосів виборців і займе друге місце.

Компромат і чутки

Спочатку передбачалося, що Владислав Володимирович братиме участь в місцевих виборах від партії "Слуга народу". Чайка публічно висловлював підтримку президентській команді. І це не дивно, адже, як повідомляють ЗМІ, політик є братом дружини голови Верховної Ради Дмитра Разумкова.

Однак в результаті кандидатуру Чайки висунула партія "Опозиційна платформа – За життя". Більш того, виявилося, що політична сила має відразу двох претендентів на мерське крісло Миколаєва – Владислава Чайку та екснардепа Артема Іллюка.

І, судячи з усього, в цій конкурентній боротьбі переміг саме Владислав Володимирович, адже заступник керівника миколаївської організації "ОПЗЖ" Максим Невінчаний зазначив, що висунення Іллюка не було, він нібито просто "виступив з побажанням якнайшвидшої перемоги".

За інформацією колишнього народного депутата Сергія Лещенка, "групи впливу в партії ОПЗЖ нардепа Віктора Медведчука – нардепа Сергія Льовочкіна увійшли в клінч в Миколаєві", тому одночасно і були висунуті два кандидати в мери міста".

"На висунення Чайки приїхав нардеп Юрій Загородній, близький до Віктора Медведчука. Тоді як другий кандидат, Артем Іллюк, близький до групи Льовочкіна – [нардепа Юрія] Бойко", – писав він.

Спадкоємець імперії батька

Як пише видання "Антикор", бізнесмен Чайка після смерті свого батька, мера Миколаєва Володимира Чайки, успадкував його "награбовані" багатства – зокрема, йому належать безліч "лівих" МАФів і рекламних білбордів, які буквально заполонили місто завдяки протекції колишнього міського голови.

Цікаво, що після приходу до влади нового мера Олександра Сенкевича, бізнес Чайки-молодшого і його партнерів серйозно постраждав – саме тому на місцевих виборах політик спробує повернути свій колишній вплив в місті.

За інформацією "Центру журналістських розслідувань", сім'я Чайок за час правління Володимира Дмитровича отримала близько 12 тисяч квадратних метрів власності міської громади. А в якості одного з бенефіціарів афер виступав син градоначальника Владислав. Наприклад, він є співзасновником приватних житлово-експлуатаційних фірм "Центральний 1" і "ЖЕК" Турбота", які отримали право обслуговувати "найжирніщі" райони Миколаєва і в підсумку приватизували там чимало комунальної власності.

Що ж стосується афер покійного мера, то тут варто згадати наймасштабніший "розпил" земельних ділянок в рекреаційній зоні на березі Південного Бугу. Тоді міськрада під керівництвом Чайки-старшого безкоштовно передала землю підставним особам, які в свою чергу продали ділянки за низькою ціною Олексію Пелипасу ​​і членам його сім'ї.

А ті вже передали участки в "потрібні" руки місцевих "шанованих" людей. У підсумку, як пишуть журналісти, заповідна зона Миколаєва виявилося забудована розкішними особняками. Свою частку отримав і сам Владислав Чайка.

Декларація

Володимир Чайка сьогодні не є державним службовцем. Тому декларацію про доходи він не надає.

Фотографії

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Владислава Володимировича в соціальній мережі Фейсбук

Офіційний сайт партії "Опозиційна платформа – За життя".