Сергій Анатолійович Риженко – український державний і політичний діяч, медик, головний лікар, який балотувався в мери Дніпра. Про кар'єру, компромат, доходи і сімейний стан – читайте в матеріалі.

Біографія

Дата народження – 1 вересня 1963 року

Вік – 57 років

Місце народження – місто Корсунь-Шевченківський, Черкаська область

Національність – українець

Знак зодіаку – діва

Сім'я

Сергій Анатолійович офіційно не одружений, однак перебуває в цивільному шлюбі з Інгою Родніковою. Чоловік виховує трьох дітей від різних шлюбів – сина і двох дочок.

Старша донька закінчила Київський інститут міжнародних відносин і працює юристом, молодша вчиться в Київському медичному університеті.

Улюблені заняття: прогулянки з собакою, футбол, велосипед. Володіє спортивною стрільбою з пістолета, займається настільним тенісом.

Освіта

Середню освіту Риженко отримав в рідному місті. Потім він переїхав до Києва і почав вчитися в столичному медичному коледжі. А після його закінчення Сергій вступив до Дніпропетровського медичного інституту. Має звання доктора наук.

Протягом двох років Риженко служив в лавах радянської армії.

Кар'єра і бізнес

Після закінчення вузу Сергій Анатолійович влаштувався терапевтом в 15-у дніпровську лікарню, де пропрацював два роки. Потім перейшов на посаду лікаря-інспектора в управління охорони здоров'я.

У 1995 році Риженко ставиться головним лікарем сьомиої лікарні Дніпропетровська. Тут він працював протягом наступних чотирьох років. Після чого більше десяти років (1999 - 2010) займав пост головного обласного санітарного лікаря.

У 2010 році Риженко отримав посаду заступника міністра охорони здоров'я Зиновія Митника. Також в той період він виконував обов'язки головного санітарного лікаря України. Однак в міністерстві він пропрацював недовго – всього півроку, до грудня 2010-го.

Восени 2011 року Сергій Анатолійович очолив Дніпропетровську обласну лікарню імені Мечникова. Також він став професором кафедри екології Національного університету "Дніпровська політехніка".

Політична кар'єра

Риженко кілька разів ставав депутатом органів місцевого самоврядування. Так, в 1998 році він пройшов до міської ради Дніпропетровська. У 2002, 2010 роки – депутат Дніпропетровської обласної ради. У 2015 році балотувався до облради у складі партії "Блок Петра Порошенка".

У 2020 році брав участь у виборах мера Дніпра від партії "Слуга народу". За прогнозами соціологів, кандидат отримає більше 10% голосів виборців і займе четверте місце.

Компромат і чутки

Місцеві ЗМІ пишуть, що лікарня Мечникова, якою керує Риженко, фігурувала у корупційному скандалі: співробітники СБУ затримала на хабарі начальницю центру радіаційної безпеки закладу і суд виніс їй відповідний вирок. Головний лікар своєю чергою не став звільняти хабарницю. Як зазначають медіа з посиланням на співробітників установи, таким чином керівник заохочує корупцію в закладі і деморалізує колектив.

Керівник фонду "Українська політика" Костянтин Бондаренко вважає, що партія "Слуга народу" висунула на виборах в Дніпрі завідомо програшного кандидата, який не зможе обійти чинного міського голову Бориса Філатова.

Відзначається, що після перемоги мери повинні будуть створити зі "слугами" коаліцію в міськрадах, або ж зробити членів Зе-команди секретарями міських рад.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, Сергій Анатолійович володіє тільки половиною квартири площею 69 квадратних метрів в Києві. Крім того, кандидат у мери орендує житловий будинок площею 231 квадрат та квартиру площею 60 квадратів в Дніпрі.

Цивільна дружина лікаря декларує земельну ділянку площею 1410 квадратних метрів в селі Юр'ївка, земельну ділянку площею 888 квадратів в селі Козин, земельну ділянку площею 1564 квадратів в Севастополі, квартиру площею 102 квадратних метрів в Дніпрі, а також місце для паркування.

Пересуваються члени сім'ї Риженка на двох автомобілях – Jeep Wrangler 2000 року випуску і Mitsubishi Lancer 2008 року випуску. При цьому вартість майна в документі не вказується.

Офіційний дохід Сергія Анатолійович за 2019 рік склав 470 тисяч гривень. Його дружина отримала тільки фінансову допомогу на дитину – 21 тисячу гривень.

На банківських рахунках лікар і члени його сім'ї зберігають – 150 доларів і 34 тисячі гривень. Готівкою значно більше – 130 тисяч доларів.

Фотографії

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Сергія Риженка в соціальній мережі Фейсбук

Офіційний сайт партії "Слуга народу"