Акперов Вадим Вагіфович — голова Сумської районної ради (2015-2018), тимчасово виконуючий обов'язки голови Сумської ОДА (2019-2020), кандидат у мери міста Суми. Встиг засвітитися у великих скандалах. Дізнайтеся з даного досьє про політичні погляди і скелети в шафі політика.

Біографія

Дата народження: 20 травня 1988 року.

Місце народження: місто Донецьк.

Знак Зодіаку: Телець. За Східним календарем: рік Жовтого Земляного Дракона.

Національність: українець.

Релігія: православний.

Вік: 32 років.

Проживає в Сумах.

Вадим Акперов: Facebook

Сім'я

Вадим Вагіфович є сімейною людиною. Подружжя політика звати Олеся. У сім'ї виховується двоє дітей.

Вадим Акперов: Facebook

Вадим Акперов: Facebook

Освіта

У 2011 році закінчив Українську академію банківської справи Нацбанку України, спеціальність Менеджер зовнішньоекономічної діяльності.

Кар'єра і бізнес

Вадим Акперов: Facebook

Протягом 2010-2015 років працював менеджером-економістом, комерційним директором НПП ТОВ "ЕКО-Центр", заснованого його батьком. Підприємство займається вирощуванням худоби.

У 2015 році фахівець, генеральний директор комунального підприємства "Сумиоблагроліс".

У 2015 році виконував обов'язки директора ДП "Сумський державний селекційний центр", який займається розведенням великої рогатої худоби та буйволів.

У 2015 році балотувався і був обраний до Сумської районної ради від політичної партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність" як член партії.

Вадим Акперов: Facebook

З 2015 по 2018 рік головою Сумської районної ради.

Протягом 2018-2019 років був заступником та першим заступником голови Сумської ОДА.

З 2019 року очолює Сумську територіальну організацію політичної партії "Європейська Солідарність".

У 2019 році балотувався до Верховної Ради України 9-го скликання в окрузі 158 Сумщини від політичної партії "Європейська Солідарність".

Вадим Акперов: Facebook

З 2019 року працює як голова Сумської районної ради.

У 2019 році був в.о. голови Сумської ОДА. Був звільнений у 2020 році.

10 серпня 2020 року висунутий на посаду мера міста Суми Сумського відділення політичних партій "Європейська Солідарність", "За Україну!", "Народний Рух України" та "Демократична сокира".

У 2020 році зареєстрований кандидатом на посаду міського голови Сум від партії "Європейська Солідарність".

Вадим Акперов: Facebook

Згідно з даними екзит-полів, вибори мера Сум завершилися для Акперова успішно. Він отримав 14,25% голосів. Таким чином, наш "герой" виходить у другий тур з діючим міським головою Олександром Лисенком (44,6%).

Компромат і чутки

На початку літа 2016 року новопризначений перший заступник губернатора Акперов став фігурантом скандал. Жителі Сум були обурені тим фактом, що уродженець Донецька зайняв столичну посаду.

Піднятися кар'єрними сходами Акперову допоміг тодішній губернатор Сумської області Микола Клочко. Про їхню дружбу давно відомо громадськості. Сім'ї політиків могли навіть змінюватися машинами. ЗМІ повідомляли, що дружина Клочко орендувала у матері Акперова Toyota RAV4.

У травні 2019 року міська влада Сум висунула звинувачення обласній адміністрацію в тому, що та чинила тиск на комунальні підприємства. Причиною всьому-примусова перереєстрація, що спричинила суттєві втрати з міського бюджету.

Міський голова а. Лисенко назвав дії обласної влади узурпацією і мародерством.

Вадим Акперов, у свою чергу, назвав всі звинувачення "повною маячнею". На його переконання, подібні звинувачення неприпустимі, оскільки не підтверджуються конкретними фактами.

Декларація

У 2019 році журналістам стало відомо, що заробітна плата першого заступника голови Сумської ОДА Вадима Акперова зросла вдвічі.

11 березня пан Акперов подав декларацію про майновий стан і доходи за минулий рік. Згідно офіційному документу Вадим Вагіфович заробив за 2018 рік 851,6 тисяч гривень. З них:

  • 260,2 тисяч — дохід від продажу квартири в Сумах загальною площею 64 кв. м
  • 48 тисяч — дохід від надання майна в оренду.
  • решта 543 тисяч — заробітна плата політика.

Дружина Акперова, згідно з декларацією, в 2018 році придбала автомобіль Hyundai Sonata 2011 року випуску. Сам чиновник, згідно з декларацією, їздить на вантажному Mercedes-Benz Sprinter 2007 року випуску.

На ім'я дружини записані також земельна ділянка, будинок і квартира.

У готівкових коштах Акперів зберігає 25 тисяч доларів.

Фотографія

Вадим Акперов: Facebook

Вадим Акперов: Facebook

Вадим Акперов: Facebook

Вадим Акперов: Facebook

Відео

Посилання

Сторінка в Фейсбук