Володимир Васильович Сальдо — депутат Херсонської міської ради 8-го скликання (2015-2020), депутат українського парламенту 7-го скликання, Херсонський міський голова (мер Херсона) з 2002 по 2012 роки (три каденції).
Які скелети ховаються в шафі досвідченого політика? У якій незаконній діяльності він був помічений? І якими шляхами Сальдо сьогодні намагається повернутися в політику? Відповіді на ці питання, а також Останні новини про цю людину — у матеріалах даного досьє.
Біографія
Володимир Сальдо народився 12 червня 1956 року в Жовтневе, Миколаївська область, Українська РСР.
Освіта: вища.
Вік: 64 роки.
Володіє двома іноземними мовами: монгольською та англійською.
Захоплення: катання на велосипеді, лижах; вболіває за футбольні команди "Шахтар" і "Кристал".
Ніколи не користувався послугами охорони.
В. Сальдо може похвалитися багатьма досягненнями і почесними званнями:
- Повний Кавалер ордена "За заслуги" III ступеня (1999), II ступеня (2006) і I ступеня (2011).
- "Знак згоди" III ступеня За заслуги в підвищенні ролі засобів масової комунікації в утвердженні ідеалів миру і добросусідства.
- Кращий мер України в рамках загальнонаціональної програми "Людина року — 2008".
У 2020 році колишній регіонал сальдо балотується від Блоку імені самого себе. Втім, за красивими обіцянками може ховатися потворне минуле. Сальдо встиг засвітитися в декількох скандалах з рейдерським захопленням низки підприємств у Херсоні.
Що ж допомогло пану Сальдо отримати численні нагороди і звання, читайте далі в тексті.
Сім'я
Володимир Васильович є сімейною людиною. Його дружину звуть Любов Павлівна Сальдо. У політика є дочка Ірина.
Освіта
1978 — Криворізький гірничорудний інститут, факультет промислового та цивільного будівництва
Кар'єра і бізнес
1986-майстер, лінійний інженер, а згодом — головний інженер будівельно-монтажного управління з будівництва об'єктів соцкультпобуту та житла в тресті "Херсонбуд".
1991 р. — начальник БУДІВЕЛЬНО-монтажного УПРАВЛІННЯ №3.
1998 р. — депутат Херсонської міської ради від виборчого округу №22. Того ж року став членом-кореспондентом Академії будівництва України.
2001 р. — заступник голови Херсонської облдержадміністрації з питань житлово-комунальної сфери, міського господарства, будівництва, інвестицій.
2002 р. — обраний на посаду Херсонського міського голови.
На парламентських виборах 2012 року висунутий кандидатом у депутати вищого законодавчого органу країни від Партії регіонів. За результатами голосування переміг, набравши 37,90% голосів виборців.
Грудень 2012 — листопад 2014 року — народний депутат України 7-го скликання.
2014-голова правління Херсонської міської громадської Асоціації будівельників та інвесторів "Будінвестсоюз".
У 2015 році висунутий кандидатом на посаду мера Херсона від партії "Наш край". У першому турі посів друге місце з 16,88% голосів. Але потім зняв свою кандидатуру, заявивши про тиск на себе.
З листопада 2015 року — депутат 7-го скликання Херсонської міської ради, голова фракції "Наш край".
У 2020 році заявив про наміри балотуватися на посаду Херсонського міського голови. Згідно з даними екзит-полів Сальдо набрав 15,9% голосів і вийшов у другий тур з Ігорем Коліхаєвим (34,2%).
Діяльність на посаді міського голови
Серед досягнень Сальдо можна виділити:
- У 2008 році побудована Льодова арена "Фаворит-Арена" за стандартами Міжнародної федерації хокею. Відновлено понад 60 спортивних майданчиків.
- Проведено капітальний ремонт понад 700 000 кв.м. доріг.
- Відкрито будинок матері і дитини для підтримки матерів, які опинилися на вулиці.
- Відремонтовані старі і побудовані нові фонтани в місті (біля будівлі міськради і на набережній Ушакова).
- Відкрито Центр Серця на базі лікарні Лучанського.
- На територіях шкіл встановлені сучасні спортивно-ігрові майданчики.
Що стосується парламентської діяльності (грудень 2012 — вересень 2014), Сальдо самостійно або у співавторстві з іншими депутатами є автором 32 законопроектів, 7 з них стали законами.
Компромат і чутки
Кримінальне минуле кандидата в мери Херсона
Як доводить журналістське розслідування, а також свідчення потерпілих, Сальдо через підставних осіб здійснював рейдерське захоплення підприємств (таких як "Херсонбуд", "Квіти Херсона" та "Банс"), був причетний до замовлення вбивства підприємця Ігоря Пащенка.
Сальдо голосував за так звані "диктаторські закони" 16 січня і відкрито висловлював свою проросійську позицію.
Побував Володимир Сальдо і в "Опозійній платформі — За життя". Довго використовував бренд партії і символіку на своїх плакатах, вітаючи херсонців з усіма святами. Дійшло до того, що у херсонців партія ОПЖЗ стала асоціюватися з особою Сальдо. Втім, як виявилося, це — тільки вдало нав'язана ілюзія. Насправді ж партія "ОПЖЗ" не планувала висувати Сальдо в мери.
"Від "Опозиційної платформи" він не йде в мери", — коментує ситуацію Михайло Опанащенко, член Херсонського відділення ОПЖЗ.
Інший представник Херсонського політикуму Віталій Богданов поскаржився на те, що Сальдо вводить в оману херсонців: активно використовує слогани "за майбутнє", хоча ніякого відношення до партії не має.
"Це потрібно розуміти, наскільки пронирливим обличчям є Володимир Сальдо, — відзначає його колега в міській Раді Віталій Богданов. — Разом з нинішнім мером Ніколаєнком Сальдо викликає найбільшу недовіру в місті. Вони на сесіях міської ради завжди голосують у дуеті. Депутатів навіть називають Сальдо і Ніколаєнко"Володимир Васильович 1 і 2". А Сальдо — "запасний голос Ніколаєнка". Чому? Подивіться: ми сім разів не могли зібрати сесію міськради, накопичилося чимало соціальних проблем, дороги в Херсоні розбиті. Зате розважальний центр " Загублений світ" — весь в новому асфальті, як Лас-Вегас".
Зазначимо, що офіційно Володимир Сальдо не є власником жодного бізнесу. Зате неофіційно його ім'я пов'язують з кількома захопленими об'єктами.
Єдина офіційна робота Сальдо — пост голови громадської організації Асоціація "БУДІНВЕСТСОЮЗ". Правда, ніякої діяльності Сальдо не веде. І посаду отримав, скоріше, для статусності.
Не знайшовши свого місця в одній політичній силі, Володимир Сальдо створив політичний проект імені самого себе. Правда, півроку тому Мін'юст запідозрив, що Блок Сальдо — фіктивна партія. І подав до суду для ліквідації реєстрації політичної сили.
Про фіктивність партії свідчить і відсутність будь-якої діяльності навіть у місті проживання її лідера.
"Мені важко сказати щось про партію" Блок Володимира Сальдо" — у місті про неї нічого не чути", — коментує Михайло Опанащенко.
Фотографія
Відео
Посилання та контакти
Сторінка в Фейсбук