Сергій Володимирович Кудлаєнко – український державний і політичний діяч, народний депутат восьмого скликання, який зобов'язаний своєю кар'єрою однокласнику та колишньому прем'єр-міністру Володимиру Гройсману. Про кар'єру, компромат, доходи і сімейний стан – читайте в матеріалі.

Біографія

Дата народження – 13 жовтеня 1975 року

Вік – 45 років

Місце народження – місто Вінниця, Україна

Національність – українець

Знак зодіаку – ваги

Сім'я

Сергій Володимирович одружений, його дружину звуть Тетяна Мороз. Жінка займається бізнесом і викладає у вузі. Сім'я виховує двох дітей – синів Микиту та Данила.

Освіта

Середню освіту політик отримав у рідному місті. Потім він вступив до технікуму електронних приладів.

Має вищу освіту в сферах державного управління та економіки. У 2012 році захистив дисертацію і став кандидатом економічних наук.

Кар'єра і бізнес

Свою кар'єру Сергій Володимирович почав ще в студентські часів на одному з вінницьких заводів. Пізніше влаштувався на підприємство "Кодак-експрес" – лише через п'ять років роботи Кудлаєнко став главою фірми.

З 2003 року Сергій Володимирович почав розвивати політичну кар'єру. Тоді він очолив організацію "Молодіжна партія України". А через три роки почав працювати в міській раді Вінниці – очолював відділ управління торгівлі, громадського харчування та побуту.

У 2009 році Кудлаєнко став депутатом обласної ради від політичної партії "Фронт змін".

Сергій Володимирович тричі брав участь в парламентських виборах. У 2012 році він обирався від партії "Батьківщина", однак безуспішно. Отримати депутатський мандат вдалося тільки в 2014 році в складі президентської партії "Блок Петра Порошенка".

У Верховній Раді восьмого скликання політик був заступником голови комітету, що займається питаннями державного будівництва та регіональної політики.

У 2019 Сергій Володимирович знову балотувався на парламентських виборах, ініційованих новим президентом Володимиром Зеленським. Однак потрапити в ВР дев'ятого скликання не вдалося – за обранця проголосувало всього 15% виборців. А перемогу здобув "слуга народу" Максим Пашковський.

Сьогодні Кудлаєнко працює викладачем у Вінницькому торгово-економічному інституті Київського національного торговельно-економічного університету.

У 2020 році політик брав участь у виборах міського голови Вінниці. За прогнозами соціологів, Кудлаєнко отримає близько 12% голосів і займе друге місце.

Компромат і чутки

Як пишуть ЗМІ, своєю політичною кар'єрою Кудлаєнко зобов'язаний своєму однокласнику – Володимиру Гройсману. І правда, якщо подивитися на кар'єрний шлях Сергія Володимировича, до 2014 року він не обіймав високих посад, також йому не вдавалося потрапити до Верховної Ради. Однак після приходу до Кабінету Міністрів Гройсмана справи Кудлаєнка дуже швидко пішли вгору.

За даними журналістів, у 2013 році Сергій Володимирович недобросовісно повівся з мешканкою села Зарванці. Жінка звинуватила політика партії "Фронт змін" в обмані.

Так, вона потребувала грошей на операцію для чоловіка, а рішення цього питання поклали саме на Сергія Володимировича, який пообіцяв допомогти і попросив, щоб жінка більше ні до кого не зверталася з цим питанням.

Але в підсумку Кудлаєнко нічим не допоміг. Жінка залишилася без грошей, тому чоловікові не зробили операцію. В результаті він помер.

Також наголошується, що за час своєї депутатської діяльності Кудленко не раз був помічений за так званим кнопкодавством. Нагадаємо, це є грубим порушення українського законодавства.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, Сергій Володимирович не має ніякого нерухомого майна. При цьому його родичі декларують три дачних будинки площею 144 квадратних метрів у Вінницькій області, земельну ділянку площею 1040 квадратів, квартири у Вінниці та Києві.

Пересуваються члени сім'ї політика на декількох автомобілях – Хонда CR-V 2017 року випуску (вартість – 723 тисячі гривень), Opel Omega 2002 року випуску (вартість – 40 тисяч), Mersedes 190-E 1 990 року випуску (вартість – 25 тисяч гривень).

За 2019 рік політик заробив більше мільйона гривень. Його дружина декларує 1,2 мільйона гривень доходу.

Банківських рахунків члени сім'ї Кудлаєнка не мають, зберігають всі гроші готівкою, а саме – 142 тисячі доларів і 197 тисяч гривень.

Фотографії

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Сергія Кудлаєнко в соціальній мережі Фейсбук