Тишечко Віталій Володимирович — депутат Запорізької міськради 7-го скликання, один з основних претендентів на посаду мера Запоріжжя в 2020 році. Замішаний у скандалі по захопленню чужого майна та протизаконному заволодінню корпоративними правами. Шахрайські дії полягали в підробці документів і печаток. 

Ознайомившись з даним досьє, ви дізнаєтеся про головні факти біографії Віталія Тишечко, а також подробицях скандалів, в які він встиг потрапити.

Біографія

Дата народження: 26 жовтня 1978 року. 

Місце народження: місто Запоріжжя. Запорізька область, Україна. 

Знак Зодіаку: Скорпіон. 

За Східним календарем: рік Земляного коня.

Національність: українець.

Релігія: православний.

Освіта: вища.

Вік: 42 роки.

Проживає в Запоріжжі.

Віталій Тишечко: Facebook

Серед пунктів своєї передвиборчої програми кандидат від президентської партії назвав розвиток транспорту, житлово-комунального господарства, сфери освіти. Тишечко обіцяє працювати з навчальними закладами, медичними закладами, сферою культури, туризму і транспорту.

"Я вже підготував суттєву стратегію по кожному напрямку: ЖКГ, транспорт, медицина, освіта, туризм, культура. Також буде сформована команда", — повідомив політик під час його представлення.

На останній 53-ій сесії міської ради Запоріжжя 30 Вересня Віталій Володимирович виступив з критикою міської влади, зокрема, щодо боргу місцевого бюджету, який за прогнозами Тишечко наступного року зросте вдвічі.

Сім'я

Інформація про сімейний стан та особисте життя Віталія Тишечка не представлена в пресі.

Однак на своїй особистій сторінці в Фейсбуці він опублікував фото, на якому, ймовірно, відображені його діти.

Віталій Тишечко: Facebook

Освіта

Є випускником Національного аерокосмічного університету імені Жуковського"Харківський авіаційний інститут". Навчався в даному вузі з 1995 по 2001 рік на факультеті технології будівництва авіаційних двигунів, інженер-механік.

З 2005 по 2006 рік навчався в інституті післядипломної освіти гуманітарного університету "Запорізький інститут державного і муніципального управління" на факультеті економіки підприємства.

Був студентом Міжнародного інституту бізнесу( МВА), Executive МВА.

Віталій Тишечко: Facebook

Кар'єра і бізнес

У 2001 році працював інженером-технологом випробувального цеху у ВАТ "Мотор Січ".

З 2004 по 2008 рік обіймав посаду начальника бюро зовнішнього правового забезпечення та підготовки фахівців вищої кваліфікації на підприємстві "Мотор Січ". 

З 2011 по 2017 рік працював заступником голови управління кадрів ВАТ "Мотор Січ".

Протягом 2017-2020 років працював директором ТДВ "Страхова компанія "Мотор-Гарант". 

Політична діяльність

Віталій Тишечко: Facebook

У 2015 році був обраний депутатом міськради 7 скликання місто Запоріжжя. Депутат Віталій Володимирович тоді став вперше (за списками політпартії "Нова політика", безпартійний). Є заступником голови постійної комісії міськради з питань соціального та економічного розвитку, бюджету та фінансів.

Відповідаючи на запитання журналістів, чому він вирішив стати депутатом, Віталій Тишечко відповів, що йому подобається бути в центрі уваги, бути в колективі, бути лідером. Статус депутата дає можливість впливати на процеси, що відбуваються в місті і прийняті рішення.

У серпні 2020 року став заступником голови Запорізької обласної держадміністрації Віталія Боговін.

Віталій Тишечко: Facebook

У 2020 році також висунув свою кандидатуру на посаду міського голови Запоріжжя від Партії "Слуга народу".

Під час з'їзду президентської партії було оприлюднено список кандидатів у мери обласних центрів, які мали взяти участь у місцевих виборах 2020 року. Тоді і стало відомо, що на вибори йде депутат Запорізької міськради Віталій Тишечко.

Із Запорізької фракції "Нова політика" Тишечко вийшов.

Компромат і чутки

Депутат міськради Запоріжжя в. Тишечко був одним з учасників схеми з відбирання групи фірм "Мотор Січ" у сина Олександра Богуслаєва. У 2017 році почалося рейдерське захоплення з залученням суддів, представників правоохоронних органів та держреєстраторів. Злочинів було скоєно на десятки кримінальних справ.

Конфліктні ситуації між Богуслаєвим-старшим і Богуслаєвим-молодшим часто роздувалися менеджерами компанії з метою відвадити потенційного наступника від спадщини. Так, Олександра Богуслаєва (сина В'ячеслава Богуслаєва) не допускали ні до чого серйозного. Найбільш значущим активом була страхова фірма "Мотор-Гарант", засновником якої він є з 2000 року.

Однак змовникам якимось чином вдалося переконати В'ячеслава у важливості негайного відбирання даного активу у Олександра. Вони запевняли, що зроблять все швидко, "без шуму і пилу". А Тишечко в підсумку повинен був взяти управління "Мотор-Гарантом" на себе.

Віталій Тишечко: Facebook

Як передавали ЗМІ, ставши виконуючим обов'язки директора, Тишенко звільнив від обов'язків чинного главу компанії Дем'яна Пилипенко. Щоб завершити протизаконну процедуру зміни керівництва "Мотор-Гарант", необхідно було провести оформлення низки документів. Для цього впливові менеджери підробили довіреність від Пилипенка, яку він нібито видав нотаріусу Олені Романцовій. 10 квітня 2017 року в результаті проведених реєстраційних дій директором компанії став Віталій Тишечко.

Майно та активи

Згідно декларація за 2019 рік чиновник володіє квартирою загальною площею 54,71 кв. м, а також житловим будинком площею 81,7 кв. м.

Обидва об'єкти нерухомості знаходяться в Запоріжжі.

За 2019 рік пан Тишечко заробив 702 716 гривень. Серед джерел доходу вказані головним чином пенсія і заробітна плата від ТДВ "СК "Мотор-Гарант".

Крім того, за минулий рік чиновник задекларував грошові активи на суму 450 000 гривень.

Невідповідності в декларації

У деклараціях чиновника за 2016 та 2017 роки представники ЗМІ виявили ряд нестиковок. Журналіст Сергій Круподер стверджує, що в 2017 році Тишечко продав незадекларовану нерухомість і несвоєчасно відзвітував про покупку квартири.

"У документі за 2017 рік він задекларував 200 тисяч гривень доходу від відчуження нерухомого майна. Однак, про яке саме майно йдеться, в документі не вказано. А в декларації за 2016 рік таке майно і зовсім відсутнє" — аналізує Круподер.

Також журналіст розповів, що в лютому 2017 року Тишечко придбав квартиру за 540 тисяч гривень, але не оприлюднив даний факт у встановлений законом 10-денний термін. Круподер стверджує, що це є порушенням антикорупційного законодавства.

Фотографія

Віталій Тишечко: Facebook

Віталій Тишечко: Facebook

Віталій Тишечко: Facebook

Віталій Тишечко: Facebook

Віталій Тишечко: Facebook

Віталій Тишечко: Facebook

Відео

Посилання

Сторінка Віталія Тишечко в соціальній мережі Facebook

Канал на Youtube