Біографія

Петро Шкутяк: источник: YouTube

Петро Шкутяк народився 4 вересня 1980 року у місті Золочів, що знаходиться у Львівській області.

Знак зодіаку: Діва

Народився в рік Білої Сталевої мавпи

Національність: українець

Розмовляє українською і російською

Віросповідання: православний

Чи правда, що Шкутяк подарував державну землю власної матері і що не так з його податковими деклараціями? - Відповіді - в цій статті.

Сім'я

Петро Шкутяк: источник: YouTube

Петро Шкутяк є сином Зіновія Шкутяка - колишнього мера Івано-Франківська, а також депутата Верховної Ради України.

Перші роки життя майбутній політик проводить у Львівській області, а після переїжджає до Івано-Франківська.

На даний момент Шкутяк одружений. Має п'ятеро дітей.

Освіта

Петро Шкутяк: источник: YouTube

Шкутяк-молодший закінчив школу №1 в Івано-Франківську, а після вступив до Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Працює за фахом менеджмент організації.

Другу вищу освіта політик отримує в 2005 році. Стає випускником Міжрегіональної академії управління персоналом за спеціальністю Правознавство.

Кар'єра і бізнес

Петро Шкутяк: источник: YouTube

Петро Шкутяк починає кар'єру в 2002 році. Перше місце роботи - підприємство Надвірнанафтогаз, в якому він працював економістом, оператором, а також помічником майстра.

Після - Шкутяк отримує місце в компанії Панада Кемікал Компаундс. Також займає посаду фінансового директора підприємства Трейд-Груп в Івано-Франківську.

Кар'єру державного службовця Шкутяк починає в 2007 році. Отримує пост першого заступника голови Долинської районної державної адміністрації.

У 2009 році Петро Зіновійович очолює Долинську районну адміністрацію, в якій працював до 2011 року. Після займає місце заступника директора із загальних питань в компанії Уніплит. У період з зими 2013 по літо 2014 році політик працював в Єдиному розрахунковому центрі в Івано-Франківську.

Політичну кар'єру Шкутяк починає в 2010 році. Тоді він обирається в Івано-Франківську обласну раду. Уже в 2012 році стає одним з активістів так званого Мовного Майдану, оголошує голодування на знак протесту проти мовної політики уряду Януковича.

У 2014 році Шкутяк стає добровольцем і приєднується до батальйону Айдар. Влітку того року під час здійснення бойового завдання біля Георгіївки отримує поранення черепа і стегнової кістки. Нагороджений за бойові заслуги медаллю За заслуги перед Прикарпаттям.

У 2015 році ветеран став депутатом Івано-Франківської міської ради від партії Блок Петра Порошенка Солідарність. Був членом постійної депутатської комісії з питань з питань житлово-комунального господарства.

У 2016 році був інспектором управління зовнішньої безпеки ГПУ і керівником робочої групи по перевірки доброчесності прокурорів.

У 2020 році Шкутяк став кандидатом в мери Івано-Франківська. За результатами виборів посідає друге місце з величезним відривом від мера Марцінківа.

У своїй останній за часом податковій декларації Петро Зіновійович не вказує право власності на обсяги нерухомості і авто, а також зазначає, що живе на дохід, що не перевищує 110 тисяч гривень на рік.

Компромат і чутки

Петро Шкутяк: источник: YouTube

Петро Шкутяк відзначився в батальйоні Айдар, який був розпущений в 2014 році в зв'язку з численними порушеннями українського законодавства. Бійців підрозділу звинувачували в перевищенні повноважень, нанесенні каліцтв мирному населенню, контрабанді та грабежах. Сам політик скандали навколо своїх бойових побратимів не коментує.

Крім того, Шкутяк відзначився різними маніпуляціями з податковими деклараціями. Відзначається, що в 2014 і 2016 роках політик очолював рейтинги найбагатших івано-франківських депутатів, а в 2015 році - несподівано для багатьох заявив про різке зменшення доходів.

Також кандидат в мери одного з найбільших міст Західної України відзначився в якості не найбільш дисциплінованого депутата, який прогулював близько чверті засідань місцевої ради.

Відзначимо, що в скандальні заголовки політик потрапив ще до перших особистих успіхів у місцевій владі. У 2012 році він відзначився в якості одного з активістів так званого Мовного Майдану, спрямованого проти політики президента Януковича по відношенню до української мови. Згідно з деякими джерелами, Шкутяк з ініціативи тодішніх політиків оголосив голодування, яке використовував в якості потужного рекламного інструменту.

Також є інформація про те, що в період 2009 по 2011 рік Шкутяк, приймав корупційні рішення на посаді глави Долинської РДА Івано-Франківської області. Є дані припускати, що в ранзі чиновника Шкутяк передав в оренду власної матері за заниженою ціною земельну ділянку площею 0,71 га.

Дана інформація спливла в мережі в 2016 році, коли Петро Зіновійович отримав посаду голови робочої групи з питань внутрішньої безпеки, яка буде займатися очищенням системи прокуратури від корупціонерів.

Фотографії

Петро Шкутяк: источник: YouTube

Петро Шкутяк: источник: YouTube

Петро Шкутяк: источник: YouTube

Відео

Посилання

Сторінка політика в соціальній мережі Facebook.