Мер міста - головна фігура виконавчої влади, що відповідає за освоєння бюджетних коштів. І ця посада приваблює багатьох. Цьогоріч запорожчанам довелося обирати із 10 кандидатів. Серед них - і депутат від політсили «Батьківщина» Віталій Рябцев. Незважаючи на те, що йому належить ТОВ «Лідер-холод ЛТД», яка займається торгівлею та операціями із нерухомістю, декларація демонструє досить скромні цифри.

Біографія

Дата народження: 4 листопада 1975 року.

Знак Зодіаку: Скорпіон. За східним гороскопом: рік Зеленого Деревного Кролика (Кота).

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Вік: 44 роки.

Рішення пробувати свої сили на посаді міського голови Запоріжжя Віталій Рябцев озвучив 4 серпня 2020 року. Депутат Запорізької міської ради вирішив нібито балотуватися після зустрічі з виборцями, які скаржилися на нагальні проблеми.

Хоча у інтерв'ю «Кава Брейк» депутат Запорізької міської ради сказав, що прийняв таке рішення не більше року тому. Але ЗМІ повідомляють, посилаючись на його пост у соцмережі, що депутат вирішив поміняти «філософію міського самоврядування» саме після зустрічі з виборцями.

Віталій Володимирович написав на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук, що хоче балотуватися у мери, тому що любить своє місто. І йому боляче дивитися, як над ним знущається нинішня міська влада. Він заявив, що запорожці висунули його на посаду міського голови.

Віталій Рябцев: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Свої завдання Віталій Рябцев сформулював на основі нагальних проблем городян, якими вони поділилися ыз депутатом. Це, перш за все, ведення міського господарства - питання житлово-комунального господарства, руйнування будинків, погана робота громадського транспорту, благоустрій паркових зон, корупція чиновників.

Кандидат у мери Запоріжжя вважає рішення свого опонента, Віталія Тишечко, який анонсував намір від «Слуг народу» подати заяву проти чинного градоначальника Запоріжжя Володимира Буряка до генпрокуратури та президента Володимира Зеленському, правильним.

Реагуючи на плани засудити мера за мільярдні борги, звертає увагу на те, що Віталій Тишечко сам голосував за рішення міськради взяти кредити на будівництво нового терміналу аеропорту, за призначення керівників компаній та ряд спірних земельних рішень. За що й повинен публічно відповісти.

Про це депутат написав у своєму телеграм-каналі після анонсування намірів «Слуг народу». Віталій Рябцев запитав у Віталія Тишечко: «Чому Ви особисто голосували за ці кредити?» Депутат від «Батьківщини» зазначив, що вважає Віталія Тишечко винним. І він також повинен відповідати у суді за скоєне. Про це повідомляють відкриті джерела.

Віталій Рябцев: біографія і досьє, компромат, скрін - Телеграм

Проте крісло голови міста знову може отримати чинний мер Володимир Буряк. Адже, згідно ыз даними екзит-полу (опитування проводив місцевий телеканал Z) нинішній градоначальник набрав 60,6% голосів виборців.

Було опитано 8 тис. 200 мешканців міста. Журналісти опитували тих, хто голосував на 100 виборчих дільницях Запоріжжя. Згідно із їхніми даними, у Віталія Тишечко 14,8% голосів. За ним йде Валерій Прозапас із результатом у 11,4% голосів. У Віталія Рябцева всього лише 3,6%. Замикає п'ятірку кандидат Олеся Крамаренко. У неї 2,7% голосів виборців.

Якщо офіційні дані зафіксують позначку в понад 50% голосів на підтримку чинного мера Запоріжжя, тоді повторні вибори (другий тур) глави міста не відбудуться. І кермачем Запоріжжя залишиться Володимир Буряк.

Віталій Рябцев: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube

Давайте дізнаємося, яку політичну діяльність веде Віталій Рябцев як депутат. Дізнайтеся, що говорять про нього колеги із інших фракцій, які його матеріальні статки. Читайте про розслідування «Наші гроші» щодо депутата.

Сім'я, особисте життя

Народився у селі Чубарівка (Пологівський район, Запорізька область). Дитинство та юність пройшли у Запоріжжі. Тут він навчався й ріс. На даний час зареєстроване місце проживання - село Григорівка (Запорізький район, Запорізька область).

Сімейний стан: одружений. Дружина: Ілона Анатоліївна. Діти: син Андрій (2003 р.н.) і дочка Анастасія (2007 р.н.) Більш детальна інформація про його сімейне та особисте життя у відкритих джерелах відсутня.

Освіта

1983-1993 рр. - навчався у Запорізькій середній школі №69.

1993-1995 рр. - служив у армії військово-морського флоту Феодосії.

1999-2003 рр. - отримав диплом про закінчення Запорізького гідроенергетичного коледжу Запорізької держінженерної академії.

Із 2014 року - студент Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій.

Кар'єра і бізнес

2000-2001 рр. - свою трудову діяльність почав у 25 років із посади інспектора служби безпеки АКБ «Металург».

2001-2003 рр. - протягом наступних двох років обіймав таку ж посаду в ВАТ «Запоріжсталь».

2003-2014 рр. - практично 11 років працював у ТОВ «Ніка 2012».

Із 2013 року по теперішній час - член політсили «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина».

Із 2014 року по теперішній час - директор ТОВ «Суспільно-політичний портал Акцент».

Із 2015 р. - депутат Запорізької міської ради 7-го скликання, 55 округ.

2019 р. - балотувався до Верховної Ради 9-го скликання від ВО «Батьківщини», 75 округ, не пройшов.

2020 р. - кандидат на посаду міського голови Запоріжжя.

Компромат і чутки

Згідно із даними видання Чесно, Олександр Веденеєв, Віталій Рябцев та Ірина Костенко, будучи депутатами Запорізької міської ради від партії «Батьківщина», влаштували для дітей свято у Запоріжжі. Були частування, аніматори, подарунки. Цей факт підтверджує і відповідний пост Ірини Костенко у соцмережі Фейсбук.

Віталій Рябцев: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Таким чином, депутат був викритий у гречкосійстві. Що стосується його політичної діяльності, то у суспільно-політичному житті міста й країни Віталій Рябцев бере найактивнішу участь. 

Однак інші відкриті джерела повідомляють, що помічником депутата Віталія Рябцева є Євген Капустін, який за гроші міської ради замовляв фірмі своєї співмешканки (ТОВ «Універсалбуд сервіс») дрібний ремонт ОСББ, яким Євген Капустін керує.

Ця людина разом із іншими відстоювала прийняття програми співфінансування ОСББ, що передбачає внесок на ремонт будинків частково самого ОСББ, а частково - із бюджету Запоріжжя. ТОВ «Універсалбуд сервіс» отримала підрядів на 1 млн. 200 тис. грн.

Ще одним помічником Віталія Рябцева є Михайло Данильченко. Він - співвласник ТОВ «Лідер флюс», яке отримало підрядів на 66 млн. грн. Переважно від державного «Електровашмаша» у Харкові та «Укрзалізниці». Є один невеликий підряд від КП «Елуаш» Запорізької міськради на 117 тис. грн.

Напередодні місцевих виборів 2020 Віталія Рябцева запросили на «Каву Брейк». Ведучий зазначив, що колеги із його партії та інших фракцій відгукуються про Віталія Володимировича як про людину безкомпромісну. Це свідчить про те, що депутат - людина принципова.

Сам депутат заявляє, що йому соромно перед людьми за те, що у міській раді розкрадається міський бюджет. А у місті неприбрані під'їзди, вбиті дороги, процвітає хабарництво і т.д.

За його словами, він прийняв рішення балотуватися у мери, оскільки щодня отримує скарги від людей. І хоче допомогти змінити життя запорожчан у кращий бік. У разі перемоги обіцяє зайнятися питаннями екології міста, житловим фондом, повним аудитом міського господарства, підтримкою малого й середнього бізнесу, створенням нових робочих місць.

Про те, що у Запоріжжі, втім, як і по всій Україні, процвітає корупція, запорожці чули неодноразово. Це і реконструкція центру серцево-судинних захворювань, коли директор комунального закладу разом із підрядником вкрав 5 млн. грн.

І корупційне порушення директора однієї зі шкіл, і кришування керівником морської охорони браконьєрів. А також мільйонні махінації із землею керівництва Запорізького Держгеокадастра тощо. Про це все докладно розповідає Перший Запорізький.

Однак ресурс також зазначає, що місто лідирує у рейтингу із викорінення корупції. І за даними соціологічної групи дослідження «Рейтинг», місто Запоріжжя посідає останнє місце в Україні по процвітанню корупції.

Віталій Рябцев: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube

«Наші гроші» розповідають: коли Віталій Рябцев працював на підприємстві «Ніка-2012», то саме ця фірма отримала підрядів на 7,5 млн. грн. Відзначається, що терміни активного отримання підрядів цією організацією припадали на період депутатства Віталія Рябцева. Ресурс відзначає, що із 2018 року ця фірма перестала отримувати тендери від міськради. А критика депутата від «Батьківщини» до місцевої влади посилилася.

Кожна декларація депутата досить скромна. І не зовсім зрозуміло, як у нього може бути зареєстроване місце проживання - село Григорівка, яке вказується у кожному його е-документі, що збігається із фактичним місцем проживання.

А у власності бенефіціара ТОВ «Лідер-холод ЛТД», що займається торгівлею та операціями із нерухомістю, всього лише невеличка квартира у Запоріжжі. І щороку він фіксує нібито невеличкий прибуток від здачі у оренду.

Тоді що ж він здає чи де живе сам? Як свідчить його декларація за 2016 рік та всі наступні у тому числі, у його власності з нерухомості - лише квартира у Запоріжжі площею 67,7 кв. м.

І прибуток від надання майна у оренду склав 10 тис. грн. Зарплата, отримана за основним місцем роботи, - ТОВ «Суспільно-політичний портал «Акцент» всього лише 21 тис. 298 грн. У числі грошових засобів готівкою вказані 56 тис. 700 грн.

Декларація за 2017 рік - змінилася сума заощаджень готівкою (80 тис. грн.) Прибуток від заняття підприємництвом склав 247 тис. 359 грн. У 2018-му вказана заробітна плата дружини, отримана за основним місцем роботи, у розмірі 17 тис. 17 грн. Однак не вказано місце роботи.

У е-документі за 2019 рік депутат вказав дохід від надання майна у оренду в розмірі 20 тис. грн. Дохід від підприємництва - 2 тис. 500 грн. Отримав зарплату в розмірі 101 тис. 793 грн. Грошові активи не задекларовані.

Фотографії

Віталій Рябцев: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Віталій Рябцев: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube

Віталій Рябцев: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube

Віталій Рябцев: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube

Віталій Рябцев: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube

Віталій Рябцев: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Віталія Рябцева у соціальної мережі Фейсбук.

Канал Ютуб, блог Віталія Рябцева.

Офіційний сайт Запорізької міської ради, інформація про депутата.

Віталій Володимирович Рябцев - Чесно.