На місцевих виборах 2020 року мільйонер Загід Краснов - у числі кандидатів на посаду мера Дніпра. ВГО «Громадська сила», лідером якої він є, завжди витрачала багато коштів на підвищення його іміджу в Дніпрі. Раніше він був кримінальним авторитетом, регулярно пропускав голосування. А ще багато його «добри справ» вважаються недостовірними.

Біографія

Дата народження: 24 жовтня 1965 року.

Знак Зодіаку: Скорпіон. За східним гороскопом: рік Дерев'яної Змії.

Національність: лезгин. Громадянин України.

Вік: 55 років.

Хобі, захоплення: східні єдиноборства.

Сьогодні рейтинг кандидата Загіда Краснова у мери Дніпра дає йому шанс вийти у другий тур. Такі висновки можна зробити, виходячи із даних екзит-полу Україна 24. За даними соцопитування, за нього проголосували 14,44% городян.

За чинного мера Бориса Філатова, який із 27 листопада 2015 року очолює місто, - 44,47% виборців. Із огляду на дані екзит-пол проекту студії Шустера, можна припустити, що другий тур виборів у Дніпрі відбудеться.

Адже якщо кандидат, який лідирує, не набирає 50% голосів, тоді на виборців чекає повторне голосування за двох кандидатів. Однак за даними SOCIS, у Загіда Краснова 12,0% голосів.

Його випереджає Олександр Вілкул, у якого 13,8% голосів. А у Бориса Філатова - 54,1%. Тож якщо офіційні дані покажуть, що у чинного мера більше 50% голосів, другого туру не буде.

До речі, на виборах у Дніпровську міськраду у ВГО «Громадська сила», яку очолює Загід Краснов, показник 10,44%. Партія «Слуга народа» - 15,21%. Такі дані екзитполів студії Савіка Шустера. Лідирує «Пропозиція» із Борисом Філатовим та Валентином Резніченком на чолі - 28,33% голосів.

Громадянський рух Чесно повідомляє, що у 2018-му «Громадська сила» витратила багато коштів на свою виборчу компанію у Дніпрі. Тоді напередодні президентських виборів 2019 лідер «Громадської сили» мав намір підтримати Юлію Тимошенко.

Сьогодні він вкотре хоче обійняти посаду міського голови Дніпра. Місцеві вибори 2020 показали, що цю органзацію та кандидата в мери Загіда Краснова городяни вже краще дізналися.

Адже цьому посприяли зовнішня реклама та інші акції, які влаштовує ВГО «Громадська сила». До речі, вона може не підтримувати деякі рішення, які приймає більшість Дніпровської міськради.

Офіційно її фінансують переважно керівники місцевих організацій, їхні родичі та бізнес-партнери. Згідно із даними звітів, протягом 2016- го партійна команда витратила набагато більше коштів, ніж отримала.

Так, наприклад, у 2016-му на рахунки міської організації партії надійшла 1 тис. 305 грн. Але було витрачено 76 тис. 672 грн. Із цієї суми 72 тис. 884 грн. пішло на рекламу у ЗМІ. Організація звітує про проведення благодійних ремонтів у дитячих садах, що надає матеріальну допомогу, організовуючи місця для відпочинку тощо.

Однак після перевірки активістами виходить, що частина об'єктів зовсім не існує. А інша частина була відремонтована за рахунок коштів із міського бюджету. Про те, як ГО «Громадська сила» «в'їжджала у рай на чужому горбу» докладно розповідає Lb.ua та телеканал «ДніпроTV».

Політик активний і у соцмережі Фейсбук. Він веде цілеспрямовану діяльність проти команди Бориса Філатова. Більш того, навіть викликав його на дебати. Ось що написав із цього приводу в одному зі своїх постів: «... Він злякався не тільки запитань, а й вийти один на один із головним опонентом. Висновки робити вам».

Загід Краснов: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Однак, якщо згадати результати ще самого першого року роботи у Дніпровській міській раді депутата Загіда Краснова та його сина Руслана, то вони тоді опинилися у числі найзавзятіших прогульників. Втім, компрометуючих фактів у біографії кандидата дуже багато. Але про це ми поговоримо трохи пізніше.

Давайте дізнаємося, як «Громадська сила» працює на Загіда Геннадійовича? І чому він стверджує, що жоден олігарх не може мати на нього впливу? Дізнайтеся також про грандіозні плани кандидата.

Загід Краснов: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Сім'я, особисте життя

Дитинство та юність пройшли у Беліджі (Дагестан, РФ). Тут він народився й виріс. У даний час зареєстроване місце проживання - місто Дніпро. Справжнє прізвище, ім'я, по батькові Загіда Геннадійовича Краснова - Загіддін Габібулаєвич Габібуліев. Красновим він став, взявши прізвище дружини.

Сімейний стан: одружений. Дружина: Ельвіра Віталіївна Краснова (24.12.1973 р.н.) Діти: у подружжя троє дітей - двійнята дочка Діана (16.05.1994 р.н.) і син Руслан (16.05.1994 р.н.), син Артем (29.11.2002 р.н.)

Освіта

1973-1983 рр. - навчався у Беліджіській середній школі № 2.

1983-1990 рр. - Дніпропетровський інженерно-будівельний інститут. Освоєна спеціальність - інженер-будівельник.

1984-1986 рр. - навчання у інституті було перервано службою у армії. Після 1-го курсу його призвали на службу. Служив у ракетних військах стратегічного призначення Таманської дивізії.

2000-2005 рр. - гуманітарний університет «Запорізький інститут держ- і муніципального управління». Освоєна спеціальність - «правознавство», кваліфікація - «юрист».

Із вересня 2014 року - слухач Дніпропетровського регіонального інституту Нацакадемії держуправління при президенті України.

Кар'єра і бізнес

У 90-х офіційно очолив асоціацію підприємців Дніпропетровська. Як повідомляє «Обозреватель», діяльність Загіда Краснова у цей період пов'язана із рекетом. Він був здирником, шахраєм.

Саме тоді його прозвали «Загід». Разом із кількома іншими колегами-спортсменами та учнями він (займався єдиноборством) після розвалу СРСР увійшов до відомої у Дніпрі бригади «Мухтара», після вбивства якого й очолив його «структуру», добряче розширивши свій «бізнес».

Про те, як кандидат у мери був кримінальним авторитетом, розповідають ряд ЗМІ. Після рекету зайнявся колекторської діяльністю. У поле діяльності фірми «Габібулаєв і К» потрапляли розгляди із недбайливими позичальниками.

Згодом відкрив легальний бізнес. А пізніше (2004) і зовсім працював головним консультантом у Координаційному відділі із боротьби з корупцією та організованою злочинністю при президентові України.

1992-2000 рр. - генеральний директор ТОВ «Отего» (доставка й реалізація палива).

2002, 2006, 2015 рр. - депутат Дніпропетровської міськради.

2004 г. - підтримав і очолив штаб Віктора Ющенка.

З 2006 р. - голова «Блоку Лазаренка» у Дніпропетровській міськраді.

2007 р. - ініціював створення ВГО «Громадська сила», лідер партії.

2010 р. - очолював штаб Сергія Тігіпка на Дніпропетровщині.

2015 р. - секретар Дніпропетровської міськради 7-го скликання.

2020 р. - кандидат у мери Дніпра.

Компромат і чутки

У 2016 році Загід Краснов та його син Руслан були відсутні на більшості засідань сесій Дніпровського міської ради. Однак після публікації громадським рухом Чесно статті про депутатів-прогульників статистика змінилася.

Загід Краснов: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Згідно із даними офіційного сайту Дніпровської міської ради станом на 21.11.2018 р. Загід Геннадійович відвідав 72% сесійних засідання. Тобто був присутній на 27 із 37. Відвідуваність його сина Руслана склала 56%. Він відвідав 21 засідання із 37. І саме у 2018-му його дружина стала власницею цілого ряду земельних наділів на Дніпропетровщині.

Загід Краснов любить активно піаритися всілякими шляхами. Більш того, ділиться масштабними, але нелогічними планами. Обіцяє: якщо стане мером, то створить Тайм Парк у Дніпрі з Ейфелевою вежею, Білим домом та іншими пам'ятками.

Причому, обіцяє усе це зробити за кошти інвесторів. А людям дати нові робочі місця. І створити новий імідж Дніпра у туристичному напрямку. Від міста йому для цього потрібна нібито всього лише земля.

То ж, може, варто поговорити про масштабний розпил дніпровської землі? Адже у Дніпрі немає такої величезної вільної локації, де б можна було розмістити такі великі об'єкти. А сам депутат Дніпропетровської міськради «добре попрацював», самовільно переписавши у сімейне володіння величезну кількість земельних наділів у регіоні на суму близько 800 млн. доларів - про це повідомляють відкриті джерела.

Сьогодні велика частина дніпровської землі знаходиться у приватних руках. У парку, який він обіцяє створити, звичайно ж, можна працевлаштувати людей. Але їх буде не так багато - людей 70-100 максимум. Ідея, можливо, й непогана, але наскільки вона реальна? Адже на таке масштабне будівництво знадобляться мільярди доларів та роки роботи.

У соцмережі Фейсбук є відеоролики, які депутат активно розміщував напередодні місцевих виборів 2020. У одному із них дає відповідь на запитання: «Чому жоден олігарх не може мати на нього впливу?» Ідея представлена у вигляді інтерв'ю.

Загід Краснов: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Переглядаючи сюжет, стає зрозуміло, що той, у кого буцімто «беруть інтерв'ю», заздалегідь підготувався до відповіді. Адже періодично косив у бік поглядом, читаючи те, що так і не зміг вивчити.

Ось що він сказав: «Если бы я мог быть податливым, если бы я улыбался там, где мне это не нравится, если бы я делал комплименты там, где я считаю, они этого не заслуживают и т.д., то я давно был бы и мэром, и министром и т.д.

Мне много раз предлагали разные олигархи и деньги, и СМИ, и т.д., чтобы быть в Верховной Раде. Я просто не соглашался по одной простой причине – я тогда перестану быть Красновым, я потеряю своё «Я».

У меня нет задачи быть мэром и быть на побегушке у кого-то. У меня другая задача – стать тем, кто смог сделать наш город другим. Я хочу, чтобы не только мои дети, но и мои внуки слышали обо мне положительное, хорошее по отношению того, что я с городом делаю».

Загід Краснов: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Що ж, давайте згадаємо про його численні походи на вибори. Адже він багато разів балотувався, витрачаючи купу грошей на піар. Перша невдала спроба стати мером була у 2010 році.

Наступна спроба лідера «Громадської сили» потрапити у владу - позачергові вибори 2014-го, коли він не пройшов до Верховної Ради. У наступному 2015-ому хотів обійняти посаду голови міста. Ресурс Dengi.informator.ua надає детальну інформацію щодо того, скільки грошей було витрачено.

Задуматися тільки: багато років робилися серйозні вкладення, які так і не дали бажаного результату. Та й компрометуючих фактів у біографії кандидата дуже багато. Адже він хотів купити місце глави виборчого штабу «Батьківщини» за 3 млн. доларів, про що повідомляли ЗМІ.

Із його ім'ям пов'язані ряд корупційних скандалів. Не обійшлося і без криміналу. У 2012-му його заарештували за смертельне ДТП 4-річної давності. Тоді у Дніпрі від зіткнення із Porsche Cayenne депутата загинув водій.

Але справу швидко закрили, а звинувачення зняли, - про це писали відкриті джерела. Було вкирито його і у «гречкосійстві» - виділення грошей на ремонт, обладнання та реконструкцію дніпровських лікарень, постачання пенсіонерам продуктів харчування.

Загід Краснов: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Його декларація за 2019 рік свідчить про наявність у власності дружини 20 земельних ділянок у Любимівці Дніпровського району Дніпропетровської області. Причому, всі вони були куплені у 2018 році.

Перший наділ придбано 21.09.2018. Інші 7 ділянок - 04.10.2018. Наступні 8 наділів - 19.11.2018. І ще 4 були куплені 13.12.2018 р. Кожен - площею по 20 тис. м². Тобто 400 тис. м² землі у цілому.

Крім цього, є й інші наділи. А житловий будинок подружжя у Дніпрі - це цілий маєток площею 1258,4 кв. м. Крім цього, Загіду Краснову належить величезна квартира (254,5 м²) у Дніпрі.

У власності декларанта - Mercedes-Benz S600, 2011 р.в. вартістю 4 млн. 500 грн. У числі грошових активів - 900 тис. доларів, 627 тис. євро, 16 млн. 700 тис. грн. У дружини - 198 тис. доларів, 170 тис. євро, 21 млн. 700 тис. грн. У декларації зазначено кошти, позичені третім особам: у розмірі 1 млн. 385 тис. 308 грн. та 6 млн. 229 тис. 118 грн.

Фотографі

Загід Краснов: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Загід Краснов: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Загід Краснов: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Загід Краснов: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Загід Краснов: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Загід Краснов: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Відео

Посилання

Персональний сайт. Приймальна, гаряча лінія (телефон), контакти: +38 (0562) 735-23-23, +38 (0562) 717-07-23, вул. М. Малиновського, 62.

Офіційна сторінка Загіда Краснова у соціальній мережі Фейсбук.

Загід Геннадійович Краснов - Чесно.