Петро Геннадійович Обухов – український бізнесмен, програміст, волонтер і політик, який балотується в мери Одеси від партії "Європейська Солідарність". Про кар'єру, компромат, доходи і сімейний стан – читайте в матеріалі.

Біографія

Дата народження – 10 липеня 1984 року

Вік – 34 роки

Місце народження – місто Одеса, Україна

Національність – українець

Знак зодіака – Рак

Сім'я

Батьки політика в минулому працювали на заводі "Мікрон", мати – програмістом, а батько – електронщиком.

Обухов-старший помер у 1996 році, коли Петру було 12 років. Мати після розвалу заводу пішла працювати вчителем в одеську школу №59.

Петро Геннадійович офіційно неодружений, дітей не має.

Освіта

Середню освіту Обуов отримав в одній зі шкіл Одеси. Потім вступив на факультет прикладної математики в університет імені І.І. Мечникова, який закінчив в 2006 році.

У шкільні та студентські роки брав участь в олімпіадах з інформатики та програмування, перемагав на всеукраїнських олімпіадах.

Кар'єра і бізнес

Петро Обухов – програміст. За час своєї кар'єри він працював над різними міськими проектами. Зокрема, сайтами "Думська", "today.od.ua" (2006), "Мумій Троль" (2007), спортивним порталом "Перемога" (2013).

Також він створив детальну карту пробок всіх вулиць Одеси. А під час снігопаду в кінці 2014 роки випустив карту розчищення доріг, яка оновлювалася в режимі реального часу.

Крім цього Обухов бере участь в суспільно-політичному житті свого рідного міста і займається журналістськими розслідуваннями. Як приклад, у 2008 році він приймав участь у виправленні масових помилок при розрахунку нових тарифів на квартплату.

Указом президента Петара Порошенка був включений до складу української делегації Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи (Страсбург).

Створив проект "Солідарність", за допомогою якого під час карантину українці знаходили людей, які потребують допомоги і доставляли продукти до них додому.

Політична кар'єра

У 2014 році Обухов став депутатом обласної ради за квотою Партії регіонів, змінивши Ігоря Мітрошкіна. Тоді молодий політик, як і його старший товариш Олексій Гончаренко, перейшов в пропрезидентську партію "БПП".

Під час роботи облраді він займався питаннями управління майном спільної власності територіальних громад області. На момент обрання Петро очолював компанію "Старк Індастріз".

У тому ж році Петро Геннадійович брав участь в парламентських виборах у складі Блоку Петра Порошенка. А через рік знову намагався потрапити в одеську обласну раду. Однак в підсумку обидві спроби виявилися безуспішними.

У 2019 новообраний президент Володимир Зеленський призначив позачергові парламентські вибори. Обухов балотувався за списками партії "Європейська Солідарність". Але його номер виявився непрохідним.

А в 2020 році стало відомо, що від цієї ж політичної сили Обухов йде на вибору мера Одеси.

Компромат і чутки

Петра Обухова пов'язують з народним депутатом від партії "Європейської Солідарності" Олексієм Гончаренком і називають технічним кандидатом в мери Одеси. Зокрема, телеграм-канал "Одеський городовий" пише, що члени політсили Порошенка навряд чи візьмуть місця в обласній або міській раді. А тим більше, це стосується посади міського голови.

Як стверджується, однією з причин цього стали домовленості з чинним градоначальником Геннадієм Трухановим.

"У Гончаренка давно «робочі» відносини з Трухановим: його права рука Михайло Шмушкович — член виконкому, ліва, Потапський — секретар міськради, ну і взагалі у Олексія Олексійовича з Геннадієм Леонідовичем злагода та любов. По-третє, самому Гончаренку Одеса, де його, м'яко кажучи, не дуже люблять, вже не цікава", – сказано в матеріалі.

У 2020 році на вулицях Одеси з'явилася дивна політична реклама кандидата Обухова.

"Напевно Обухов розраховував на трохи інший ефект, але реклама вийшла аж надто неоднозначною і виглядає так, як ніби він після недавньої зустрічі з "численними" виборцями просто реально оцінив свої можливості", – пише телеграм-канал.

Петр Обухов, фото: скрин Телеграм

Декларація

На сьогоднішній день Петро Геннадійович не є державним службовцем, тому декларацію про доходи він не надає.

Фотографії

Відео

Програма кандидата в мери

Посилання

Офіційна сторінка Петра Геннадійовича в соціальній мережі Фейсбук

Офіційний сайт Обухова

Сторінка політика в соціальній мережі Інстаграм

Сайт партії "Європейська Солідарність".