Максим Юрійович Гольдарб — адвокат, аудитор, кандадат в мери Києва в 2020 році, голова організації "Публічний аудит" і спікер ряду телеканалів. Активно займається опозиційною громадською діяльністю. Є фігурантом досить гучних антикорупційних розслідувань. Дізнайтеся про політичні погляди та скелети в шафі опозиціонера.

Біографія

Максим Юрійович народився в російському місті Липки, Тульської області, 5 січня 1978 року.

"Я дійсно народився в Росії. Коли мені було два роки, мої батьки переїхали в Донецьк, який і став моїм рідним краєм", — згадувати  телеведучий.

знак зодіаку: Козоріг.

За східним гороскопом: рік Земляний Коні.

Національність: Максим Юрійович носить прізвище єврейського походження.

Освіта: вища.

Вік: 42 роки.

Максим Гольдарб: Facebook

По кар'єрних сходах Гольдарб піднявся від районного слідчого до високих керівних посад. За його плечима багаторічний досвід роботи на посаді прокурора.

Крім своїх телепередач, Максим Гольдарб активно присутній в Мережі, веде особистий блог. Так, на його сторінку в Фейсбук підписані 25 000 чоловік, а за ютуб-каналом стежить 16000 користувачів.

У своїх матеріалах Гольдарб яро критикує сучасні українські реформи — від створення нової поліції до системи субсидування.

Гольдарб називав підвищення соціальних виплат в Україні — популізмом, а реформування правоохоронної системи країни — руйнуванням і поверненням в 90-і роки.

У 2016-му році він закликав все населення України відмовитися оплачувати газопостачання.

Максим Гольдарб: Facebook

Зараз Гольдарб продовжує критикувати "Нафтогаз" і ласки країни, називаючи їх енергетичну політику неефективною. Не забуває Максим Юрійович і регулярно проходитися по діяльності мера Києва Віталія Кличка, зокрема піднімаючи питання ремонту автодоріг.

Більше про громадську та політичну діяльність кандидата в мери Києва, а також Останні новини про цю людину — далі в досьє.

Сім'я і особисте життя

Максим Гольдарб одружений. Разом з дружиною виховує двох дітей.

Максим Гольдарб: Facebook

Освіта

Закінчив Донецький національний університет (факультет Економіки і права) в 1999 році. Також є випускником Київського національного торговельно-економічного університету.

Кар'єра і бізнес

Гольдарб пройшов шлях від слідчого до прокурора міста, району та начальника управління. Він не тільки вчився, а й чотирнадцять років пропрацював прокурором у Донецьку.

Максим Гольдарб: Facebook

З 2013 по 2014 рік служив директором Департаменту внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міністерства оборони України.

Розпорядженням Кабміну №341-р від 27 травня 2013 Максиму Гольдарбу присвоєно третій ранг державного службовця.

З 2014 року очолює Громадську організацію " Публічний аудит" — команду економістів, юристів і аудиторів, яка заявила про себе метою "допомогти українцям розібратися, як витрачаються бюджетні кошти країни і що відбувається з державним майном".

З 2014 року Гольдарб виступає спікером в різних ЗМІ, зокрема вів програму "Суб'єктивні підсумки" на телеканалі NewsOne і авторську програму кандидата — "О тебе".

Максим Гольдарб: Facebook

Максим Гольдарб: Facebook

У січні 2020 року на каналі КРТ почав вести авторську програму "Принцип Гольдарб".

У квітні 2015 року Максим Гольдарб та ексміністр з питань житлово-комунального господарства України Олексій Кучеренко підписали меморандум про створення тарифної мобілізації — ініціативи, спрямованої на захист прав української економічно необґрунтованих тарифів на житлово-комунальні послуги.

У 2018 році Гольдарб став співорганізатором Всеукраїнського руху "Партія миру", пізніше був призначений заступником голови Організації.

Максим Гольдарб: Facebook

2 листопада 2019 року на офіційному з'їзді партія "Союз лівих сил" обрала Гольдарба своїм лідером.

У 2019 році балотувався в депутати вищого законодавчого органу країни по 220 округу на Подолі в Києві. Вибір завершилися не на користь Максима Гольдарба. До Верховної Ради він не пройшов.

26 Вересня 2020 року Київська міська територіальна виборча комісія зареєструвала Гольдарба кандидатом на посаду Київського міського голови на місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня 2020 року.

Компромат і чутки

Максим Гольдарб: Facebook

Коли Донецьке злочинне угруповання на чолі з Януковичем "взяло" Київ, то Максим Юрійович отримав під себе у столиці Деснянський прокуратуру. Потім його поставили директором Департаменту внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міністерства оборони України. Він там з весни 2013 року і донині.

Максим Юрійович їздить на джипі 102 000 євро.

Телеканал NewsOne, на якому  Гольдарб тривалий час вів авторські програми, пов'язують з кумом Путіна Віктором Медведчуком.

А " Партією миру", співорганізатором якою він є, курирує скандальний проросійський депутат Вадим Новинський.

Крім того, на позачергових президентських виборах 2019 року Максим Гольдарб та організація "Партія миру" підтримали проросійського кандидата Олександра Вілкула.

Максим Гольдарб: Facebook

Максим Гольдарб: Facebook

Скандал з тендерними махінаціями

У 2014 році Гольдарб фігурував у скандалі з тендерними махінаціями в Міноборони.

Міноборони закупили на 5 млн взуття для армії у фірми, пов'язаної з колишнім міністром Павлом Лебедєвим.

14 березня 2014 року Міністерство оборони України з дозволу голови тендерної комісії Дадіверіна Андрія Дем'яновича (в.о. директора Департаменту держзакупівель Міністерства оборони) уклало угоди на 4860000 грн з ТОВ "ІНДАСТРІАЛ Девелопмент" на придбання взуття.

За інформацією сайту " Наші гроші", тендер є сумнівним, оскільки замовник і фірма-переможець ймовірно пов'язані. За інформацією журналістів, власником 99% ТОВ "ІНДАСТРІАЛ Девелопмент" є Галина Стефанишина, ще 1% належить Володимиру Петренко (директор фірми). Андрій Стефанишин — чоловік Галини Стефанишин — є директором ТОВ "Стандарт чистоти", власницею якого є Олена Шутова — дочка Павла Лебедєва — Міністра оборони до 27 лютого 2014 року. Тендер був оголошений 9 грудня 2013, коли Лебедєв ще був на посаді.

Команда "Центру протидії корупції" домоглася кримінального провадження за фактом тендеру на закупівлю взуття для Міноборони, переможцем якого стала фірма з оточення колишнього міністра оборони Павла Лебедєва. За погодженням проектів договорів були відповідальні: інспектор Карпенко Наталія Миколаївна та директор Департаменту внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міністерства оборони України Гольдарб Максим Юрійович.

І, останнє, про що варто згадати — декларація про майновий стан і доходи "героєм" даного матеріалу так і не надано.

Фотографія

Максим Гольдарб: Facebook

Максим Гольдарб: Facebook

Максим Гольдарб: Facebook

Максим Гольдарб: Facebook

Максим Гольдарб: Facebook

Максим Гольдарб: Facebook

Максим Гольдарб: Facebook

Відео

Посилання

Сторінка Максима Гольдарба в Facebook

Офіційний канал Гольдарба на Youtube