Біографія

Мар'ян Богданович Заблоцький народився у Львові 21 вересня 1985 року голова Української аграрної асоціації, голова ГО «Українське суспільство економічних свобод», експерт з законотворчості, громадський діяч. Підтримує запуск ринку сільськогосподарської землі, виступає за дерегуляцію і деолігархізацію. Викрив декілька корупційних схем в аграрних держкорпораціях.

Освіта

Закінчив Інститут економіки та фінансів Львівської комерційної академії, де вивчав фінансові та фондові ринки.

В Інституті регіональних досліджень при Національній академії наук України захистив ступінь кандидата економічних наук.

У 2011 році пройшов тренінги з економетрики та менеджменту (перша частина курсу MBA) в Віденському економічному університеті та англійській Ashridge Business School.

Суспільна діяльність

 • Березень 2007-серпень 2008 — начальник відділу по роботі з інвестиційними фондами компанії з управління активами «Оптіма Капітал».
 • Серпень 2008-грудень 2012 — аналітик казначейства, а потім начальник відділу економічних досліджень в Erste Bank.
 • Грудень 2012-т.ч — аналітик, а потім заступник голови та голова Української аграрної асоціації.
 • З березня 2015 року — голова Центру ефективного законодавства.
 • З грудня 2015 року — голова і засновник Українського товариства економічних свобод. Суспільство — офіційний партнер великих міжнародних організацій із захисту економічних свобод, в тому числі Americans for Tax Reform, World Taxpayers Associations, The Heritage Foundation, Atlas Network та інших.
 • З 2016 року — голова Громадської ради при Комітеті ВРУ з питань податкової та митної політики.

   

  Політичні амбіції

  • На позачергових виборах до Верховної Ради України 2019 року увійшов до списку кандидатів від партії «Слуга народу» під номером 86.

   

  Нормотворча діяльність

  • Брав участь в розробці близько 50 проектів нормативно-правових актів, з них 12 прийняті Верховною Радою України VII і VIII скликання.
  • Запропонував більше 20 поправок до Податкового кодексу України: про створення єдиної бази даних місцевих податків, дерегулювання виноробної галузі, скасування пайової участі для об'єктів агропромислового будівництва і тд.
  • Допоміг ліквідувати 29 різних дозвільних документів, демонополізувати ринок добрив, спростив сплату окремих податків і знизив їх рівень.
  • Брав участь у розробці важливих законів в сфері земельних відносин: запроваджено мінімальний термін оренди, скасовані обов'язкові додатки до договорів оренди, введені обов'язкові земельні аукціони при оренді землі держвласності, тощо.

   

  Антикорупційна діяльність

  • Брав участь в розробці нормативної бази стосовно фітосанітарної експертизи. Проводити її можуть приватні лабораторії, що скорочує корупційні ризики при отриманні документів на експорт сільгосппродукції.
  • Автор десятків публікацій, в яких викрив корупцію державних структур, включаючи ДПЗКУ, Аграрний фонд, а також на ринку добрив і схеми фінансових пірамід FOREX MMCIS group і інвесткомпанії QB Finance.

Цитати

Про ринок землі: «Порівняно з іншими європейськими країнами українська земля на ринку найдешевша. Після скасування мораторію за рік-два ціна на український чорнозем може відчутно зрости. У нас більша частина власників земель — це люди похилого віку. Вільний продаж землі дозволить їм забезпечити більш гідне життя як собі, так і своїм нащадкам. При цьому ніхто нікого не змушує продавати свої наділи. Не хочете продавати – не продавайте! Але не обмежуйте у цих правах інших». (Http://bit.ly/2WIyok9)

 

Про «радянськість» підходів до формування Стратегії розвитку АПК: «Науковці продовжують планувати показники врожайності, обсягів виробництва та експорту не питаючи аграріїв. З 4,5 млн. людей, які працюють в сільському господарстві України, лише декілька десятків тисяч працюють на державних підприємствах. Тому ставити ринку якісь плани — безглуздо». (Http://bit.ly/2Zn6iwL)

 

Про олігархів і монополії: «Кожен день ми значно переплачуємо за цілий ряд товарів і послуг. Цукор в Україні коштує 26 гривень, а в Бразилії всього 8. Вживане авто, яке в Європі можна купити за 4 тисячі євро, в Україні вже коштує 12 тисяч. За електроенергію ми платимо втричі дорожче, ніж ті ціни, за якими її продають наші ж державні електростанції. Як таке взагалі можливо, ще і в найбіднішій країні Європи? Відповідь одна — це приховані податки і штучно створені монополії. Багато років тому вони були введені для підтримки бізнесу, але вони лише нашкодили українцям. Зате зробили гаманці олігархів ще товстішими». (Http://bit.ly/2Kli6Mn)

 

Блоги

Українська правда

Європейська правда

Новое время