Ігор Юрійович Черняк – український державний і політичний діяч, адвокат, бізнесмен і волонтер, який балотується в мери Харкова. Про кар'єру, компромат, доходи і особисте життя – читайте в нашому матеріалі.

Біографія

Дата народження – 4 червня 1987 року

Вік – 33 роки

Місце народження – Запоріжжя, Україна

Національність – українець

Знак зодіака – рак

Сім'я

Ігор Юрійович одружений, його дружину звуть Черняк Ірина Володимирівна. Сім'я виховує двох дітей: сина Назара і дочку Злату.

Игорь Черняк с женой, фото: Facebook

Освіта

Середню освіту політик отримав у рідному місті. Потім він переїхав до Харкова і вступив в Юридичну академію імені Ярослава Мудрого, яку закінчив в 2009 році.

Кар'єра і бізнес

Свою кар'єру Черняк почав після закінчення четвертого курсу вузу в 2007 році. Тоді він влаштувався в компанію "Шкребець і партнери" на посаду юридичного консультанта. Через п'ять років, в 2009 році, стажувався в управлінні юридичного забезпечення при Міністерстві закордонних справ України.

Ігор Юрійович протягом останніх 10 років займається наданням юридичних послуг як приватний підприємець – з 2010 року він очолює власну компанію "Рестінга Плюс".

Після початку Революції Гідності в 2014 році Черняк відкрив організацію "Сила допомоги". Крім того, він брав участь у створенні "Харківського антикорупційного центру".

Черняк – член громадської організації "Автомайдан-Харків", а також партії "Самопоміч". У 2014 році політик брав участь у позачергових парламентських виборах, однак безуспішно.

У 2015 році політик став депутатом Харківської міської ради, входить до складу комітету, що займається питаннями містобудування, архітектури та земельних відносин.

У липні 2018 вийшов з партії і фракції "Самопоміч". Наступного року балотувався до Верховної Ради за списком "Рух нових сил Михайла Саакашвілі" під номером 10.

У 2020 році Ігор Юрійович заявив про намір брати участь у виборах міського голови Харкова в якості представника команди Юлії Світличної.

Компромат і чутки

Зв'язок з олігархом

За інформацією "Антикор", всі політичні діяння Черняка мають фінансове підгрунтя. Як приклад журналісти наводять ЗМІ, в яких розміщуються принизливі коментарі Ігоря Черняка в сторону харківського мера Геннадія Кернеса і його оточення.

Видання стверджує, що діяльність "Харківського антикорупційного центру" і Ігоря Юрійовича, зокрема, курирує олігарх Всеволод Кожемяко, який, як стверджується, в ручному режимі керує "Самопоміччю" в Харкові. Його мета – "розхитати" ситуацію, щоб зайняти якомога більше "важливих крісел", в яких можна посадити лояльних депутатів з вищезгаданої фракції.

"Дивлячись на скандальну біографію Ігоря Черняка, виникає цілком логічний зв'язок: депутат лобіює тільки ті справи, які приносять йому особисту вигоду", – пише "Антикор".

Вибори мера Харкова

Заява Черняка щодо участі в мерських виборах за підтримки Юлії Світличної викликала скандал в мережі. Наприклад, волонтер Роман Доник вважає, що вони беруть участь в голосуванні, щоб забрати собі частину проукраїнських голосів.

Схожу реакцію рішення Черняка викликало у заступника керівника організації "Фрайкор" Богдана Войцеховського. За його словами, за Черняком стоїть глава харківського відділення партії "ОПЗЖ" Ігор Райнін.

"Сказати, що я в них розчарований, буде мало. Невже честь і гідність продаються заради місця в міськраді?", – зазначив він.

Позов від міськради

Влітку 2020-го Харківська міськрада подала позов до суду на Ігоря Юрійовича через його заяви щодо незаконної забудови земельної ділянки на проспекті Перемоги 69-А.

"Було-було, але такого не було! Підручні Кернеса подали на мене до суду! За виступ на сесії міськради .... Пам'ятайте ту історію, коли на місце привезли пару кіосків, залишили їх там, потім прибрали, а потім отримали землю під забудову. Так ось. Дерибанити землю – можна. Ліпити ліві документи – можна. Забивати на інтереси харків'ян – можна. Говорити про це на сесії – не можна!" – зазначив Черняк.

У 2017 році політик заявив про вихід з фракції "Самопоміч" через розбіжності і протиріччя. На думку політика, партія повинна активніше "пропонувати альтернативний порядок денний міськради".

Під час одного із засідань міської ради між мером Харкова Кернесом і депутатом Черняком сталася невелика перепалка. Після того, як Ігор Юрійович утримався від голосування за перейменування станції метро, ​​міський голова заявив:

"Рішення прийнято. Один утримався. Знову Черняк. Якийсь змій, б...". Черняк заявив, що він "не змій", а у нього просто не спрацювала кнопка.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, Ігор Юрійович володіє тільки частиною квартири площею 52 квадратних метрів в Запоріжжі. Його дружина декларує квартиру площею 87,2 квадратів в Харкові.

Члени сім'ї Черняка пересуваються на двох автомобілях – MITSUBISHI OUTLANDER 2008 року випуску (вартість – 150 тисяч гривень) та HYNDAI TUCSON 2012 випуску (вармість – 90 тисяч гривень).

Дохід політика за 2019 рік склав понад 900 тисяч гривень. Велику частину заробітку харків'янин отримав від підприємницької діяльності. Його дружина заробила 42 тисячі.

На банківських рахунках сім'я зберігає 16 тисяч гривень і 1,6 тисячі євро. Готівкою значно більше – 73 тисячі гривень, 17,5 тисячі доларів, 3,6 тисяч доларів, 3,5 тисячі польських злотих та 2 тисячі угорських форинтів.

Фотографії

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Ігоря Черняка в соціальній мережі Фейсбук

Офіційний сайт Харківської антикорупційного центру