Юрій Володимирович Левченко – український політичний і державний діяч, нардеп і кандидат в мери Києва, який не раз ставав учасником гучних скандалів. Про кар'єру, компромат, доходи і сімейний стан – читайте в матеріалі.

Біографія

Дата народження – 1 жовтня 1984 року

Вік – 36 років

Місце народження – місто Вінниця, Україна

Національність – українець

Знак зодіаку – ваги

Сім'я

Батьки. Батько екснардепа – капітан далекого плавання, мати – вчителька біології. Деякий час сім'я жила в Москві і на Кіпрі. Але після розвалу Радянського Союзу батьки політика повернулися на батьківщину до Вінниці.

Юрій Володимирович одружений, його дружину звуть Максименко Тетяна Володимирівна. Судячи з декларації, жінка працює в Апараті Верховної Ради. Пара дітей не має.

Освіта

Середню освіту Левченко отримав в рідному місті. Потім переїхав до Великобританії і вступив до престижної Лондонської школи економіки і політичних наук, яку закінчив з відзнакою.

У 2007 році отримав диплом спеціаліста в сфері управління Магдебурзького університету імені Отто фон Геріке в Німеччині.

Кар'єра і бізнес

Ще під час навчання в Лондоні Левченко встиг попрацювати в багатьох сферах – від офіціанта в кафе до фінансового консультанта в крупній компанії.

У 2008 році Юрій Володимирович отримав посаду фінансового аналітика в інвестиційній компанії "Кінто". До 2011 року він також працював на посаді провідного експерта в департаменті корпоративних фінансів цієї ж фірми.

Після повернення в Україну Левченко відразу ж стає членом партії "Свобода". Вже через рік він керував кадровою службою політичної сили, а ще через час – очолював Секретаріат КМО ВО "Свобода".

У 2010 році Юрій став главою аналітичної служби партії. У 2013 році його обрали віце-прем'єром з питань економіки Уряду національної альтернативи. На з'їзді Левченка також висунули кандидатом в народні депутати на виборах до парламенту.

У 2010 році був обраний депутатом Вишгородської райради Київської області. У минулому політик також був помічником нардепа Олега Тягнибока. За відкритою інформацією, за виконання своїх обов'язків зарплату отримував.

Левченко три рази брав участь в парламентських виборах. У 2012 в складі партії "Батьківщина" і в 2013 роках. Однак безуспішно.

Отримав депутатський мандат Левченку вдалося тільки в 2014 році, тоді політик балотувався в складі партії "Свобода". У Раді він входив до комітету, що займається питаннями бюджету. Також нардеп очолював підкомітет з питань оцінки законопроектів.

Юрій Володимирович брав активну участь в Революції Гідності був комендантом "Українського дому", який захопили протестувальники.

У 2019 новообраний президент Володимир Зеленський призначив позачергові парламентські вибори. Левченко балотувався в складі партії "Свобода", однак вибори програв.

Восени того ж року політик вийшов зі складу "Свободи", а взимку 2020-го озвучив намір брати участь у виборах столичного міського голови.

Влітку Юрій Володимирович створив власну партію "Народовладдя", яка, за його словами, також буде брати участь у виборах до Київської міської ради на місцевих виборах 25 жовтня.

Компромат і чутки

Юрій Володимирович не раз ставав учасником гучних політичних скандалів. Так, в 2017 році він підпалив димову шашку в будівлі парламенту. Таким чином політик мав намір зірвати голосування за президентський законопроект.

Також Левченко виступав з критикою парламентаріїв через повторні голосування за законопроекти, які раніше вже були відхилені. На думку політика, це є порушенням регламенту Ради.

Екснардеп довгий час боровся з командою мера Києва Віталія Кличка. Зокрема, він звертався в поліцію через незаконні споруди в столиці, а також оскаржував рішення депутатів Київської міськради.

Як пишуть ЗМІ, під час Революції Гіності Левченка підозрювали в захопленні і побиття міліціонера, який ніс службу на Майдані. Всі звинувачення свободівець заперечував, більше того, політик подав судовий позов на МВС за наклеп.

У 2018 році Юрія Володимировича побили, коли він приїхав в один з районів Києва, щоб перешкодити знесенню гаражів. Як з'ясувалося, в бійці брали участь представники компанії "Корпоративна безпека", яких запросив підрядник КП "Київблагоустрій".

Взимку того ж року Юрій побився з депутатом від "Блоку Петра Порошенка" Олегом Барною. Інцидент стався в ефірі телеканалу "Рада".
Як пишуть ЗМІ, Левченко назвав Барну "прислужником олігархату", а той обізвав свого опонента "імпотентом" політичної сили "Свобода". В результаті зав'язалася бійка, в наслідок якої постраждало дороге обладнання.

Згідно з даними видання "Слово і діло", за час своєї депутатської діяльності Левченко виконав лише 15 обіцянок, даних виборцям. Ще 36 так і залишилися всього лише обіцянками.

Нестикування в біографії. Журналіст Андрій Дзіндзя стверджує, що справжнє місце народження Левченка не Вінниця, як зазначено в його официальній біографії, а Москва. Нібито батьки політика перебралися в Україну тільки в період Помаранчевої Революції в 2004 році.

У 2020 році київська активістка Ольга Чабан заявила про погрози з боку екснардепа. За словами жінки, загрози вона пов'язує зі своєю громадською діяльністю в якості координатора ініціативної групи мешканців аварійних будинків.

"Наша група бореться за те, щоб поміняти житлоплощу в аварійних будинках на квартири в новому комплексі, ми маємо відповідну пропозицію від компанії-забудовника. Проти будівництва активно виступають колишні" свободівці "Левченко і Кутняк. На всіх мітингах їх супроводжує двічі судимий Юрій Довгий, який, я думаю, саме за вказівкою Левченко і Кутняка почав і продовжує погрожувати мені, а з недавнього часу - і моїм неповнолітнім дітям", – розповіла вона.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, Левченко володіє земельною ділянкою площею 663 квадратних метрів у Вінниці, земельною ділянкою площею 881 квадрат там же і житловим будинком площею 63 квадратних метрів.

Дружина політика декларує значно більше майна: три квартири в Києві, земельну ділянку площею 1200 квадратів у Литвинівцях та земельну ділянку площею 1000 квадратних метрів в селі Старі Петрівці.

Згідно з документом, особистого автомобіля у політика немає.

За 2019 рік Левченко отримав дохід в розмірі 395 тисяч гривень. Його дружина заробила 242 тисячі гривень.

На банківських рахунках сім'я зберігає: 17 тисяч гривень. Готівкою значно більше – 2,8 тисячі доларів, 235 канадських доларів, 50 тисяч гривень. Ще 35 тисяч – активи в дорогоцінних (банківських) металах.

Фотографії

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Юрія Левченка в соціальній мережі Фейсбук

Офіційний сайт партії "Народовладдя"