Остап Ігорович Шипайло - український юрист і бізнесмен з корупційним минулим, якому вдалося увійти до Верховної Ради 9-го скликання. Дізнайтеся, які скелети ховаються в шафі новоспеченого народного обранця.

Біографія

Майбутній нардеп народився 7 січня 1989 року в місті Львів.

Знак Зодіаку: Козеріг.

За Східним календарем: рік земляної Змії.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Освіта: вища.

Захоплення: екстремальні Зимові види спорту.

Партія: політична партія"Слуга народу".

Включений до виборчого списку під номером 120.

Вік: 31 рік.

Місце проживання: м.Львів.

Судимість: відсутня.

Шипайло Остап — успішний підприємець родом зі Львова, який став нардепом президентської партії. Під управлінням політика знаходиться кілька підприємств. Основна сфера діяльності його компаній — будівництво та енергетика.

Як молодому бізнесмену, який раніше не брав участі в політиці, вдалося сісти в крісло народного депутата України? Чи є у новоспеченого нардепа покровителі у вищих правлячих колах? Відповіді на ці питання — далі в досьє.

Остап Шипайло: Facebook

Сім'я

В офіційних джерелах немає достовірної інформації про сімейний стан депутата Шипайла.

Освіта

Школу Остап закінчив у рідному місті Львів. Отримавши атестат про середню освіту, він стає студентом Львівського національного університету ім. Івана Франко. Провчившись в даному навчальному закладі 5 років, Шипайло отримував диплом про вищу освіту за спеціальністю"Менеджмент організацій".

На цьому майбутній парламентарій не зупинився, і вступив до вищого навчального закладу післядипломної освіти, а також довузівської підготовки при ЛНУ ім. І. Франко. Тут вивчав "Правове регулювання організації державного управління та місцевого самоврядування".

Кар'єра і бізнес

До Державної служби Остап Шипайло працював на керівних посадах у різних фірмах і заснував кілька власних підприємств.

Остап очолював ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО" Львівська енергетична", яке спеціалізувалося на поставках пари, кондиційованого повітря та гарячої води.

В офіційний біографія Шипайло також згадано, що на момент позачергових виборів до Верховної Ради в 2019 році він був керівником підприємства "Карпатбуд Девелопмент"

У 2019 році був обраний народним депутатом 9-го скликання від Партії "Слуга народу". До виборчого списку партії Зеленського був включений під номером 116 з 124 прохідних номерів. У парламенті України займається вирішенням питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

На сьогоднішній день Остап Шипайло є:

  • головою підкомітету з питань ядерної безпеки та ядерної енергетики;
  • членом групи з міжпарламентських зв'язків з США;
  • членом групи з міжпарламентських зв'язків з Кореєю.

Компромат і чутки

"Герой" даного матеріалу неодноразово був спійманий на участі в корупційних схемах. Нардепа підозрюють в участі в тендерних махінаціях.

У 2018 році Національний університет ім. Івана Франка у місті Львові, за результатами тендеру, прийняв рішення замовити у "Карпатбуд" гуртожиток для студентів за 109,5 мільйонів гривень.

Корпорація, як кажуть достовірні джерела, знаходиться у володінні Юрія Карвацького. Він спільно з Олегом Карвацьким та Остапом Шипайло сидять на чолі ТОВ "Карпатбуд постачання", а також "Карпатбуд Девелопмент". Звідси ясно, що Карвацький і Шипайло знаходяться в партнерських відносинах.

У тендері, єдиним конкурентом на будівництво гуртожитку став Остап Шипайло. До речі, він на той момент володів підприємством "ВилКом Монтаж". Тендер, за очевидними обставинами, проводився за попередньою домовленістю.

Це була не єдина махінація політика у 2018 році. З ТОВ "ВилКом Монтаж" ЛКП "Львівсвітло" підписали договір на реконструкцію освітлення зовнішнього типу. Сума домовленості склала 8,1 мільйонів гривень.

Цікаво, що в тендері брала участь ще одна компанія, яка пропонувала суму менше на 300 тисяч гривень. Але, незважаючи на таку істотну вигоду, у виграші виявилася компанія "ВилКом Монтаж".

Варто відзначити, що дана фірма зовсім недавно відкрилася, а у неї вже 28 підрядів, сума яких становить 20,85 мільйонів гривень.

Декларація про майновий стан і доходи

30 травня 2020 року Остап Ігорович оприлюднити дані про свої доходи за минулі дванадцять місяців, а також рухоме і нерухоме майно.

У власності парламентарія:

  • квартира у Львові загальною площею 76,2 кв. м. (як згодом виявилося, житло було подаровано йому наприкінці 2019 року); 
  • легковий автомобіль Audi S7 2012 року випуску;
  • мотоцикл (мопед) HARLEY-DAVIDSON XL 883 1997 року випуску;
  • спеціалізований причіп  ПГМФ 8904-02 2017 року випуску.

Політик-мільйонер задекларував дохід за 2019 рік у розмірі 4 164 997 грн.

Крім того, за 2019 рік Остап оприлюднив грошові активи на суму 19 659 204 гривень, 44000 доларів і 53000 євро.

Настільки величезні суми заробітку і грошових активів, оприлюднені тільки за один рік, не можуть не викликати бурю обурення у простих громадян.

Говорячи відверто, такі суми чесна і порядна людина в Україні може заробити хіба що за кілька життів.

Фотографія

Остап Шипайло: Facebook

Остап Шипайло: Facebook

Остап Шипайло: Facebook

Відео

Посилання

Сторінка Остапа Шипайло в Facebook