Адвокат Олена Сотник неодноразово стверджувала, що вона йшла до ВРУ 8-го скликання, щоб відновити довіру до правоохоронної системи. .

Біографія

Дата народження: 21 листопада 1982 року.

Знак Зодіаку: Стрілець. За східним гороскопом: рік Чорного Водяного Собаки.

Національність: українка.

Віросповідання: православна.

Вік: 37 років.

Колишній парламентарій Олена Сотник - практикуючий адвокат. У політику вона пішла із метою відновити довіру до юрисдикції та правоохоронних органів. За її словами у ефірі «Еспресо.TV» у жовтні 2014-го, «Вони не повинні нас муштрувати. Вони повинні нас захищати».

Олена Сотник заявляла у інтерв'ю «Еспресо.TV», що тривалий час була адвокатом на «Майдані». І надавала безкоштовну допомогу тим, кого затримали або побили.

Олена Сотник: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Із 2014 року виступала координатором проекту «Небесної Сотні». Входила до групи адвокатів із захисту прав та інтересів їх сімей. 

Сім'я, особисте життя

Дитинство та юність пройшли у Києві. Тут вона народилася й виросла. У даний час зареєстроване місце проживання - Київ. Батьки - у відкритих джерелах інформація відсутня.

Сімейний стан: розлучена. Екс-чоловік: мультимільйонер Анатолій Амелін. Діти - немає. 

У інтерв´ю Kp.ua Олена Сотник розповіла, що після розлучення їм вдалося залишитися друзями. До речі, вони продовжують вести спільні проекти. Вона скаржиться тільки на вимоги до декларації, що якийсь час після розлучення необхідно вказувати доходи екс-чоловіка. Адже відсутність інформації загрожує кримінальною відповідальністю.

Освіта

2000-2005 рр. - навчалася у Національній академії внутрішніх справ України. Освоєна спеціальність - «правознавство».

2005 р. - одночасно отримала червоний диплом про закінчення Академії муніципального управління. Крім кваліфікації «менеджер-економіст» освоїла додаткову спеціальність «Міське самоврядування».

2011-2012 рр. - Українська школа політдосліджень.

2012 р. - одночасно отримала диплом про закінчення Національного педуніверситету імені М. Драгоманова. Освоєна спеціальність - «психологія».

2019 г. - 1-ша в Україні жінка-стипендіат програми Єльського університету, США.

Кар'єра і бізнес

1999-2001 рр. - у 17 років, після закінчення школи, стала позаштатним кореспондентом друкованого видання «Факти і коментарі». Після того, як стала студенткою, продовжувала працювати у цій газеті у відділі соцполітики та освіти.

2004 р. - через 2 роки стала головним юрисконсультом організації «Свема». Працювала на Сумщині, у Шостці.

2005 р. - отримавши перший диплом, обійняла посаду керівника юрвідділу на ПК СП «СД ЛТД».

2006 р. - через майже рік стала виконавчим директором адвокатської групи «Солодко і Партнери».

Із 2007 р. отримала право на заняття адвокатською діяльністю.

Із 2008 р.- партнер «Солодко і Партнери».

Із 2009 р. - володарка ліцензії арбітражного керівника.

Із 2014 р. - волонтер, народний депутат ВРУ 8-го скликання. Обрана від «Об'єднання «Самопоміч»(№11 у списку). У травні 2019-го оголосила про вихід із партії.

Із 2016 року - учасниця проекту «Модельний округ», який сприяє становленню ВРУ. Засновник ГО «Молодь - імпульс змін».

2019 р. - Верховна Рада України 9-го скликання, політична фракція «Сила і честь» (лідер - Ігор Смешко), не обрана.

Компромат і чутки

«Об'єднання «Самопоміч», від якого Олена Сотник балотувалася у 2014-му і була обрана, включала на той момент 57% нових людей. Але тільки не усі з них йшли до парламенту заради досягнення високих цілей. Для декого важливу роль відіграють лише гроші.

Олена Сергіївна досить часто любила розповідати про свої грандіозні плани. І необхідність побороти корупцію у правоохоронних органах. А також запровадити в Україні європейські стандарти.

У 2019-му Олена Сотник долучилася до партії «Сила і честь» на чолі зі скандальним генерал-полковником у відставці Ігорем Смешко. 

Znaj.ua раніше писав, що на момент депутатства Олена Сотник була одним із найбільш єврооптимістічних обранців від фракції «Самопоміч». 

Згідно із даними Slovoidilo, рівень відповідальності Олени Сотник під час депутатства склав 68%. Із даних 44 виконано 30. Декларація за 2019 рік демонструє наявність у її власності квартири у столиці площею 62,90 кв. м.

Олена Сотник: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Нерухомість була куплена у жовтні 2015-го. Екс-чоловіку, який родом із Донецька, належить тут земельна ділянка (884 м²), житловий будинок (30,50 м²) та квартира (91,10 м²). І ряд земельних ділянок у різних регіонах країни.

У числі об'єктів незавершеного будівництва - садовий будинок, загальна власність Олени Сотник і Анатолія Амеліна (по 50%). Олені Сергіївні належить Lexus RX350, 2010 р.в., куплений у цьому ж році. На вторинному ринку сьогодні вартість авта такого року випуску - 20 тис. доларів у середньому. У власності Анатолія Амеліна - BMW X5, 2008 р.в.

Грошові активи Олени Сотник: на різних банківських рахунках загалом 1 тис. 228 доларів, 149 тис. 508 грн., 563 євро. Готівкою зберігає 67 тис. доларів, які прирівнюються сьогодні 1 млн. 888 тис. 393 грн.; 10 тис. CHF (швейцарських франків) - це 309 тис. 470 грн. та 7 тис. євро.

Фотографії

Олена Сотник: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Олена Сотник: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Олена Сотник: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Олена Сотник: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Олена Сотник: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Олена Сотник: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Олена Сотник: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Олени Сотник у соціальній мережі Фейсбук.

Олена Сергіївна Сотник - Честно.

Інстаграм.