Іван Анатолійович Шинкаренко – український державний і політичний діяч, успішний підприємець, який в 2019 році став народним депутатом від партії "Слуга народу". Про кар'єру, компромат, доходи і сімейний стан – читайте в матеріалі.

Біографія

Коли народився – 1 жовтня 1986 року

Вік – 34 роки

Місце народження – Київ, Україна

Національність – українець

Знак зодіаку – ваги

Сім'я

Іван Анатолійович одружений, його дружину звуть Шинкаренко Ольга Олександрівна. Вона займається розвитком сімейного бізнесу в компанії "Shynkar & ko", яка спеціалізується на виготовлення горщиків для квітів.

Сім'я виховує сина Марка.

Освіта

Середню освіту політик отримав у рідному місті. Потім вступив до Київського політехнічного інституту імені І. Сікорського.

Кар'єра і бізнес

Про ранні роки кар'єри Івана Анатолійовича нічого не відомо. Як пишуть ЗМІ, Шинкаренко є співзасновником і директором компаній "Запашна піч" і "Флауер сервіс".

Крім того, сім'ї політика належить фірма "Shynkar & ko", яка виробляє горщики для квітів.

Нардеп також є співзасновником і керівником громадської організації "Центр екологічних досліджень та розвитку". Іван Анатолійович – інженер Інституту відновлюваної енергетики Академії наук України.

Політична кар'єра

У 2019 новообраний президент Володимир Зеленський призначив позачергові парламентські вибори. Шинкаренко брав участь в голосуванні в складі партії "Слуга народу". За результатами виборів його номер виявився прохідним.

У парламенті дев'ятого скликання політик входить до складу комітету з питань антикорупційної політики.

Також він очолює підкомітет, який займається питаннями міжнародного партнерства і співробітництва з реалізації антикорупційної політики у фінансовій, агропромисловій та енергетичній сферах.

Іван Анатолійович є членом Парламентського комітету асоціації і керівником групи з міжпарламентських зв'язків з такими країнами, як Мексика і Бразилія.

Компромат і чутки

Нардеп Шинкаренко не був помічений в скандалах і участі в корупційній діяльності.

У 2020 році політик проголосував за постанову про те, що вибори в Білорусії, які пройшли 9 серпня, були сфальсифіковані і не відображають народного волевиявлення.

Як зазначають ЗМІ, Іван Анатолійович вказав у своїй декларації сім ферм для майнінгу криптовалют. Загальна вартість обладнання для видобутку біткоіни або інших криптовалюта становить 644,3 тисячі гривень (кожна – по 92 тисячі гривень). При цьому самій криптовалюта у Шинкаренка немає.

В ефірі програми «Hard з Влащенко» Шинкаренко заявив, що олігарх Ігор Коломойський має вплив на деяких депутатів "Слуги народу".

"Це нормально, що якісь, назвемо це по-чесному – олігархи мають вплив на депутатів всередині нашої фракції, в принципі, парламенту ... З явно виражених це, напевно, пан Коломойський. Це показало одне з останніх голосувань, коли ми знімали недоторканність з Дубневича. Там прям чітким списком, прізвища людей, і я деяких людей знав особисто з цих списків", – сказав він.

Після перемоги на парламентських виборах нардеп відзначився нестандартним підходом до обов'язки проводити прийом громадян: він відкрив приймальню в кафе. Як пишуть ЗМІ, приймальня нардепа розмістилася в приміщенні кафе "Гоголь-Моголь".

"Більшість людей відчуває себе некомфортно, приходячи зі скаргами на корупцію в офіційні приміщення органів влади, тому ми з командою вирішили знайти партнерів серед місцевих закладів", – написав "слуга народу".

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, Іван Анатолійович володіє частиною квартири площею 69 квадратів в Києві і гаражем площею 80 квадратів. Також в документі вказана нерухомість як "інше право користування" – це дві квартири в Києві площею 90 і 55 квадратних метрів.

Пересувається політик на автомобілі Ford Focus 2005 року випуску (вартість не вказується).

Річний дохід нардепа склав 698 тисяч гривень. З них за депутатську діяльність він отримав 157 тисяч. Дружина політика декларує дохід в розмірі 20 тисяч гривень.

На банківських рахунках члени сім'ї Шинкаренка зберігають 59 тисяч гривень. Готівкою значно більше – 710 тисяч гривень і 220 тисяч доларів.

Фотографії

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Івана Шинкаренко в соціальній мережі Фейсбук

Офіційний сайт партії "Слуга народу".