До кар'єри нардепа Іван Юнаков професійно займався архітектурою. Він - потомствений сертифікований архітектор. Вважає, що у парламенті один із головних напрямків його діяльності - реформи із містобудування.

Біографія

Дата народження: 28 cічня 1984 року.

Знак Зодіаку: Водолій. За східним гороскопом: рік Зеленого Деревного Щура.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Вік: 36 років.

Захоплення: байкерство, подорожі.

Іван Юнаков - представник партії «Слуга народу». До своєї парламентської кар'єри - власник дорогого архітектурного бюро, яке йому дісталося у спадок. За словами інтерв'юйованого депутата на телеканалі Business, він не мріяв про кар'єру архітектора.

Однак із часом зрозумів, що саме у цій сфері зможе себе реалізувати, адже його батьки - архітектори. Ця сфера діяльності дійсно - досить прибуткова. Обороти компанії - колосальні. До депутатства архітектор не торкався сфери державного управління.

А сьогодні є одним із тих, кому президент довірив реформування будівельної сфери бізнесу. Як відомо - це одна із найбільш корумпованих галузей економіки України. Серед ґрунтовних претензій до нового уряду - недосвідченість.

Іван Юнаков: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Тоді чи зможе новачок, який є успішним бізнесменом у сфері архітектури, побороти корупційну систему, що сформувалася вже давно й встигла добряче зміцнитися? Читайте його біографію і досьє. Дізнайтеся про погляди нардепа.

Сім'я, особисте життя

Дитинство та юність пройшли у Києві. Тут він народився та виріс. У даний час зареєстроване місце проживання - Київ.

Сімейний стан, дружина, діти - не одружений, дітей немає. У графі «Інформація про членів сім'ї суб'єкта декларування» ніхто не вказаний.

Батьки: мати - Олена Василівна, батько - Сергій Федорович. Обидва - архітектори. У мами день народження 3-го січня. У вісімдесяті сім'я мешкала у столиці, в одному із перших кооперативних будинків на Печерському узвозі, 15. Про це повідомляє Іван Юнаков на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук.

У сім'ї виховувалося троє дітей. Крім середнього Івана, - син Федір, який також пішов стопами батьків і став архітектором. Дочка Катерина обрала шлях юриста.

Більш детальна інформація про сімейне та особисте життя народного депутата у відкритих джерелах відсутня.

Освіта

1991-2001 рр. - навчався у столичній гімназії №109 ім. Т. Шевченка.

2001-2007 рр. - закінчив Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури. Став сертифікованим українським архітектором.

2010-2012 рр. - аспірантура Нацакадемії образотворчого мистецтва і архітектури.

Кар'єра і бізнес

У 16 років спроектував перші дизайни інтер'єрів.

2006-2012 рр. - будучи студентом останнього курсу академії, став працювати архітектором у компанії свого батька.

Співзасновник ТОВ «Атропо». Директор ТОВ «А.С.Ф.» і Yunakov Home Design. Був співробітником «Київпроекту» та «Гіпертрансі».

У 24 роки розробив і спроектував проект фабрики «Рошен» у Вінниці.

2012-2019 рр. - головний архітектор у «33bY Architecture». Компанія виконує проекти будь-якого масштабу. Береться за дизайн інтер'єрів квартир, котеджів, приватних будинків, займається будівництвом заводів, фабрик, вокзалів, аеропортів. Його архітектурне бюро - одне із найбільш відомих та дорогих у столиці.

Архітектурне бюро «Юнаков і партнери» входить до числа проектних компаній під спільним брендом Yunakov Architects, які були засновані батьком депутата, Сергієм Федоровичем Юнаковим.

Іван Юнаков: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Із 2019 року - народний депутат ВРУ, політсила «Слуга народу».

Голова підкомітету із питань технічного регулювання та ціноутворення у будівництві, виробництві будівельних матеріалів та енергоефективності у будівельній галузі Комітету Верховної Ради України із питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Член Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України із питань розслідування фактів корупції у органах державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

Заступник члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО. Заступник співголови групи із міжпарламентських зв'язків із Республікою Сінгапур, Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії, Державою Ізраїль, Федеративної Республікою Німеччина, Сполученими Штатами Америки, Республікою Польща та Канадою.

Компромат і чутки

Шлях до парламенту почався із роботи із підготовки техзавдання на подальше проектування відділів Офісу президента. Як зазначив Іван Сергійович у інтерв'ю виданню Epravda, йому подобається вирішувати непрості амбітні завдання.

Іван Юнаков: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Спочатку було проведення аналіз, реструктуризації тощо. А потім вже мала місце політика. Адже після подання виконаної роботи на волонтерських засадах архітектору надійшла пропозиція зайнятися політичною діяльністю.

Згідно із даними видання Slovoidilo, із обіцяних 97 народний депутат виконав 9 обіцянок. У процесі - 88. Будучи народним депутатом, Іван Юнаков займається проблемами енергоефективності, будівельним ринком, імплементацією європейських будівельних законодавчих норм і т.д.

У інтерв'ю «Погляд» нардеп розповідав, як купити житло, щоб не потрапити до числа обдурених інвесторів. Він каже про незаконне будівництво, про новий механізм вирішення проблем довгобудів. У соцмережі Фейсбук активно коментує роботу ДАБІ (Державної архітектурно-будівельної інспекції).

Іван Юнаков: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

На своїй сторінці у соцмережі Фейсбук Іван Сергійович опублікував пост. Повідомлення свідчить про те, що коли депутат був архітектором, його часто підтримували дівчата. А от після депутатства із проукранскімі поглядами з'явилися смішні погрози.

За словами депутата, - це реакція на голосування 17-го вересня 2020 року САП (Спеціалізованої антикорупційної прокуратури). Він зазначив, що негативні пости свідчать про правильний вибір.

Іван Юнаков: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

22 вересня 2020 року сайт Strana опублікував інформацію про більш серйозні погрози. Як з'ясувалося, йому телефонував невідомий із дагестанського номера. І погрожував фізичною розправою. Порушено кримінальне виробництво.

Згідно із даними Genshtab, євродепутати Віола фон Крамон і Майкл Галер попереджали ВР. Застерігаючи від голосування за кандидатів у комісію із обрання глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, називали парламентарів «недосвідченими й недоброчестними».

Згідно зі спільною заявою ЄС та США, від прозорості обрання глави САП залежить подальша підтримка України. Про це повідомляли відкриті джерела. До речі, дана заява синхронно з'явилося на офіційних сторінках Twitter посольств ЄС і США.

Іван Юнаков: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Як бачимо, депутат опублікував скріншот отриманого повідомлення із погрозами, яке було відправлено із телефонного номера РФ (Дагестан). Нагадаємо, 17.09.2020 р. ВРУ прийняла постанову, що стосується визначення парламентаріїв у складі комісії щодо проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у САП.

Іван Юнаков: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Сьогодні у планах нардепа - реформи із містобудування та нові інноваційні проекти. До депутатства, у серпні 2017-го, Іван Юнаков говорив про те, що у своїй роботі найбільше цінує свободу. До числа його замовників входили досить багаті люди, які будують котеджі, зводять заводи та фабрики.

Іван Юнаков: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Декларація нардепа за 2019 рік свідчить про наявність у його власності гаража у столиці. Та двох квартир тут же площею 34,2 і 45,3 м². Йому також належить садовий будинок, який знаходиться у Ходосівці Києво-Святошинського району Київської області, площею 291,8 м².

У е-документі значиться продаж 4-х об'єктів нерухомого майна. Дохід від їх відчуження склав: 1 млн. 518 тис. 290 грн., 587 тис. 40 грн., 2 млн. 884 тис. 269 грн., 925 тис. грн.

Заробітна плата декларанта, отримана за основним місцем роботи, склала 161 тис. 837 грн. Дохід від зайняття підприємницькою діяльністю - 1 млн. 833 тис. 910 грн. Готівкою він зберігає 5 млн. 814 тис. 599 грн. та 250 тис. доларів.

Фотографії

Іван Юнаков: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Іван Юнаков: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Іван Юнаков: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Іван Юнаков: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Іван Юнаков: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Іван Юнаков: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Іван Юнаков: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Іван Юнаков: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Івана Юнакова у соціальній мережі Фейсбук.

Офіційний веб-портал ВРУ, інформація про народного депутата.

Іван Сергійович Юнаков - Чесно.

Інстаграм