У народного депутата від «Слуг народу» Олександр Федієнко автопарк із 5 машин. Мільйонерові близька тема цифрової трансформації, адже він працює над нею у парламенті. Вважає, що використання цифрових послуг треба стимулювати або врегулювати законодавчо. Читайте далі про це докладніше.

Біографія

Дата народження: 20 квітня 1972 року.

Знак Зодіаку: Овен. За східним гороскопом: рік Чорного Водяного Щура.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Вік: 48 років.

Сьогодні не всі знайомі з новими технологіями й криптовалютою. Професійна діяльність Олександра Павловича дозволяє йому бути обізнаним у багатьох інноваційних проектах у області цифрових технологій.

Нардеп - бенефіціар ТОВ «ІМК-Інжиніринг», ТОВ «Світ зв´язку», ТОВ «Марбіус», ТОВ «Зв'язковий», ТОВ «АірПорт». У числі його грошових активів - гривні, євро, долари та криптовалюта. Виручка у тендерах компаній, у яких декларант є бенефіціаром, склала у 2018 році 3 млн. 565 тис. 898 грн.

У автопарку народного депутата Олександра Федієнко кілька машин - у його власності 5 авто. Він є також кінцевим бенефіціаром ТОВ «ІМК», що займається новітніми бездротовими технологіями.

Олександр Федієнко - заступник голови Комітету ВРУ із питань цифрової трансформації. Він вважає, що процес формування довіри суспільства до цифрових послуг буде довгим. Однак їх використання слід стимулювати або врегулювати на законодавчому рівні.

На думку нардепа, у найближчі 5 років цифрового прориву не станеться. Водночас він відзначає, що в Україні не розвинена відповідальність за витік інформації. Винних практично не притягають до відповідальності. Із його слів, це питання дуже важливе. І за витік інформації винний повинен відповідати.

Сьогодні ми користуємося тими технологіями, які існують у цьому світі. Однак наше законодавче поле не може врегулювати це питання. Про це народний депутат заявив у інтерв'ю каналу RadaTVchannel у червні 2020 року.

За словами народного депутата, останній закон про телекомунікації було прийнято у 2003 році. І у попередній каденції були спроби впровадити новий закон про електронні комунікації, щоб зробити єдиний цифровий європейський простір.

Він каже, що влітку 2020 року мала місце «історична подія». За його словами, ВРУ 9-го скликання вдалося прийняти хоча б 2 важливих законопроекти: про електронні комунікації та про хмару технологій. Читайте біографію й досьє на народного депутата. Дізнайтеся про його поглядах щодо цифрової трансформації.

Сім'я, особисте життя

Дитинство та юність пройшли у Києві. Тут він народився і виріс. На даний час зареєстроване місце проживання - Київ.

Сімейний стан, дружина, діти - ймовірно, не одружений. Графа «Інформація про членів сім'ї суб'єкта декларування» у його декларації за 2019 рік порожня.

У попередньому е-документі, за 2018 рік, вказані тільки батьки: батько - Павло Миколайович і мати - Валентина Миколаївна. Більш детальна інформація про його сімейне та особисте життя у відкритих джерелах відсутня.

Освіта

1993-1998 рр. - навчався у Київському політехнічному інституті. Освоєна спеціальність - конструювання та технологія радіоелектронних засобів. Закінчив, відповідно, радіотехнічний факультет.

2005 р. - отримав диплом про освіту в Національному авіауніверситеті. У 33 роки освоїв кваліфікацію «Організація комплексної безпеки об'єктів інформаційної діяльності».

Кар'єра і бізнес

1994 р. - свою трудову діяльність почав у 22 роки із посади інженера державного підприємства «Глобал Юкрейн». Згодом став директором структурного підрозділу.

2005 р. - очолив «ІМК» - компанію, бенефіціаром якої він є. Організація займається новітніми бездротовими технологіями.

2009 р. - під керівництвом Олександра Павловича вийшло перше в Україні спеціалізоване друковане видання про бездротовий та мобільний зв'язок - журнал Wireless Ukraine. Його завдання - висвітлювати технічні, економічні аспекти, допомагати тим, хто цікавиться інноваційними питаннями бездротових технологій і мобільного зв'язку тощо.

Із 2019 року по теперішній час - народний депутат від політфракції «Слуга народу». Заступник голови Комітету ВРУ із питань цифрової трансформації. Голова підкомітету цифрової інфраструктури, е-комунікацій і смарт-інфраструктури. Глава правління «Інтернет асоціації України».

Компромат і чутки

Згідно із даними Slovoidilo, рівень відповідальності депутата - 10%. Із даних 106 у процесі виконання - 95. Невиконаних немає.

Сьогодні впроваджується велика кількість інновацій, є запит на цифрову трансформацію. Багато успішних компаній хочуть змін, вдосконалень. Однак фахівців на цьому ринку у нас в Україні не так багато.

Олександр Павлович Федієнко - фахівець у області цифрової трансформації. Він вважає, що Україні потрібен не тільки досвід цифрової трансформації, а й регулювання ряду питань на законодавчому рівні. Олександр Павлович говорить про необхідність створення хмарного простору із метою економії для держави.

За його словами, у разі введення хмари Україна буде економити понад 40 млрд. грн. І цю величезну суму можна використовувати на інші цілі. У інтерв'ю RadaTVchannel зазначив: «Ми йдемо у епоху машинного інтелекту. Настане той час, коли нашим життям керуватимуть машини. Вони будуть робити аналізи. І це буде дуже швидко та ефективно».

У рамках іншої передачі українського парламентського телеканалу «Рада» йшлося про «Інтернет Речей» (саме так звучить термін - це не описка) у сучасному світі та в Україні. Бажаючі можуть дізнатися про базові концепції «Інтернет Речей», що представляє собою це поняття. Голова правління «Інтернет асоціації України» Олександр Федієнко говорив про аналітику, алгоритми та інші складові фактори.

Декларація депутата за 2018 рік свідчить, що сума грошових активів декларанта та його сім'ї у 10+ раз вище суми всіх доходів. У розділі «Грошові активи» готівкою були зазначені 310 тис. грн., 60 тис. доларів, 32 тис. євро, криптовалюта у Біткойн 36 одиниць, розмір активу - 9 млн. 648 тис. 288 грн.

Кошти, позиченими третім особам, - 561 тис. 120 грн. і 266 тис. 619 грн. На його різних банківських рахунках загалом 18 тис. 510 грн. та 122 долари. У наступному, 2019-му, на банківському рахунку депутата було зазначено 79 тис. 326 грн. Готівкою - 476 тис. 619 грн., 60 тис. доларів та 29 тис. євро.

Заробітна плата декларанта, отримана за основним місцем роботи (Управління у справах Апарату Верховної Ради України), склала за 2019 рік 162 тис. 56 грн. У ТОВ «ІМК» - 45 тис. 714 грн. Зарплата за сумісництвом у ТОВ «Мир зв'язку» - 9 тис. 714 грн., ТОВ «АірПорт» - 10 тис. 476 грн., ТОВ «Марбіус», - 8 тис. 95 грн.

Матеріальне благо із оплати витрат за участь у навчанні, політична партія «Слуга народу», - 32 тис. 555 грн. У попередньому 2018-му його заробітна плата, отримана за основним місцем роботи, становила 57 тис. 600 грн. За сумісництвом - 37 тис. 894 грн. Пенсія батька - 97 тис. 200 грн., матері - 38 тис. 400 грн.

Із об'єктів нерухомості у абсолютній власності декларанта тільки гараж. Квартира у столиці площею 47,9 кв. м. - інше право користування, 25%. Садовий (дачний) будинок у Вертелах Броварського району Київської області - сільна власність. Олександру Федієнко належить 50%. У числі цінного майна - годинник Longines та колекція раритетних радіостанцій.

Із транспортних засобів вказані: Ssang Yong Kyron M200XDI, 2011 р.в., куплена 17.11.2011 р за 228 тис. 900 грн .; Kia Picanto, 2006 р.в. Дата придбання цього авта - 07.11.2006 р. Автомобіль Nissan Sunny, 1987 р.в., куплений 02.08.2016 р. А також машини Renault Kangoo, 2001 р.в. та ВАЗ 2104, 1994 р.в., придбані 05.07.2018 та 17.12.2016 відповідно.

Фотографії

Олександр Федієнко: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Олександр Федієнко: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Олександр Федієнко: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Олександр Федієнко: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Олександр Федієнко: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Олександр Федієнко: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Олександр Федієнко: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Олександр Федієнко: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Олександр Федієнко: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Олександр Федієнко: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Олександр Федієнко: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Олександр Федієнко: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Олександр Федієнко: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Олександр Федієнко: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Олександра Федієнко у соціальній мережі Фейсбук.

Офіційний веб-портал ВРУ, інформація про народного депутата.

Олександр Павлович Федієнко - Чесно.