Богдан Григорович Торохтій-нове обличчя в українській політиці, за фахом є дипломованим юристом. На позачергових парламентських виборах влітку 2019 року в лавах партії «Слуга народу» молодому фахівцеві вдалося отримати мандат народного депутата України. Більше про те, хто такий Богдан Торохтій, і про його шлях у велику політику, ви дізнаєтеся з даного матеріалу.

Біографія

Дата народження: 9 червня 1984 року.

Знак Зодіаку: Близнюки.

За східним календарем: рік Дерев'яного Щура. 

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Партія « "Слуга народу".

Включений до виборчого списку під номером 105.

Вік: 36 років.

Богдан Григорович з'явився на світ у місті Кіровоград (нова назва – Кропивницький).

Сім'я

Батько нардепа-Торохтій Григорій Олександрович, 1961 року народження, пенсіонер МВС, підприємець.

Мати-Торохтій Алла Борисівна, 1964 року народження, також приватний підприємець.

Інформація про сімейний стан Торохтія не представлена в пресі. Однак відомо, що він виховує двох дочок: Торохтій Олександру Богданівну, 2014 року народження і Торохтій Катерину Богданівну, 2020 року народження.

Освіта

У 1991 році вступив до загальноосвітньої школи №18 у місті Кіровоград (нині – м.Кропивницький). Через зміну місця проживання перевівся до загальноосвітньої школи №32 м.Кіровограда (нині – м. Кропивницький). Атестат про середню освіту отримав у 2002 році.

Закінчив Київський національний університет внутрішніх справ України (Юридичний факультет) за спеціальністю «Правознавство».

Закінчив магістратуру Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за спеціальністю»Державне управління".

Кар'єра і бізнес

У 2006 році балотувався до Кропивницької міської ради за списком партії «Пора».

2007-2008-ТОВ "Арт-Вега", юрист.

2008-2009-Національне агентство України з питань державної служби в Кіровоградській області, юрисконсульт. При вступі на конкурсі набрав максимальний результат серед учасників. Потім з 2009 по 2010 роки в цій же службі працював завідувачем сектором реалізації державної політики у сфері державної служби та місцевого самоврядування.

2011-2011-ТОВ "ДПЗКУ-МТС", менеджер з питань регіонального розвитку.

2012 рік-Державна інспекція сільського господарства України в Кіровоградській області, провідний юрисконсульт. Потім з 2012 по 2015 роки в тій же Держінспекції працював завідувачем юридичним сектором.

2017-2019-філія ВАТ "Державної продовольчо-зернової корпорація України", юрисконсульт.

У 2019 році здобуває перемогу в ході позачергових виборів до українського парламенту, і стає депутатом Верховної Ради IX скликання. Балотувався Торохтій від Партії "Слуга народу" під номером 105 у виборчому списку.

Був призначений членом Комітету Верховної Ради з питань правової політики.

Богдан Торохтій: Facebook

Компромат і чутки

Суспільний резонанс трапився після одного примітного випадку за участю народного депутата Богдана Торохтія. Політик звернувся з письмовою заявою до мера Києва в.Кличка. Прохання полягало в наданні житла для восьми його персональних помічників.

У своєму зверненні парламентарій вказав, що це викликано службовою необхідністю. Нібито його консультанти не отримували службової житлоплощі.

У ряді видань даний вчинок "слуги народу" піддали різкому осуду. Запит народного обранця у мерію назвали безсоромством і»кричущим нахабством". Цікаво, що у пана Торохтія офіційно трудяться п'ять особистих помічників. До того ж, ще близько п'ятнадцяти працюють на громадських засадах.

Декларація про майновий стан і доходи

Наприкінці травня 2020 року пан Торохтій оприлюднити свої доходи за минулі дванадцять місяців, а також дані про рухоме і нерухоме майно.

У власності парламентарія два легкових автомобілі:

  • BMW 528i (2013 року випуску);
  • VOLKSWAGEN TIGUAN (2014 року випуску).

Богдан Торохтій задекларував дохід за 2019 рік у розмірі 1112438 гривень. 

Крім цього, за 2019 рік він оприлюднив грошові активи на суму 1198300 гривень, 163740 доларів і 27890 Євро. 

Фотографія

Богдан Торохтій: Facebook

Відео

Посилання

Сторінка Богдана Торохтія в Фейсбук.