Олександр Михайлович Поживанов – український державний і політичний діяч, депутат від партії "Батьківщина", син експарламентаря і колишнього заступника губернатора Михайла Поживанова, якого при Януковичі підозрювали в розкраданні 35 мільйонів гривень. Про кар'єру, компромат, дохід і сімейний стан – читайте в матеріалі.

Біографія

Дата народження – 17 серпня 1987 року

Вік – 33 роки

Місце народження – місто Маріуполь, Донецька область, Україна

Національність – українець

Знак зодіаку – Лев

Сім'я

Батька політика звуть Михайло Олександрович Поживанов – в минулому він був народним депутатом чотирьох скликань, мером Маріуполя, а також главою КМДА.

Також у Олександра є два молодших брата: Валерій (1989 року народження) і Сергій (1996 року народження). Згідно з офіційною інформацією, Поживанов-молодший не одружений. Дітей не має.

Освіта

Середню освіту політик отримав у Києві – в Українському гуманітарному ліцеї. У 2010 році закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Потім поїхав до Австрії, де навчався керувати бізнесом в Webster Vienna Private University (приватний американський університет у Відні).

Кар'єра і бізнес

Після закінчення вузу Олександр Михайлович почав працювати в банківській сфері, зокрема, займався координацією запуску платіжної системи VISA.

2010 рік – Поживанов займає посаду економіста другої категорії в «Інтеграл банку». Пізніше він перейшов в міжнародну компанію, яка займалася поставками нових технологій в сфері будівництва.

Також політик керував компанією "КИЇВТУРЕКСПРЕС", яка належить його батькові і займається оптовою торгівлею.

У 2016 році Олександр став главою Вишгородської районної державної адміністрації, а також керував "Благодійним фондом художника Івана Марчука".

Поживанов є главою компаній "Злата-Т" і "Торговий Посад", які займаються купівлею і продажем нерухомості.

Політична кар'єра

У четвертому і сьомому скликаннях Верховної Ради Олександр працював помічником депутатів – Миколи Томенка з Блоку "Наша Україна" і Олександра Бригинці з партії "Батьківщина".

У 2010 році молодий політик бере участь у виборах в Одеську облраду в складі партії "Батьківщина". Через чотири роки він намагався отримати депутатський мандат Київської міськради, однак програв вибори.

Через рік Поживанов-молодший отримав посаду депутата Київської міської ради. А на позачергових виборах у 2015 році повторив свій успіх.

У Київраді політик входить до складу комісії, що займається проведенням оцінки корупційних ризиків. Він також є секретарем комісії з питань культури, туризму та інформаційної політики.

Компромат і чутки

За наявними даними, ім'я Олександра Поживанова в публічних скандалах не фігурувало. Зате його батько не раз ставав учасником гучних історій.

Так, в 2011 році Михайла Поживанова оголосили в розшук. За інформацією ЗМІ, його підозрювали в розкраданні 35 мільйонів гривень, які він нібито вкрав під час роботи в Державному агентстві резерву України.

Тоді політик назвав кримінальну справу проти себе – політичним переслідуванням. На його думку, вороги хотіли зачистити виборчі округи напередодні зміни системи виборів до Верховної Ради.

За ще однією версією, про яку писали журналісти, Поживанову мстили "донецькі" за діяльність на посаді мера Маріуполя в 90-х роках.

У підсумку Михайло переїхав жити в Австрію і повернувся в Україну тільки в 2014 році після перемоги Євромайдану.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, Олександр Михайлович володіє квартирою площею 206 квадратних метрів, квартирою площею 74 квадрата, квартирою площею 202 квадрата в Києві, сім'ю земельними ділянками загальною площею 57 тисяч квадратних метрів.

Також політик реєструє три картини українських художників і наручний годинник. Пересувається депутат на Toyota Corolla 2006 року випуску.

Цікаво, що вартість майна в документі не вказується. Мабуть, щоб не шокувати своїх виборців.

За рік Поживанов заробив 1,2 мільйона гривень. Згідно з документом, банківських рахунків у політика немає. Він зберігає гроші готівкою – 40,5 тисяч гривень, 39 тисяч доларів і 160 тисяч євро.

Фотографії

Відео

 

Посилання

Олександр Поживанов не має особистої сторінки в соціальній мережі Фейсбук.

Сторінка батька політика Михайла Поживанова у Facebook.