Євген Нищук – український актор, міністр культури. Став відомий після участі в Помаранчевій революції, де його називали "рупором" Майдану. Про біографію, кар'єру, компромат, доходи – читайте в нашому матеріалі.

Біографія

Дата народження – 29.12.1972

Місце народження – Івано-Франківськ, Україна

Вік – 46 років

Національність – українець

Знак зодіаку – Козеріг

Сім'я

З 1994 року був одружений на Оксані Батько-Нищук. Подружжя познайомилося під час навчання в університеті, разом працювали в драматичному театрі. У 2016 році жінка померла через серйозну хворобу. Разом з чоловіком Батько-Нищук виховувала сина (1995 року народження).

Освіта

Середню освіту здобув у рідному місті. Після випуску переїхав до Києва і вступив до Університету театру і кіно імені Карпенка-Карого.

Кар'єра і бізнес

Після закінчення ВНЗ Нищук почав працювати в театрі Ательє 16 і в театрі поезії Мушля. Потім перейшов в Київський академічний театр "Сузір'я".

У 2004 році був активним учасником Помаранчевої революції. А після пішов на вибори до Верховної Ради від партії "Наша Україна". Однак безуспішно – в парламент потрапити не зміг. Взимку 2014 року, після Революції Гідності, Нищук зайняв пост міністра культури. За час роботи він ініціював заборону в'їзду на територію України російським артистам, які висловлювалися в підтримку російської агресії, а також розробив план стратегії розвитку культури.

У грудні 2014 року був звільнений у зв'язку з формування нового уряду.

У 2015 році увійшов до комісії, яка відбирала кандидатів для роботи в антикорупційному суді. З січня того ж року почав працювати в драматичному театрі імені Франка.

Навесні 2014 року народні депутати відправили у відставку кабінет міністрів Яценюка, а на його місце підтримали Володимира Гройсмана. Євген Нищук повернувся в Кабмін вже в складі нового уряду і знову зайняв посаду міністра культури.

У 2019 Нищук заявив, що має намір йти на вибори до Верховної Ради. А в разі перемоги готовий претендувати на пост глави парламентського комітету з питань культури і духовності. Однак візьме участь як самовисуванець або ж у складі партії – поки не визначився.

Фільми, в яких знімався Євген Нищук: "Ізгой", "Острів кохання", "Прощання з Каїром", "Братство", "Залізна сотня", "Владика Андрій", "Серце світу", "Чудо".

Євген Миколайович має звання заслуженого артиста. А в 2015 році йому присвоїли звання народного артиста.

Компромат і чутки

В одному з інтерв'ю Нищук зізнавався, що йому обіцяли міністерську посаду в новому уряді Яценюка, а коаліція навіть зробила відповідну заяву. З цієї причини він нібито не пішов на парламентські вибори. Однак обіцянки так і не дотримали, а на місце міністра запросили В'ячеслава Кириленка.

Журналісти з'ясували, що Євген Нищук їздить на елітному автомобілі, зібраному вручну, "Volkswagen Phaeton". Модель була створена на базі "AUDI A8" і "Bentley Continental". Вартість такої машини перевищує 2,5 мільйона гривень. Залишається здогадуватися, звідки у політика гроші на такі розкішні покупки.

У 2013 році з'явилися чутки, що Євген Нищук має нетрадиційну сексуальну орієнтацію. Більш того, журналісти припустили, що політик перебуває у відносинах з телеведучим Віталієм Портніковим.

Після пожежі в Нотр-Дам-де-Парі міністр культури України Євген Нищук виступив з пропозицією відправити у Париж українських рестовраторов. За його словами, українці, які втрачають історичну спадщину на окупованих територіях, добре розуміють біль французів. Тому політик готовий відправити кращих фахівців в Париж для робіт по відновленню собору.

Мабуть, міністр очікував підтримки і схвалення з боку суспільства. Однак благі наміри політика викликали обурення серед інтернет-користувачів. Вони нагадали Євгену Миколайовичу, що в нашій країні досить історичних та архітектурних пам'яток, які знаходяться в критичному стані і потребують ремонту і реставрації.

У листопаді 2016 року в ефірі одного з українських телеканалів Євген Нищук заявив, що частина громадян на сході України не корінний народ, а завезений. Тому через недостатню "українськість" генів вони не в змозі сприйняти і зрозуміти українську культуру. Ця заява викликала обурення серед суспільства. Через кілька днів політик вибачився за свої слова.

Декларація

Згідно з останньою декларацією про доходи, Нищук володіє квартирою на 68 квадратних метрів в Києві. На момент покупки в 2016 році нерухомість коштувала майже 300 тисяч гривень.

За 2018 рік політик заробив майже 800 тисяч гривень. З них міністерська зарплата склала 596 тисяч. Зарплата в драматичному театрі імені Франка – 176 тисяч гривень. Ще 16 тисяч Євген Миколайович отримав в Київському академічному молодому театрі і 6 тисяч в театрі Сузір'я. Відсотки від банківського депозиту – 15 тисяч гривень.

У банку політик зберігає майже 12 тисяч доларів, а готівкою – 15 тисяч євро та 43 тисячі доларів.

Згідно з декларацією, особистого автомобіля у Нищука немає.

Фотографії

Відео

Посилання

Сторінка Євгена Нищука в Facebook.

Сторінка політика на сайті Міністерства культури