Суто Чолоєвич Мамоян – нардеп українського парламенту IX скликання. Складається в лавах партії «Опозиційна платформа – За життя». Політик відомий своєю грайливою вдачею: в період карантину він не засиджувався вдома, і був помічений в компанії кримінального авторитета і голих дівчаток. Також підозрюється в рекеті і витісненні конкурентів на ринку видобутку і продажу піску в Києві. У яких ще скандалах і корупційних схемах була викрита ця людина, читайте в даному матеріалі.

Біографія

Дата народження: 2 грудня 1981 року.

Знак Зодіаку: Стрілець.

Народився в рік металевого Півня (за Східним гороскопом).

Місце проживання: село Наливайківка, Макарівський район, Київська область.

Національність: езид.

Віросповідання: невідомо.

Освіта: вища.

Партія «Опозиційна платформа – За життя».

Включений до виборчого списку під номером 33.

Вік: 38 років.

Суто Мамоян, скрін - YouTube

Сім'я

Батько нардепа – Мамоян Чоло Ашоевич – бізнесмен, засновник декількох продуктових компаній.

Молодшим братом Суто Мамояна є Сергій Мамоян-депутат Полтавської обласної ради від Соціал-демократичної партії. Сергій Мамоян також був помічником нардепа Сергія Капліна. Сергій Мамоян, на відміну від брата, є активним користувачем Фейсбук.

Ще одним братом Суто є Рустам Мамоян (змінив прізвище на добу), який працює в Генеральній прокуратурі куратором діяльності підрозділів Держбюро розслідувань.

Суто Мамоян одружений і виховує двох дітей.

Діти політика не ведуть публічне життя.

Освіта

До недавнього часу у Суто було лише середня освіта, тобто після школи майбутній нардеп нікуди не поступив.

Але, за свіжою інформацією з мережі, Мамоян зовсім недавно закінчив Київський славістичний університет. По закінченню даного навчального закладу став фахівцем в області міжнародних відносин.

Суто Мамоян, скрін - YouTube

Кар'єра і бізнес

У 2007-2009 роки майбутній нардеп працював фінансовим директором організації «Малдс груп».

У 2015 році Суто обрали до облради міста Полтава за списком «Партія простих людей Сергія Капліна». Мамоян керував комісією з питань ПЕК.

У період виборів до Верховної Ради IX скликання був заступником керівника на підприємстві «Мяспром».

Також був співдиректором компанії «Мегаполіс-груп». Фірма спеціалізувалася на виробництві м'ясної продукції, але на даний момент дана юридична особа ліквідована.

Суто Мамоян, скрін - YouTube

На виборах парламенту в 2019 році в списку кандидатів у нардепи зайняв №33 від Партії «Опозиційна платформа – За життя».

Офіційно в чин депутата вступив 21 липня 2019 року. У цей день був обраний народним депутатом України 9-го скликання.

Суто Мамоян, скрін - YouTube

Компромат і чутки

У період карантину та економічної кризи народний обранець був помічений у дорогому столичному ресторанному комплексі «Queen». На відео, яке на умовах анонімності надали гості закладу, Мамоян зображений в компанії кримінального авторитета і оголених дівчат.

Нардеп потрапив у скандал з переділом ринку піску Київської області. Мамоян за допомогою свого рідного брата, співробітника Генеральної прокуратури Рустама Сутко, тиснув на бізнесменів, щоб створити картель на ринку. Щомісячний прибуток від схеми журналісти оцінили в 2 мільйони доларів.

У парламенті ця людина нічим особливим не запам'яталася. На сьогоднішній день Суто Мамоян вніс всього 10 несуттєвих законопроектів. Він рідко дає інтерв'ю і практично не виступає з трибуни парламенту. Тому новини про те, що Мамоян не тільки балотувався, а й пройшов до парламенту, викликають подив.

Суто абсолютно несподівано опинитися у прохідній частині списку партії Медведчука, за сумісництвом кума Путіна.

Убогий послужний список найкращим чином відповідає на питання, чи місце цій людині в головному законодавчому органі країни? Стає зрозуміло, що Верховна Рада і мандат використовувати їм виключно для вирішення особистих бізнес-питань.

Суто Мамоян, скрін - YouTube

Декларація

Наприкінці травня 2020 року Суто Мамоян оприлюднити свої доходи за минулі дванадцять місяців, а також майновий стан (дані про рухоме і нерухоме майно).

Політик оприлюднив дохід за 2019 рік у розмірі 1 186 485 гривень.

Крім того, за 2019 рік нардеп задекларував грошові активи на суму 2300000 доларів, 2600000 гривень і 340000 євро.

У 2019 році прийшов до влади Суто Мамоян придбав кілька елітних квартир і автомобілів іноземного виробництва. Він є власником двох столичних квартир-площею 124,7 кв. м і 125,1 кв. м.

Проте в декларації вказана завідомо неправдива інформація щодо вартості цієї нерухомості.

Якщо вірити документу, кожна з квартир обійшлася політику всього в півмільйона гривень. Це істотно занижена ціна. Ринкова вартість квартир у Києві в зазначеному комплексі в 2019 році стартувала від 1,2 тис. доларів США за кв. м, тобто одну квартиру можна було придбати майже за 4 млн грн.

Відтак, пан Мамоян занизив вартість кожної з двох квартир майже у вісім разів.

Крім цього, в минулому році Суто Чолоєвич придбав три нові автомобілі:

  • Мерседес-Бенц G63 2018 року випуску;
  • Тойота Ленд Крузер 2017 року випуску;
  • Тойота Ленд Крузер 2018 року випуску.

Як вказав політик, кожен з двох автомобілів Тойота обійшовся йому всього в 20 тис. грн. Насправді ж Ленд Крузер на ходу коштує мінімум 1,5 млн грн.

Фотографія

Суто Мамоян, скрін - YouTube

Суто Мамоян, скрін - YouTube

Суто Мамоян, скрін - YouTube

Відео

Посилання

Суто Чолоевіч Мамоян не має сторінок в Фейсбук, Інстаграм та інших соціальних мережах.