Акушер-гінеколог Михайло Макаренко в політиці вже давно. Сьогодні екс-регіонал - у рядах партії «Опозиційна платформа - За життя». Діяльність лідерів цієї політичної сили неодноразово викликала бурхливу реакцію громадськості. Читайте далі про це, погляди політика та кнопкодавстві докладніше.

Біографія

Дата народження: 9 квітня 1950 року.

Знак Зодіаку: Овен. За східним гороскопом: рік Білого Металевого Тигра.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Вік: 70 років.

Лідери партії «Опозиційна платформа - За життя», членом якої Михайло Макаренко є, - Юрій Бойко, Вадим Рабинович, Віктор Медведчук. Відкриті джерела повідомляли, що Юрій Бойко та Віктор Медведчук відвідували Москву, а потім - Санкт-Петербург, домовляючись про продовження договору про транспорт російського газу через територію України.

Візити лідерів цієї політичної сили на територію країни-агресора викликали бурхливу реакцію серед українських політиків та правоохоронців. ЗМІ писали також про те, що Віктор Медведчук скаржився на негативну реакцію української громадськості щодо їх візитів до РФ. Однак, за його ж словами, їм на це «наплювати».

До речі, завершенням попереднього польоту нардепа Юрія Бойка і кума російського президента Віктора Медведчука до Росії стало порушення кримінальну справу проти співробітників Державної прикордонної та Державної авіаслужби.

Після зустрічі лідерів партії у Москві із міністром Росії Дмитром Меведевим відкриті джерела публікували заяву нардепа Юрія Бойка. За його словами, ними було практично поставлено крапку у підготовці контракту на закупівлю російського газу безпосередньо на 25% дешевше.

Однак Андрій Коболєв, голова правління Української енергокомпанії «Нафтогаз», заявляв, що вартість імпортованого європейського газу на липень становить близько 178 доларів за 1 м³. Ціна за контрактом із «Газпромом» - 315 доларів, тобто навіть 25% знижка не зробить прямі закупівлі газу із РФ вигідними для нашої країни.

Російські політики симпатизують ідеям, що висуваються партією «Опозиційна платформа - За життя». Щоправда, їх «економічні переговори» викликають бурю негативу в Україні. Та лідерам фракції «наплювати» на думку громадськості. І вдруге вони все одно поїхали домовлятися до Росії, щоб «примусити» українську владу піти на це.

У вересні 2020-го Михайло Макаренко, заслухавши міністра фінансів і бюджету, заявив, що так і «не зрозумів, кому він говорив і що він говорив». Нардеп сказав: «І, напевно, цей би бюджет зрозумів глухий, німий і далекий».

Він стверджував із трибуни, що на все гроші виділяються і піднімаються: на офіс президента, на прокуратуру мільярди і т.д., крім медицини, чим він вкрай незадоволений. І заявляв, що цифри, які озвучуються щодо захворюваності на коронавірус у нас у країні, - приблизні.

Депутат припускає, що в жовтні 2020-го знову буде оголошено карантин. За його словами, вибори, швидше за все, не відбудуться. А бізнес в Україні буде зруйнований. За словами депутата, бюджет неспроможний. І при такому дефіциті бюджету проводиться другий етап в медицині.

Михайло Васильович Макаренко: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube

Він говорив на брифінгу, що у лікарів низькі зарплати. А психіатрам і зовсім не платять за 2-3 місяці зарплати. Цікаво дізнатися: як йому самому на зарплату лікаря вдалося придбати величезну нерухомість та дорогі авто? Давайте заглянемо до його декларації та переконаємося, що гінеколог-депутат - людина досить заможна.

Сім'я, особисте життя

Дитинство та юність пройшли у місті Полонне Хмельницької області. Тут він народився і виріс. На даний час зареєстроване місце проживання - місто Київ. Місце фактичного проживання - Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського району Київської області.

Сімейний стан: одружений. Дружина: Тетяна Федорівна Путієва (1956 р.н.) Діти: дочка Катерина (1981 р.н.) Щоправда, у своїх деклараціях у графі «інформація про членів сім'ї суб'єкта декларування» декларант ніколи нікого ні вказував. Більш детальна інформація про його сімейне та особисте життя у відкритих джерелах відсутня.

Освіта

1968-1973 рр. - навчався у Київському медінституті.

Кар'єра і бізнес

1973-1974 рр. - свою трудову діяльність почав у 23 роки із посади лікаря акушер-гінеколога, інтернатура Шепетівської центральної райлікарні Хмельницького регіону.

1974-1981 р. - потім поїхав до столиці. І наступні 7 років обіймав посаду акушер-гінеколога клінічної столичної лікарні №8.

1981-1985 рр. - протягом майже 4 років займав крісло заввідділу обсервації у Київському міському роддомі №3.

1985-1986 рр. - наступний рік очолював Київський облроддом.

1986-1997 рр. - був заввідділенням патології вагітних.

Із 1997 р - головлікар Київського міськроддома №5.

1998 г. - балотувався до Верховної Ради 3-го скликання, самовисуванець, округ №218, не обраний.

Із 1999 р. - головний позаштатний спеціаліст із акушерства та гінекології Київського Департаменту охорони здоров'я.

2008 р. - балотувався до Київської міськради шостого скликання, «Партія регіонів», не обраний.

2010 року - обраний до Київської облради шостого скликання, «Партія регіонів».

2014 року - обраний до Київської міськради сьомого скликання, партія «Удар».

2015 рік - балотувався до Київської міськради восьмого скликання, «Опозиційний блок», округ №101, не обраний.

Згодом - завкафедрою акушерства та гінекології Національного медуніверситету ім. О. Богомольця.

Із 2019 року по теперішній час - Верховна Рада дев'ятого скликання, «Опозиційна платформа - За життя». На час виборів - довірена особа кандидата на пост президента одного із лідерів фракції, Юрія Бойка.

Із 29 серпня 2019 року по теперішній час - заступник голови комітету із питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування у ВРУ 9-го скликання, голова підкомітету із питань оздоровлення та охорони материнства й дитинства.

Компромат і чутки

У лютому 2020-го Михайло Макаренко був викритий у кнопкодавстві, про що повідомляли ЗМІ. Про те, що екс-регіонал, заслужений лікар України кнопкодавив, є відповідний відеозапис.

Нардепа зняв під час голосування за іншого депутата у стінах ВРУ журналіст Олексій Липовецький. Представник «Опозиційної платформи - За життя» помітив, що його знімають вже після того, як проголосував за відсутнього колегу.

Нагадаємо, 13 січня глава держави Володимир Зеленський підписав закон, який вводить кримінальну відповідальність за неособисте голосування депутатів у стінах ВРУ. Про це докладно пишуть ЗМІ.

Згідно із даними Slovoidilo, рівень відповідальності народного депутата - 1%. Із даних 70 обіцянок 66 знаходяться у процесі виконання, 3 не виконано, 1 виконано.

Його декларація за 2019 рік свідчить про наявність у власності депутата великого житлового будинку в Софіївській Борщагівці Києво-Святошинського району Київської області. Його площа становить 342 кв. м.

Крім цього, у Михайла Васильовича є ще квартира у столиці площею 68,4 кв. м. І гараж на 90,6 квадратів. У числі об'єктів незавершеного будівництва - житловий будинок у Софіївській Борщагівці площею 146,6 м².

У Софіївській Борщагівці йому також належать кілька земельних ділянок: площею 841, 202 і 394 кв. м. У Полонному Хмельницької області два земельних наділи - на 1000 м² та 20000 м². І ще один - в Українці Обухівського району на 1200 м².

Із транспортних засобів - Toyota Land Cruiser 100, 2004 р.в. Вартість авто у декларації не вказана. У 2020 році машина такого класу й року випуску коштує на вторинному ринку від 17 до 22 тис. доларів у середньому.

У лікаря-нардепа є також пасажирський мікроавтобус ГАЗ 2705 МД, 2007 р.в. Машина була куплена у автосалоні 4 квітня 2007 року. Вікіпедія зазначає в числі скандалів депутата 2 задекларованих будинки у передмісті столиці, кілька земельних наділів, автомобілі й величезний гараж на зарплату лікаря.

А зарплата декларанта у НМУ ім. О. Богомольця становила у 2019-му 277 тис. 756 грн. В Управлінні у справах Апарату Верховної Ради України - 196 тис. 316 грн. Сума відшкодування витрат, пов'язаних із виконанням депутатських повноважень, склала 156 тис. 778 грн. Готівкою Михайло Васильович зберігає 18 тис. доларів, 6 тис. євро та 170 тис. грн.

Фотографії

Михайло Васильович Макаренко: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube

Михайло Васильович Макаренко: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube

Михайло Васильович Макаренко: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube

Михайло Васильович Макаренко: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube

Михайло Васильович Макаренко: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube

Відео

Посилання

Офіційний веб-портал ВРУ, інформація про народного депутата

Михайло Васильович Макаренко - Чесно