Андрій Анатолійович Кожем'якін – український політичний і державний діяч, народний депутат кількох скликань, а також колишній заступник глави СБУ. Про кар'єру, компромат, доходи і сімейний стан – читайте в матеріалі.

Біографія

Коли народився – 13 листопада 1965 року

Скільки років – 54 роки

Де народився – Одеса, Україна

Яка національність – українець

Який знак зодіаку – Скорпіон

Сім'я

Батька політика звали Анатолій Кожемякін, в минулому він працював у Комітеті державної безпеки СРСР. Після створення СБУ його призначили керівником підрозділу, члени якого боролися з корупцією і організованою злочинністю.

У 2004 році чоловік потонув у Сухому лимані – обставини його смерті так і не вдалося встановити.

Андрій Анатолійович перебуває у шлюбі з Наталією Кожемякіної. Жінці 52 роки, вона працює журналістом в медіа-холдингу "Інформальянс".

Сім'я виховує сина Руслана і дочку Діану.

Освіта

Середню освіту політик отримав у рідному місті. Потім переїхав до Києва і вступив до військово-морського політичного училища. Після цього навчався на юридичному відділенні в Національному університеті імені Тараса Шевченка.

Кар'єра і бізнес

Після закінчення військового училища Кожем'якін влаштувався на Чорноморський флот Міністерства оборони Радянського Союзу. Однак через два роки – в 1988 році – покинув посаду.

До 2004 року Андрій Анатолійович працював в Службі безпеки – за цей період пройшов шлях від слідчого до голови управління по боротьбі з корупцією.

У 2005 році його призначили на посаду заступника голови СБУ, він відповідав за оперативні питання. Начальником Кожем'якіна на той момент був одіозний політик Олександр Турчинов.

З 2005 по 2006 роки був радником голови СБ Ігоря Дріжчаного.

Політична кар'єра

У 2006 році Кожем'якін починає свою політичну діяльність – бере участь в парламентських виборах у складі партії "Блок Юлії Тимошенко". У Верховній Раді входив до складу комітету, який займався питаннями законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

На парламентських виборах в 2012 і 2014 року Андрій Анатолійович повторив свій успіх – обидва рази ставав нардепом від політичної сили Юлії Тимошенко.

У 2018 році ім'я політика було внесено в скандальний список санкцій Росії.

У 2019 новообраний президент Володимир Зеленський призначив позачергові парламентські вибори. Кожем'якін брав участь в голосуванні від партії "Батьківщина". У підсумку в четвертий раз зміг отримати депутатський мандат.

У Верховній Раді дев'ятого скликання він входить до складу груп з міжпарламентських зв'язків з такими країнами, як США і Словенія. Також політик є постійним членом делегації в Парламентській асамблеї НАТО.

Компромат і чутки

Кожем'якін не раз ставав учасником гучних скандалів. Так, наприклад, після звільнення зі Служби безпеки на Андрія Анатолійовича були заведені дві кримінальні справи.

За версією слідства, політик за наказом Олександра Турчинова нібито знищив кілька томів кримінальних проваджень, відкритих щодо Юлії Тимошенко та Семена Могилевича (його звинувачували в шахрайстві і підробці документів).

Друге розслідування щодо Кожем'якіна було пов'язано з прослуховуванням телефонних розмов журналістів газети "Сегодня". Однак в підсумку обидва виробництва закрили.

Крім того, на думку журналістів, політик в своїх деклараціях не вказує повну інформацію про доходи та фінансовий стан. Нібито рівень життя його сім'ї не відповідає цифрам в документах.

У квітні Кожем'якін прогуляв 30% голосувань у Верховній Раді. Це означає, що заробітну плату за свою депутатську діяльність він не отримав.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, Андрій Анатолійович володіє квартирою площею 271 квадратний метр в Києві (вартість – понад три мільйони) і гаражем.

Дружина політика декларує значно більше майна – житловий будинок площею 286 квадратів в селі Крюковщина (вартість – 824 тисячі), земельну ділянку площею 12 соток там же, квартиру в Києві площею 59 метрів, гараж, а також нежитлове приміщення в Ялті.

Пересуваються члени сім'ї депутата на Lexus GX460 2011 випуску і Lexus RX350 2009 року випуску.

Депутатська зарплата Кожем'якіна склала 493 тисячі гривень. Ще 184 тисячі – пенсія. Дружина політика заробила 304 тисячі гривень.

На банківських рахунках депутат зберігає – 139 тисяч гривень. Готівкою значно більше – 110 тисяч доларів, 175 тисяч гривень і 2,5 тисячі євро.

Фотографії

Відео

Посилання

У Андрія Кожем'якіна немає власної сторінки в соціальній мережі Фейсбук.

Офіційний сайт партії "Батьківщина"