У прямому ефірі телеканалу «Наш» відбулася емоційна перепалка між народною обраницею Оленою Мошенець та екс-нардепом Оленою Бондаренко. Дізнайтеся про погляди «Слуги народу» та подробиці інциденту.
Біографія
Дата народження: 6 березня 1983 року.
Знак Зодіаку: Риби. За східним гороскопом: рік Водяного Кабана.
Національність: українка.
Віросповідання: православна.
Вік: 37 років.
Наприкінці травня 2020 року Олена Мошенець, народний депутат від партії «Слуга народу», разом із кількома екс-депутатами була учасницею телеефіру. У результаті між нею та екс-нардепом 5-7 скликання Оленою Бондаренко виникла дискусія.
Йшлося про мовний закон. Було відповідне звернення до Володимира Зеленського, Дмитра Разумкова, Дениса Шмигаля «не тиснути на мову, не вичавлювати й любити». Лист підписали три мера: Тернополя, Івано-Франківська та Хмельницького.
У ефірі йшлося про те, чи варто вносити зміни до мовного закону. І хто повинен вирішувати «мовне питання»: центральна влада, місцева влада чи народ? За словами Олени Мошенець, п'ятий президент Петро Порошенко у своїй передвиборчій кампанії визначив ті ключові момент, які розділяють Україну: армія, мова, віра.
Вона зазначила: «Звичайно, він мав на увазі те, що повинно об'єднувати. Однак за фактом це є водорозділенням. І мова є одним із них. Моя особиста позиція: я вважаю, що єдиною державною мовою має бути українська мова. Усім іншим мовам повинні даватися права - вільне використання, захист тощо».
Після її подальшого виступу й наведеного прикладу, що на території України можуть жити громадяни, які спілкуються на своїй рідній угорській мові й відчувають себе нормально, зазначила «Я не бачу ніякої проблеми із тими людьми, які розмовляють на кримсько-татарській, болгарській, російській мовах тощо».
Екс-нардеп Олена Бондаренко парирувала, що Олену Мошенець «неможливо слухати». Екс-«регіонал» сказала: «Я хотіла б нагадати недолугим «Слугам народу» із приводу того, що захист мови - це не просто, що вам не забороняють говорити рідною мовою. Це також абсолютно вільне узаконене навчання на рідній мові для будь-кого у цій країні.
Ви ж відібрали і 1 вересня 2020 року в дітей із російськомовних класів і російськомовних шкіл це право, тому розповідати, що хтось там чогось не бачить щодо утиску прав... Бачу я, бачать інші люди, яких мільйони». Наприкінці Олена Бондаренко назвала Олену Мошенець «абсолютно безсовісною нардепшою».
Між жінками виникла перепалка. Представниця «Слуг народу» сказала, що екс-депутатка розпалює ворожнечу. У липні 2020-го, перебуваючи на скайп-зв'язку із Newsone, обговорювалося питання, чи потрібен української мови омбудсмен?
Олена Володимирівна зазначила, що мовне питання в Україні частково є штучним. Її позиція із приводу омбудсмена: він повинен захищати усі ті мови, якими спілкуються громадяни України. За її словами, люди спілкуються у побуті тією мовою, на якій вважають за потрібне.
Щодо того, чиможливим чи буде відкриття російськомовних шкіл, зазначила, що Рада може не встигнути прийняти на пленарному засіданні акти, які можуть стосуватися цього питання. Нардеп додала, що можливі додаткові позачергові засідання: «Усе можливо із огляду на те, наскільки важливою є ця тема для суспільства».
Сім'я, особисте життя
На даний час зареєстроване місце проживання - місто Київ.
Сімейний стан: одружена. Чоловік: В'ячеслав Олександрович Мироненко, підприємець - ТОВ «Медіатека інвестиційних ідей» (кінцевий бенефіціар), ТОВ «Комунікаційний хаб «Економіка».
Діти: немає. Більш детальна інформація про її сімейне та особисте житті у відкритих джерелах відсутня.
Освіта
1997-2000 рр. - із 14-ти років навчалася в Українському гуманітарному ліцеї. Профільний напрямок - галузь економіки. Закінчила на відмінно.
2001-2006 рр. - у 17 років вступила до Київського нацуніверситет ім. Тараса Шевченка. Освоєна спеціальність - «економічна теорія». Закінчила вуз із червоним дипломом. Магістр економічних наук.
2002-2007 рр. - паралельно навчвлася у Академії муніципального управління. Закінчила юридичний факультет. Освоєна спеціальність - «правознавство».
Проходила навчання у Школі цифрової журналістики.
Кар'єра і бізнес
Із 2006 року - в 23 роки, після стажування у найбільших видавництвах США, почала свою трудову діяльність. Спочатку була оглядачем у видавництві «Економіка». Згодом - редактором відділу. Спеціалізувалася на фінансових темах.
У 2013 р. - кращий журналіст України за версією Presszvanie.
2013-2014 рр. - керівник спецпроектів всеукраїнської ділової газети «Капітал». У 2014-му випуск друкованої версії видання було припинено. Згідно оцінок медіаекспертів, газета «Капітал» відноситься до неформального медіа-холдингу 1-го віце-прем'єра, екс-глави Національного банку Сергія Арбузова.
За даними видання Genshtab.info, у 2014-му вийшов спецпроект «До 100 днів постмайданної влади» із рядом інтерв'ю із високопоставленими прихильниками Віктора Януковича, які після Євромайдану втекли до Росії.
Була шеф-редактором, головним редактором, заступником головного редактора різних видань, займала посаду заступника головного редактора журналу «Бізнес» видавництва «Бліц-Інформ».
Із 29 серпня 2019 року по теперішній час - народний депутат України, партія «Слуга народу». Заступник голови комітету із питань антикорупційної політики у ВРУ 9-го скликання.
Компромат і чутки
Згідно із даними Slovoidilo, рівень відповідальності народної обраниці - 9%. Решта 89 із загальних 98 обіцянок - у процесі виконання.
Відкриті джерела повідомляють, що на офіційному веб-ресурсі політсили «Слуга народу» у біографії Олени Мошенець не вказується, що вона працювала у «Капіталі». Перераховуються тільки місця роботи у інших медіа.
Її декларація за 2019 рік демонструє наявність у власності чоловіка київської квартири площею 100,4 кв. м. У спільній власності (нардепу належить 25%) - ще одна столична квартира на 70,5 кв. м.
Нерухомість у столиці на 72,5 квадрата - інше право користування, власність Надії Іванівни Мошенець, очевидно, мами Олени Владіміровнаи. Декларанту належить гараж у Києві площею 37,3 м².
У числі об'єктів незавершеного будівництва значиться машиномісце та квартира в Києві на 99,69 кв. м. Права на об'єкти належать АТ холдингова компанія «Київміськбуд».
Серед транспортних засобів у власності нардепа Volkswagen Jetta, 2016 р.в. Зазначено, що авто було куплено у 2016 році за 528 тис. 600 грн. Їй також належить Renault Clio, 2006 р.в. У власності чоловіка - Porsche Сayenne, 2006 р.в. вартістю 450 тис. грн.
Заробітна плата нардепа, отримана за основним місцем роботи (ТОВ Комунікаційний хаб «Економіка»), - 24 тис. 856 грн. Зарплата Олени Володимирівни за сумісництвом (ТОВ «МАП Комюнікейшн Груп») - 20 тис. 620 грн. У Апараті Верховної Ради України - 162 тис. 399 грн.
Зарплата чоловіка за сумісництвом (ТОВ «Медіатека інвестиційних ідей») - 13 тис. 200 грн. За основним місцю роботи (ТОВ «Комунікаційний хаб «Економіка», - 69 тис. 579. Його дохід від занять підприємництвом - 120 тис. грн.
Дохід Олени Мошенець від відчуження нерухомого майна склав 357 тис. 220 грн. Кошти на відшкодування витрат, пов'язані з виконанням депутатських повноважень, - 156 тис. 778 грн.
На банківському рахунку нардепа 168 тис. 875 грн. Готівкою вона зберігає 250 тис. грн., 35 тис. доларів. Її активи у дорогоцінних (банківських) металах - 111 тис. 647 грн. У чоловіка 17 тис. 368 і 116 тис. 245 грн. Готівкою - 75 тис. євро.
Фотографії
Відео
Посилання
Офіційна сторінка Олени Мошенець у соціальній мережі Facebook
Офіційний веб-портал ВРУ, інформація про народного депутата
Олена Володимирівна Мошенець - Чесно