Євгенія Михайлівна Кравчук – українська державна і політична діячка, кінопродюсер і сценарист, яка в 2019 році стала народним депутатом від партії "Слуга народу". Про кар'єру, компромат, доходи і сімейний стан – читайте в нашому матеріалі.

Біографія

Дата народження – 23 груденя 1985 року

Вік – 35 років

Місце народження – Тернопіль, Україна

Національність – українка

Знак зодіаку – Козеріг

Сім'я

Політик народилася в сім'ї лікарів. Євгенія перебуває у шлюбі, її чоловіка звати Кравчук Тарас Ігорович. Чоловік працює начальником відділу кримінальної поліції Києва. Сім'я виховує доньку Вікторію.

Освіта

Середню освіту Євгенія Михайлівна отримала в рідному місті. Потім переїхала до Києва і вступила до Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Також політик закінчила американську програму FLEX. Жінка вільно говорить декількома мовами – українською, англійською, російською.

Кар'єра і бізнес

Після повернення з США Євгенія Михайлівна влаштувалася редактором новин. А пізніше вона вирішила спробувати себе в кіномистецтві.

Зокрема, Кравчук брала участь у створенні сценарію для фільму «Назви своє ім'я» – це кіно про українців, які пережили переслідування з боку нацистів.

Також вона була лінійним продюсером під час зйомок кінострічки «Живі» – фільм, до речі, отримав спеціальний приз Єреванського міжнародного кінофестивалю «Золотий абрикос» як найкраща документальна стрічка.

У період з 2010 по 2014 року Кравчук займалася організацією Одеського кінофестивалю. Пізніше працювала в аналітичних центрах та венчурному фонді «TA Venture», який підтримував українські стартапи та інтернет-підприємництво.

Політична кар'єра

Політична кар'єра Євгенії почалася в 2014 році – тоді вона очолила
відділ комунікації в штабі партії "Сильна Україна".

Тоді ж керувала пресслужбою політичної сили "УКРОП". У 2015 році брала участь у виборах в Київську міську раду – однак безуспішно.

У парламенті сьомого і восьмого скликань Кравчук працювала помічницею народних депутатів Сергія Тігіпка та Ірини Костанкевіч. Згідно з офіційними даними, за свою діяльність зарплату вона не отримувала.

У 2019 року в складі партії "Слуга народу" Євгенія Михайлівна пройшла до Верховної Ради дев'ятого скликання. У парламенті перебуває в комітеті, який займає питаннями інформаційної та гуманітарної політики.

Компромат і чутки

Євгенія Кравчук не була помічена в скандалах і участі в корупційній діяльності.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, Євгенія Михайлівна володіє земельною ділянкою в селі Велика Солтанівка, його площа складає 864 квадратних метрів і садовим будинком площею 71 квадрат. Мати політика декларує дві квартири в Києві, чоловік – земельну ділянку в Київській області.

Власного автомобіля депутат не має. Її чоловік пересувається на Фольксвагені Тігуан 2013 року випуску (вартість – 631 тисяча гривень).

Дохід нардепа за 2019 рік склав 658 тисяч гривень. Згідно з документом, банківських рахунків вона не має, зберігає гроші готівкою – 52 тисячі доларів.

Фотографії

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Євгенії Кравчук в соціальній мережі Фейсбук.

Офіційний сайт партії "Слуга народу".