Руслан Олександрович Горбенко – колишній «регіонал», який сьогодні є членом правлячої партії. Ця людина знаходиться на політичній арені вже досить тривалий період. При цьому він є фігурантом кількох гучних корупційних скандалів. Ознайомтеся з даним досьє, і ви дізнаєтеся, в яких тіньових схемах може брати участь Руслан Горбенко, і як перетинаються підприємницька і політична діяльність депутата-пристосуванця.
Біографія
Дата народження: 12 березня 1979 року.
Знак Зодіаку: Риби.
Народився в рік Земляної Кози (за Східним гороскопом).
Національна приналежність: українець.
Сповідує православ'я.
Вік: 40 років.
Український бізнесмен і політик з'явився на світ у німецькому місті Шверін (НДР).
Сім'я
Руслан Горбенко одружений. Дружину звуть Шатанько Ольга Георгіївна. У сім'ї виховується двоє дітей: дочка Олександра і син Михайло.
У 2014 році, після початку війни на Донбасі, виїхав з родиною до столиці. Відтоді депутатська сім'я проживає під Києвом.
Освіта
З 1996 по 2001 роки навчався на економіста в Луганську в ВНУ ім. Даль. По закінченню отримав червоний магістерський диплом.
Але на цьому Руслан Олександрович вирішив не зупинятися, і продовжив навчання в тому ж навчальному закладі. З 2001 року Горбенко навчався в аспірантурі на заочному відділенні. У 2008 році майбутній нардеп захистив наукову роботу за спеціальністю «Економіка та управління підприємствами» і удостоївся ступеня кандидата економічних наук.
Кар'єра і бізнес
Горбенко поєднував заочне навчання в аспірантурі з активною роботою. З 1998 по 2004 роки займався приватним бізнесом.
У 2004 році засновує ТОВ «Інтершина», що займається оптовим продажем шин.
У період з 2004 по 2010 роки працює менеджером, а також керівником різних організацій з реалізації автомобільних покришок.
2010-2019 роки – комерційний директор, засновник ТОВ «Інтергума-2010»
2014-2019 роки – директор, засновник ТОВ «Інтершина Уа».
Дотримуючись законів України, після потрапляння до парламенту у 2019 році Горбенко передає корпоративні права в підприємствах своїм партнерам.
Політика
Свого часу заняття підприємництвом не завадило Руслану Олександровичу стати депутатом міськради в рідному місті Луганськ. Балотувався Горбенко тоді від «Партії Регіонів». Кар'єрний зліт стався в 2010 році.
А в 2014-му, після початку бойових дій на сході, пан Горбенко втратив основну частину своїх бізнес-активів, але відвіз з собою до Києва співробітників своїх підприємств. У столиці він надав допомогу своїм працівникам у придбанні житла.
На виборах до українського парламенту влітку 2019 року «герой даного матеріалу» стає претендентом у нардепи від політсили «Слуга народу».
Горбенку вдається сісти в крісло народного обранця. До Верховної Ради 9 скликання він проходить за списком партії «Слуга народу» (номером 109).
Сьогодні Руслан Горбенко є членом комісії з протидії агресії Росії.
Автор законопроекту №2427. Суть даного документа з текстом закону полягає в тому, щоб спростити для вимушених переселенців з ОРДЛО процедуру отримання метричних свідоцтв та актів про смерть.
Автор поправки до законопроекту №1049, що забороняє правоохоронним органам арештовувати спеціальні рахунки ПДВ.
Компромат і чутки
Руслан Горбенко опинився в центрі кількох корупційних скандалів. На «слугу народу» завели три кримінальні справи. У причетності до корупційних схем підозрюються підприємства народного депутата, що займаються реалізацією автомобільних шин.
У компаній парламентарія держпідприємства закуповували покришки за завищеною вартістю, що призвело до невиправданих витрат коштів з бюджету.
Друге судочинство стосується підозри в держзраді за те, що фірма Горбенко взяла кредит у великому банку і шляхом махінацій і сторонніх домовленостей не повернула грошові кошти. Справу розслідує СБУ в Запорізькій області.
Що стосується третього розслідування, то мова йде про порушення вимог законодавства про охорону праці на підприємстві «Інтершина УА». В результаті громадянин України, який працює вантажником на даному підприємстві, отримав серйозні травми: осколкові переломи кісток обох ніг. Справою займаються слідчі Бориспільського відділу поліції Київської області.
Активи та декларація про майновий стан
У декларації, яку парламентарій подав у 2020 році, він вказав дохід у розмірі 124 224 гривень.
Крім того, він оприлюднив факт володіння житловим будинком в столиці на 1185 кв.м, житловим будинком в Лісниках (Київська обл.) на 1834 кв.м, декількома земельними ділянками, двома житловими будинками в Луганську, а також нежитловими приміщеннями, які використовуються для ведення бізнесу.
У власності сім'ї Горбенка є 8 автомобілів:
- Мерседес-Бенц GL350CDI 2013 року випуску;
- Сітроен Джампер (2008);
- Фольксваген Крафтер (2014);
- Лексус LX 570 (2009);
- Форд Транзит D (2005);
- Опель Мовано (2014);
- Шкода Фабія (2007);
- MAN TGA03 (2005).
Крім того, за 2019 рік нардеп задекларував грошові активи на суму 298 тисяч євро, 405 тисяч доларів і 52 643 094 гривень. Говорячи відверто, такі суми чесна і порядна людина в нашій країні може заробити хіба що за кілька життів.
Також слід нагадати, що в період до початку війни на Донбасі Горбенко був членом сумнозвісної «Партії Регіонів». Незважаючи на це, сьогодні в новому парламенті Руслан Олександрович представляє правлячу партію «Слуга народу».
Фотографія
Відео
Посилання
Сторінка нардепа в соціальній мережі Фейсбук