Олег Анатолійович Волошин – український політолог і народний депутат дев'ятого скликання, який відомий своєю антиукраїнською риторикою. Про кар'єру, компромат, доходи і сімейний стан – читайте в матеріалі.

Біографія

Дата народження – 7 квітня 1981 року

Вік – 39 рік

Місце народження – місто Миколаїв, Україна

Національність – українець

Знак зодіаку – Овен

Сім'я

Олег Анатолійович одружений, його дружину звуть Надія Сасс. Вона працює телеведучою на каналі "112 Україна". Раніше жінка також працювала на "NEWSONE" і радіо "Голос Столиці". Пара знаходиться у шлюбі з 2016 року.

Сім'я виховує доньку Василину і сина Артура.

Освіта

Середню освіту Волошин отримав в рідному місті. У 1998 році він переїхав до Києва і вступив на відділення міжнародних відносин в Національний університет імені Тара Шевченка.

Політолог володіє кількома мовами – українською, російською, англійською та німецькою. У 2012 році Олег Анатолійович отримав звання кандидата наук.

Кар'єра і бізнес

У період з 2005 по 2008 року Волошин працював редактором і журналістом політичного відділу у виданні "Експерт Україна".

Потім отримав посаду прессекретаря в посольстві України в Москві. У 2010 році Олег Анатолійович очолив Департамент інформаційної політики Міністерства закордонних справ.

У 2013 році Волошин став політичним радником в американській компанії "Chevron", яка через два роки закрила своє представництво в Україні.

2014 рік – політолог публікує наукову роботу на тему "Фантомні болі імперії. Політика Росії щодо СНД".

Волошин працював журналістом в журналі "Вісті. Репортер". Потім керував службою міжнародного співробітництва на каналі "112 Україна".

У 2015 році він брав участь у виборах до Київської міської ради від політичної сили "Опозиційний блок".

Влітку 2019 балотувався на парламентських виборах від партії "ОТЗЖ" – в результаті Волошин став народним депутатом дев'ятого скликання. У парламенті займає посаду заступника голови Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом.

Компромат і чутки

Як пишуть ЗМІ, Олег Анатолійович є партнером Пола Манафорта в Україні і навіть фігурував в розслідуванні зв'язків американського політолога і президента Дональда Трампа зі спецслужбами РФ.

За даними журналістів, в 2019 році в ефірі одного з телевізійних каналів Волошин зробив сепаратистський заяву: за його словами, на Сході України йде не війна з Російською Федерацією, а громадянський конфлікт.

Політик також додав, що якби противником України була дійсно Росія, то українська влада мали б оголосити війну.

"Я багато разів читав звіти Генштабу, спілкувався з нашими військовими. Ні в кого немає підстав стверджувати, що ми на Донбасі воюємо з російською армією. Ми воюємо з такими ж нашими громадянами, навченими і очолюваними російськими офіцерами, за підтримки так званого військторгу, який поставляє озброєння", – заявив він.

Подібні висловлювання Волошина знаходять різко негативний відгук з боку українського суспільства.

"Мовний" скандал

29 серпня 2019 року Волошину під час виступу з парламентської трибуни вимкнули мікрофон через російську мову.

Як пишуть ЗМІ, спочатку нардеп почав свій виступ українською, подякувавши за намір деяких політиків не ділити народних депутатів на "правильних і неправильних".

Але після цього Олег Анатолійович перейшов на російську, а голова Ради Дмитро Разумков відключив йому мікрофон і попросив дотримуватися регламенту і говорити державною мовою.

Взимку 2020 року Волошин потрапив в ще один "мовний" скандал. Так, в парламенті був зареєстрований законопроект, яким пропонували закріпити можливість використання російської в якості робочої мови у Верховній Раді. Одним з авторів законопроекту був саме член "ОПЗЖ" Олег Анатолійович.

У документі було сказано, що Апарат Верховної Ради повинен забезпечити переклад з мов національних меншин на українську і навпаки всі документи і виступи нардепів.

Олега Волошина спіймали на брехні

У березні 2020 року Волошин був спійманий на брехні. Так, у своїй соціальній мережі він написав, що французький депутат Валері Фор-Мунтян запропонувала "залучити до мирних переговорів бойовиків з Донбасу".

Однак, як виявилося, заява депутата є брехнею – його французька колега спростувала ці слова і заявила, що нічого схожого під час їх зустрічі не було.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, Олег Анатолійович володіє частиною квартири площею 155 квадратних метрів в Миколаєві, квартирою площею 91 квадрат в Києві, частиною домоволодіння та земельної ділянки в Дніпрі.

Пересуваються члени сім'ї Волошина на декількох автомобілях – TOYOTA CAMRY 2.4 2009 року випуску (вартість не зазначена), MERCEDES-BENZ S550 2007 року випуску (вартість – 320 тисяч гривень), JAGUAR S-TYPE 2007 року випуску (вартість не вказується).

Дохід політика за рік склав 229 тисяч гривень. Його дружина заробила 155 тисяч гривень, ще 480 тисяч зареєстровані як подарунок.

Фотографії

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Олега Волошина в соціальній мережі Фейсбук

Офіційний сайт партії "Опозиційна платформа – За життя"